فیدیبو نماینده قانونی رهی و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب آرام وهوشیار مانند یک قورباغه

کتاب آرام وهوشیار مانند یک قورباغه
مراقبه کودکان به همراه والدینشان

نسخه الکترونیک کتاب آرام وهوشیار مانند یک قورباغه به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب آرام وهوشیار مانند یک قورباغه

ذهن‌آگاهی صرفاً حضور به شیوه آگاهانه است. درک آنچه اکنون می‌گذرد؛ هم‌زمان با پذیرفتن نگرشی مثبت و دوستانه. حاضر بودن در اینجا، در لحظه، بدون داوری، بدون بازگشت به آنچه گذشته است و بدون این‌که اجازه دهیم به‌وسیله‌ی ناآرامی روز هدایت شویم، به آن‌چه در زمان حال رخ می‌‌دهد، بیاندیشیم. اما اینجا و در لحظه باشیم. اگر در آنچه در لحظه تجربه می‌‌کنید حضور داشته باشید، زمانی که صبح بیدار می‌‌شوید، چیزی درخواست می‌کنید، زمانی که کوچک‌ترین لبخند فرزندتان را می‌بینید یا زمانی که در نبردهای کوچک و بزرگ شرکت می‌کنید، شما به همراه افکارتان درجایی دیگر نیستید، شما اینجا هستید. با این روش انرژی‌تان را ذخیره می‌‌کنید، اتفاقات را در زمان رخ دادنشان، می‌‌بینید. این حضور آگاهانه و صمیمانه، تغییرات را در وضعیت و رفتارهای شما نسبت به خودتان و نسبت به کودکتان مدیریت می‌کند و این موضوع کم‌وبیش هم‌زمان تحقق می‌یابد.

ادامه...
  • ناشر رهی
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.76 مگابایت
  • تعداد صفحات ۹۶ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب آرام وهوشیار مانند یک قورباغه

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

۱. Jean de La Bruyère(اخلاق دان قرن هفدهم می لادی اهل فرانسه است)
۲. William Wordsworth (زاده ی ۷ آوریل ۱۷۷۰ – درگذشته ی ۲۳ آوریل ۱۸۵۰)
۳. «My Heart Leaps Up», also known as «The Rainbow»
۴. amersfoort شهری در هلند
۵. leusden شهری در هلند

فصل اول

مقدمه

جسمم می خواهد بخوابد اما ذهنم نه، چه کار کنم؟

زمانی که دخترم ۵ ساله بود، در خوابیدن مشکل داشت. اغلب از من می پرسید: زمانی که بدنم خسته است اما ذهنم نه، چه کنم تا بخوابم؟ گاهی در طول ۱۰ ساعت شب، نمی توانست بخوابد. از جا بلند می شد اما خستگی همچنان بر بدنش سنگینی می کرد، افکار گوناگون با شتاب در سرش راه می رفتند. داستان های ترسناک مانع خوابیدنش می شد. تصوراتی مانند اینکه تام می خواست با او بازی کند، ماهی قرمزش مرده بود، کسی زیر تختش پنهان شده است و می خواهد او را بکشد. همه ی راهکارها را امتحان کردیم. مانند داستان گفتن، دوش آب گرم گرفتن، انجام تمرین های تمدد اعصاب، حرف زدن با لحنی عصبانی که: «کافی است و حالا باید مانند همه مردم بخوابد.»
هیچ تغییری نمی کرد، درنهایت راه حلی پیدا کردم. کافی بود دخترم به افکار مدامی که در سرش بود کمتر گوش کند و توجهش به آن ها را کم کند.
او می بایست دوباره و دوباره سعی کند تا اینکه به آرامش برسد. در شکم، تصورات وجود ندارد آنجا نفس وجود دارد که مانند یک گوی آرام، پیوسته حرکت می کند حرکتی آرام و تسکین دهنده، حرکتی که به آهستگی او را در حال خوابیدن آرام می کند.
دخترم حالا ۲۱ سال دارد و غالباً هنوز این تمرین را به کار می گیرد، تمرین این چنین ساده می تواند به ترک ذهن برای رسیدن به شکم کمک کند.
شکم جایی است که افکار در جنب وجوش نیستند. جایی است که همه چیز آرام و خاموش است.
بیشتر کودکان تمرین کوچک «آگاهی از تنفس» را درست قبل از خواب دوست دارند.
ذهن آگاهی برای والدینی که دوست دارند شیوه ای برای جدا شدن از جریان های فکری، پیدا کنند جذاب است. افکار متوقف نمی شوند: ما فقط می توانیم توجه یا اهمیت دادن به آن را متوقف کنیم.

ذهن آگاهی چیست؟

ذهن آگاهی صرفاً حضور به شیوه آگاهانه است. درک آنچه اکنون می گذرد؛ هم زمان با پذیرفتن نگرشی مثبت و دوستانه. حاضر بودن در اینجا، در لحظه، بدون داوری، بدون بازگشت به آنچه گذشته است و بدون این که اجازه دهیم به وسیله ی ناآرامی روز هدایت شویم، به آن چه در زمان حال رخ می دهد، بیاندیشیم. اما اینجا و در لحظه باشیم.
اگر در آنچه در لحظه تجربه می کنید حضور داشته باشید، زمانی که صبح بیدار می شوید، چیزی درخواست می کنید، زمانی که کوچک ترین لبخند فرزندتان را می بینید یا زمانی که در نبردهای کوچک و بزرگ شرکت می کنید، شما به همراه افکارتان درجایی دیگر نیستید، شما اینجا هستید.با این روش انرژی تان را ذخیره می کنید، اتفاقات را در زمان رخ دادنشان، می بینید. این حضور آگاهانه و صمیمانه، تغییرات را در وضعیت و رفتارهای شما نسبت به خودتان و نسبت به کودکتان مدیریت می کند و این موضوع کم وبیش هم زمان تحقق می یابد. حضور آگاهانه از درون می آید، بدون آنکه نیاز به عمل باشد. ذهن آگاهی دیدن نور خورشید روی پوست و حس کردن قطره های شور باران روی گونههاست. تجربه عصبانیت در بدنتان، شادی و همچنین ناراحتی در لحظه ای است که ظاهر می شود. بدون موظف بودن به انجام چیزی، بدون نشان دادن واکنش فوری به آن و توضیح دادن آنچه بدان می اندیشید. ذهن آگاهی همان حضور با مهربانی در آنچه اکنون می گذرد، است؛ در هر لحظه.

چرا ذهن آگاهی برای کودکان مفید است؟

تمرین ذهن آگاهی با کودکان به یک اشتیاق ضروری در کودکان و والدینی پاسخ می دهد که در دوران دشوار کنونی، آرزوی آرامش جسمی و روحی را دارند. اما این آرامش کافی نیست.
از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰، برنامه ای را درباره ی ذهن آگاهی برای کودکان در مدرسه تدوین کردم، تحت عنوان «توجه، عمل می کند!». اساس آن مبتنی بر برنامه ای کلاسیک در ۸ هفته مخصوص والدین بود. ۳۰۰ کودک این برنامه را دنبال کردند. ۱۲ مربی و ۵ مدرسه. در مدت ۸ هفته به مدت نیم ساعت هر هفته و ۱۰ دقیقه تمرین در هر روز، در برنامه شرکت کردند.
تمرین ها در مدت سال تحصیلی ادامه یافتند. کودکان و مربیان کم کم اشتیاق بیشتری پیدا کردند. آن ها متوجه آرامش بیشتری در کلاس، تمرکز بهتر و به علاوه ذهن بازتری شدند.
کودکان نسبت به خود و بزرگسالان مهربان تر شدند، آن ها اعتماد بیشتری به خودشان حس کردند. کمتر به قضاوت های زودهنگام روی آوردند. آن زمان بسیاری از والدین از من پرسیدند که آیا می توانم کتابی به آن ها بدهم که اجازه دهد، در خانه آموزش مربوط به مدرسه را با کودکان ادامه دهند.
من کتابی برای مربیان و روان درمانگرها و آموزش دهندگان نوشته بودم، اما هیچ کتابی برای والدین ننوشته بودم و این هم کتاب درخواستی.

کودک آنچه را یاد می گیرد در درازمدت به کار می برد.

کودکان به صورت طبیعی کنجکاو هستند، تمایل به یادگیری دارند. به آسانی با زمان حال ارتباط برقرار می کنند. می دانند چگونه توجه خود را به کار گیرند. با این همه، مانند بزرگترها غالباً دچار استرس، خستگی، گیجی و نگرانی سریع می شوند. بیشتر آن ها کارهای زیادی انجام می دهند که توانایی انجام آن ها را ندارند. آن ها در نهایت بزرگ می شوند درحالی که واقعاً کودکی را تجربه نکرده اند. به لحاظ اجتماعی و احساسی، از شدت مشغله در خانواده و در مدرسه سردرگم می شوند.
این نکته را هم اضافه کنید، چیزهایی که باید یاد بگیرند و به خاطر بسپارند، بیش ازحد زیاد است. دگمه ی «حرکت» کار می کند اما جایی دگمه «توقف» هم وجود دارد؟
با یادگیری حضور دقیق و آگاهانه، کودکان یاد می گیرند که توقف کنند، نفس خود را تازه کنند و آنچه در زمان حال به آن نیاز دارند، احساس کنند.
در این صورت می توانند سیستم خودکار را از برق بکشند. بهتر می توانند تکان ها را آن طور که هستند، ببینند. یاد می گیرند، بپذیرند در زندگی چیزهایی وجود دارد که خوشایند و آرام نیست. در زندگی توجه را در نظر بگیرند؛ توجهی دوستانه. یاد می گیرند پنهان کاری نکنند. و این به آن ها اجازه می دهد جهان درون خود و دیگران را درک کنند.
کودکانی که توجه، صبر، اعتماد و پذیرش را با تجربه کردن یاد می گیرند، بعدها می توانند این رفتارها را به فرزندانشان انتقال دهند. به این ترتیب، چرخه ای از موهبت توجه آگاهانه، دریافت و انتقال آن ایجاد می شود. آزادشدگان از دیروز، ازآنچه فردا اتفاق خواهد افتاد نیز آزاد هستند. کودکان شما در اکنون، ریشه می گیرند؛ مانند درخت جوانی با فضای زیاد برای رشد و برای اینکه بتواند خودش باشد. آنچه در دوران کودکی می آموزند تا دوران کهن سالی به کارشان می آید.

تمرین های ذهن آگاهی برای چه کودکانی مناسب است؟

تمرین های شرح داده شده در این کتاب برای همه ی کودکان ۵ تا ۱۲ سالی که تمایل به تمرکز بهتر دارند، مناسب است. کودکانی که تمایل به احساس بهتر، درک بهتر احساسات و آرام شدن در زمانی که افکارشان متوقف نمی شود، دارند.
این تمرین ها برای هر کودکی است که آرزوی اعتمادبه نفس بیشتری را دارد و همچنین آرزوی پذیرفته شدن، آن طور که هست. در حقیقت بیشتر کودکان تصور درستی از خود ندارند. آن ها فکر می کنند که به اندازه ی کافی خوب و آرام نیستند. تحلیل می کنند و با این تصویر قطعی از خودشان مبارزه می کنند. کودکان با سرکوب خود و صرفاً بااهمیت دادن به دیگران و تبدیل شدن به کودکانی مطیع و فرمان بردار یا به عکس با عذاب دیگران و پرخاشگری و این که به جز خودشان به کسی اهمیت نمی دهند، واکنش نشان می دهند.
آیا کتاب برای کودکان بیش فعال، خوانش پریش یا کودکانی که شخصیت درخودمانده دارند، تمرین هایی دارد؟
بله، اغلبِ این کودکان طرفدار تمرین ها هستند، اما تمرین ها به صورت قطعی درمان مشکلشان نیست. آگاهی کامل، یک روان درمانی نیست. باوجوداین، به کودکان اجازه می دهد تا، دردسرها و مشکلاتی که آن ها را دچار آشوب می کنند، به صورت دیگری مدیریت کنند؛ مثل صاعقه هایی در سر، میل به جنب وجوش بیش ازاندازه یا واکنش لحظه ای، به آنچه از ذهن می گذرد.

نظرات کاربران درباره کتاب آرام وهوشیار مانند یک قورباغه

مفیده نه فقط برای کودکان که برای بزرگترها که بتونن با استرس های روزمره راحت تر کنار بیان . و خوندن کتاب هم از لحاظ تعداد صفحات و هم نوع نگارش خیلی راحته.
در 2 سال پیش توسط far...tin
مگر میتوان با کلمات و اعداد از شما تشکر کرد اگر بخواهم احساساتم را بازگو کنم به اعدادی نجومی میرسم به همه بزرگ سالان توصیه میکنم چراکه مباحص بسیار تخصیص ذهن آگاهی را بقدری ساده و روان بیان میکند که گاهی از یاد میبرید درحال مطالعه یکی از سخت ترین علم های جهان هستید توصیه به همه اقشار
در 3 ماه پیش توسط 091...99a