فیدیبو نماینده قانونی انتشارات فرنام و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب ۱۰۰۱ راه برای رومانتیک بودن

کتاب ۱۰۰۱ راه برای رومانتیک بودن

نسخه الکترونیک کتاب ۱۰۰۱ راه برای رومانتیک بودن به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب ۱۰۰۱ راه برای رومانتیک بودن

عشق در قرن ۲۱، درباره به کار بستن ارزش‌های قدیمی همراه با گرایش‌های امروزی است. چنین عشقی، ارزش‌هایی جاودان همچون صداقت، تعهد و توجه را ارج می‌نهد در حالی‌که آن‌ها را به گونه‌ای خلاقانه، خاص و پرهیجان بیان می‌کند و این‌جا همان جایی است که روابط عاشقانه شکل می‌گیرد. روابط عاشقانه، بیان عشق است. این شور و اشتیاق، عشق را در دنیا زنده نگه می‌دارد؛ اما بدون چنین شور و اشتیاقی، عشق شیرین، فقط مفهومی تُهی دارد. من باور دارم که بیان عشق، هدف زندگی بشر است؛ بنابراین، هر آن‌چه که ما را در دستیابی به این هدف یاری کند، چیز خوبی است.

ادامه...

بخشی از کتاب ۱۰۰۱ راه برای رومانتیک بودن

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

تقدیم به:
همسرم به صمیمیت شبنم
و دخترم به طراوت باران

مقدمه

عشق گشتن دور دنیا را محقق می سازد. اما تنها عشق رویایی می تواند این سفر را ارزشمند کند. همه ما نیازمند محبتیم امّا در تمنّای عشق نیز هستیم (هم چنان که برای سلامتی جسم نیازمند استفاده از سبزیجاتی مانند کَلم بُروکلی هستیم اما در هَوس شکلات نیز به سر می بریم). این عشق رویایی است که اجازه می دهد که به بقین بگویید: "من عاشقت هستم"؛ به جای این که تنها بگویید "دوستت دارم".
این کتاب درباره ایجاد دوباره شور و اشتیاق و افزایش صمیمیت می باشد. پیر و جوان، متاهل و افراد در آستانه ازدواج، زنان و مردان، مخاطب این کتاب هستند. این کتاب مخصوص افرادی است که می خواهند روابط خود را به سوی روابط عاشقانه به پیش ببرند.
چرا بیشتر ازدواج ها معمولی و خسته کننده اند. این گونه ازدواج ها، نه تنها فاقد عشق هستند بلکه روابط عاشقانه نیز در آن ها وجود ندارد. محبت، ساده و راحت است، حال آن که عشق، گرم و هیجان انگیز است. هر کس در زندگی خواهان شور و اشتیاق روابط عاشقانه است. اما:
  • برخی از مردم در مورد چگونگی بوجود آمدن این گونه روابط عاشقانه مطمئن نیستند؛ این کتاب به آن ها چگونگی آن را نشان می دهد.
  • برخی از مردم در جستجوی روابط عاشقانه، دچار سرخوردگی و بدبینی شده اند و این کتاب الهام بخش آن هاست.
عشق در قرن ۲۱، درباره به کار بستن ارزش های قدیمی همراه با گرایش های امروزی است. چنین عشقی، ارزش هایی جاودان همچون صداقت، تعهد و توجه را ارج می نهد در حالی که آن ها را به گونه ای خلاقانه، خاص و پرهیجان بیان می کند و این جا همان جایی است که روابط عاشقانه شکل می گیرد.
روابط عاشقانه، بیان عشق است. این شور و اشتیاق، عشق را در دنیا زنده نگه می دارد؛ اما بدون چنین شور و اشتیاقی، عشق شیرین، فقط مفهومی تُهی دارد.
من باور دارم که بیان عشق، هدف زندگی بشر است؛ بنابراین، هر آن چه که ما را در دستیابی به این هدف یاری کند، چیز خوبی است.روزی روزگاری...

روزی روزگاری دو نفر عاشق یکدیگر شدند. همچون شما آن ها تمام کارهای عاشقانه را انجام دادند. امّا شور و اشتیاق آن ها پس از چندماه فروکش کرد. آیا این امر اجتناب ناپذیر است؟


۱-۱ او در روز زن به نامزدش، ۱۲ شاخه گل رز و یک جعبه شکلات هدیه داد.
۲- ۱ در مقابل، نامزدش نامه های طولانی و عاشقانه برای او نوشت و برایش کارت تبریک فرستاد.
۳ -۱ آن ها حتی در زمان کار و انتهای شب، با هم تلفنی صحبت می کردند و زمزمه های عاشقانه سر می دادند.
۴ -۱ او نامزدش را برای دیدن تمامی فیلم های عاشقانه آن سال به سینما برد. برایش عطر خرید و نامزدش نیز به او ادکلن هدیه داد.
۵ -۱ آن ها مناسبت های خاص را همراه با شام دونفره جشن گرفتند.
۶ -۱ نامزدش برای او شامی در زیر نور شمع تهیه کرد و او نیز صبحانه را برایش سرو کرد.و پس از آن برای همیشه خوشبخت شدند...

بیائیم از روابط عاشقانه سنتی فراتر برویم. زوجی با درجه روابط الف راز بوجود آوردن راه های منحصر به فرد و شخصی برای ابراز عشق و علاقه شان به همدیگر را ابراز می کنند.۲- به کسی که دوستش دارید ۱۲ گل رُز هدیه دهید؛ برای این کار از شیوه ای خلاقانه استفاده کنید. ۱۱ گُل رُز قرمز و یک رز سفید و یادداشتی ضمیمه دسته گُل تان کنید که بر روی آن این طور نوشته شده:

"در هر گروه و دسته ای، تنها یک نفر شاخص آن گروه است و آن شخص تو هستی."

۳- فرستادن کارت تبریک تولد به تنهایی نظر خوبی نیست، این تنها رفتاری از روی اجبار است. اما چه طور است که امسال کاری متفاوت انجام دهید؟ در روز تولد نامزد یا همسرتان، یک کارت "تشکر" برای مادر او بفرستید.
۴- عاشق شدن یک تجربه رُمانتیک است؛ با گفتن دوستت دارم به او دلگرمی، اطمینان و احساس خوشبختی هدیه دهید.

ویکتور هوگو: "اوج خوشبختی آن است که بدانیم ما را دوست دارند."

۵- تفکر صحیح تنها شروع است. افرادی در روابط عاشقانه واقعی به خوبی می دانند که چگونه خود را فراتر از انجام دادن کاری تنها برحسب وظیفه، قرار دهند. برای او حمام را با وانی پر از آب گرم آماده کنید و حوله را قبلاً با اتو گرم کرده باشید.

عاشق بودن یعنی دیدن معجزه ای که برایدیگران نامرئی است.

چیزهای کوچک معانی بسیاری دارند

۶- یه استخوان جناغ را در کاغذ کادوئی بپیچید و در جعبه جواهرات قرار دهید و آن را همراه با یادداشتی برای همسرتان بفرستید و در یادداشت بنویسید که "آرزو داشتم که اینجا بودی".
۷- تلویزیون را از برق بکشید و یادداشتی بر روی صفحه نمایش آن بگذارید که "بجای دیدن تلویزیون، به من توجه کن."
۸- هر دو با هم وارد درِ گردان شوید.
۹- تعدادی شمع در ماشین خود داشته باشید و دفعه آینده که به رستوران برای خوردن شام رفتید، شام خود را در کنار نور شمع میل کنید.۱۰- قبل از اینکه با همسرتان همراه باشید دستان خود را با آب گرم، بشویید.
۱۱- تنها به نگاه کردن به هم اکتفا نکنید، بیشتر اوقات به همدیگر خیره شوید.
۱۲- برای او یادداشت کوتاه عاشقانه ای بنویسید و آن را در کتابی که او مشغول به خواندن است بگذارید.بزرگترین، بهترین است

۱۳- به شکلی وسیع این کار را انجام دهید. تمام موانع را کنار بگذارید. پاورچین پاورچین به سمت عاشقانه بودن قدم برندارید. در این راه با جسارت باشید.
۱۴- یک کارت تبریک بسیار بزرگ با استفاده از یک جعبه مقوایی بزرگ درست کنید.
۱۵- علامت بزرگی درست کنید که نشان دهنده ی خوش آمدگویی از او باشد که از سفر برگشته و یا تنها به این عبارت که دوستت دارم، اشاره کند.
برای این کار می توانید از کاغذ رنگی و مداد شمعی، یا از تابلو پوستر و ماژیک و از کاغذهای قدیمی و اسپری رنگ استفاده کنید.۱۶- با مقوا و کاغذهای رنگی قرمز و صورتی شکل قلب درست کرده و روی آن ها بنویسید "به خانه خوش آمدی" و سپس قلب ها را روی درب ورودی منزل، بر روی تلویزیون و همین طور بر روی یخچال نصب کنید.
۱۷- جورج دوست داشت که کارها را در حد نهایت خود انجام دهد. او مردی بسیار هیجان انگیز، با احساس و در عین حال پر سر و صدا بود. در مقابل او، ماریا، شخصیتی شایسته، آرام و دوست داشتنی است. گاهی اوقات، جورج او را به این دلیل که به اندازه کافی در بیان احساساتش با جسارت نیست مورد انتقاد قرار می داد. تا روزی که جورج از سفر کاری به خانه بازگشت و مورد استقبال ماریا و ۲۴۳ عضو از گروه دوستان و همکلاسی های دبیرستان محلی بر روی چمن های مقابل منزل شان قرار گرفت. (بسیاری از مردم به جز جورج متوجه عاشقانه بودن این کار نشدند.)

هدایای خلاقانه

۱۸- گل رُز هدیه ای مناسب است امّا به راستی گُل آفتابگردان می تواند احساسات واقعی شما را بیان کند اگر که با شیوه و استعداد خاصی هدیه داده شود. شاخه ای از گل آفتابگردان را بردارید. یادداشتی به آن وصل کنید که نوشته شده: "من را دوست دارد. من را دوست ندارد." (اما هیچ چیز را به دست بخت و اقبال قرار ندهید: آن شاخه گل را به شکلی مرتب کنید که تعداد گُلبرگ های آن عدد فرد باشد.)
۱۹- شما می توانید هدیه و یادداشت هایی با مضمون عاشقانه را با انتخاب آهنگ عاشقانه مناسبی در نظر بگیرید.
۲۰- در این جا چگونگی نوشتن یادداشتی عاشقانه که هرگز به انتها نمی رسد را مشخص می کنیم. یادداشت کوتاه و یا شعر عاشقانه را به نحوی بنویسید که همانند یه حلقه به مفهوم ابتدائی آن باز می گردد. (جائی که آخرین کلمه متن به اولین کلمه متن منتهی می شود) و بعد آن را بر روی نوار موبیوس بنویسید.* نوار موبیوس: نواری است که دو لبه آن بر هم قرار گرفته و حلقه ای را بوجود می آورد.
* ابتدا، نواری از کاغذ تهیه کنید که در حدود ۲ سانتی متر پهنا و ۱۸ سانتی متر درازا باشد.
و اکنون، یادداشت عاشقانه خاص خود را بنویسید.

من عاشقت هستم و تو عاشق من

* یادداشت و یا شعر خود را بر دو سمت نوار کاغذی بنویسید. بعد از آن انتهای یک سمت از نوار کاغذی را ۱۸۰ درجه بپیچید و به انتهای دیگر نوار بچسبانید.
* اکنون شما یک نوار موبیوس تهیه کرده اید.
نوار موبیوس یک پدیده هندسی کنجکاوانه است که از طریق آن عیناً بتوان دو سمت تکه ای کاغذ معمولی را تبدیل به سطحی تنها با یک سمت بکند.
۲۱- حتی اگر در خانواده ای بزرگ شده اید که هدیه دادن و هدیه گرفتن اصلاً مرسوم نبوده است، شما این رسم را ایجاد کنید؛ عاقلانه است که در روز تولدش و مناسبت های دیگر، به او کارت تبریک و هدایایی دیگر -هر چند کوچک، هدیه دهید.

عشق، گلی است که در زمین اعتماد می روید.

رفتارهای خلاقانه

۲۲- وانمود کنید جریان برق در منزل قطع شده (می توانید فیوزهای برق را شل کنید. یا کلیدهای برق را از کار بیاندازید). در این شرایط که هیچ تلویزیونی روشن نیست که شما را وسوسه کند که برنامه ها را تماشا کنید... و هیچ کامپیوتری قابل استفاده نیست که شما را مشغول به خود کند. نمی توان از هیچ وسیله گرمایی برای گرمایش منزل استفاده کرد...، شما حقیقتاً چاره ی دیگری جز پناه بردن به استفاده از شمع ها و نشستن در کنار هم مقابل شومینه نخواهید داشت که این خود زمینه ای است برای شروع حرف های عاشقانه!!!
۲۳- زمانی که او به تنهایی سفر می کند، با مهماندار هواپیما هماهنگ کن که هدیه و یا گل هایی که از قبل برای او فرستاده اید پس از اینکه هواپیما به پرواز درآمد، به او تقدیم کنند.
۲۴- همسر شما مردی همه فن حریف است و همه چیز را می تواند تعمیر کند. او عاشق این است که تکه های جدا از هم وسیله ای را دوباره در کنار هم قرار دهد.
می توانید دستگاه ضبط DVD شیکی در روز تولدش به او هدیه دهید. این روش خلاقانه ای است که آن دستگاه را که به تکه های جدا از هم تقسیم شده را در ۱۶ جعبه ی متفاوت بسته بندی کنید.
۲۵- سرگرمی های معمولی را با هم بازی کنید. (مثلاً، تعدادی کارت معمولی را که بر روی آن سوالات جزئی درباره روابط تان نوشته شده را تهیه کنید و با هم بازی کنید.)داستانی عاشقانه براساس بودجه تعیین شده

۱- ۲۶ نامه ای عاشقانه بنویسید. آن را پست کنید. قیمت پست: خیلی ناچیز
۲ -۲۶ دسته ای گل از کنار جاده بچینید. قیمت: کاملاً رایگان
۳ -۲۶ دیدن ستاره ها با هم. قیمت: مجانی
۴- ۲۶ با هم دست در دست پیاده روی کنید. قیمت: هیچ
۵ -۲۶ یکی از شعرها یا متنی از کتاب دلخواه او را حفظ کنید و قبل از خواب آن را بخوانید. قیمت: کاملاً مجانی۶ -۲۶ او را برای پنج دقیقه کامل نگاه کنید. قیمت: رایگان
۷ -۲۶ به تعطیلات در فصل های غیرتوریستی بروید.

قیمت: ۲۰ درصد تا ۵۰ درصد کمتر از نرخ معمولیاز هیچ خرجی دریغ نکنید

۱- ۲۷ بهترین راه برای خرج کردن مقدار زیادی پول برای کوچکترین هدیه، خرید الماس است.
۲ -۲۷ صرف غذا در یک رستوران پنج ستاره، بهترین راه برای پرداخت پول بسیار برای غذا است.۳ -۲۷ بهترین راه برای خرج کردن پول بسیار جهت خرید روسری های زنانه، خرید از فروشگاه های معروف است.
۴ -۲۷ در پرواز، بهترین راه برای پول خرج کردنِ زیاد، گرفتن بلیط درجه یک است.
۵ -۲۷ بهترین راه برای پرداخت پول جهت خرید لباس مردانه، تهیه ی لباسی سفارشی است.
۶ -۲۷ بهترین راه برای پرداخت پول جهت خرید لباس زنانه، خرید لباس مطابق با مُد روز است.
مهم ترین چیزهایی که در طول بیست سال تدریس عشق یاد گرفتم.

۲۸-
* چطور "بسیار مهم تر از "چرا" است.
* نگرش جنسیتی، دید شما را نسبت به یگانگی شریک زندگیتان کور می کند.
* سرعت عشق، ۷/ ۱ مایل در ساعت است.
* همه خواهان روابط در سطح عالی هستند.


* برای عشق دلیلی وجود ندارد. در عشق، هیچ نیازی به توضیح و یا دفاع نیست.
* "جذابیت و کشش" هیچ ارتباطی به سازگاری ندارد.
* تمام مراحل در روابط عاشقانه باید مورد توجه و احترام قرار گیرد و هیچ راه میان بری وجود ندارد.
* شما نمی توانید شیفتگی را همیشه داشته باشید ولی شور و اشتیاق را می توان حفظ کرد.
* وقتی موضوع در مورد قلب است، همه ناشی و غیرحرفه ای عمل می کنند.
* استعاره های عاشقانه ای که شما استفاده می کنید، واقعیت شما را شکل می دهد.
* افراد عاشق شادترین هستند.
* گفتگو، شاید تنها ۱۰ درصد شما را به داشتن روابط درجه عالی سوق بدهد.
* بوجود آوردن رابطه ای عاشقانه چالشی طولانی مدت، بسیار سخت، زمان بر و پیچیده ای است که در کل زندگی در پیش روی شما است. البته، ارزشمندترین است.
* شور و اشتیاق از پایانی شاد مهمتر است. زندگی کوتاه تر از آن ا ست که نخواهیم عاشقانه آن را سپری کنیم.

نظرات کاربران درباره کتاب ۱۰۰۱ راه برای رومانتیک بودن

کتاب دچار گسیختگی جدیست، بد ترجمه شده و پر است از غلط‌های املایی. باید از فیدیبو گلایه کرد بابت این کتاب
در 1 سال پیش توسط مرتضی کریمیان