فیدیبو نماینده قانونی انتشارات فرنام و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب مبانی خلاقیت فردی و سازمانی

کتاب مبانی خلاقیت فردی و سازمانی

نسخه الکترونیک کتاب مبانی خلاقیت فردی و سازمانی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب مبانی خلاقیت فردی و سازمانی

این کتاب حاوی نکاتی مهم و عقایدی اصیل و قابل حصول در زمینه خلاقیت می باشد. سعی کنید تا در هر روز دو یا سه عبارت این کتاب را مطالعه کنید. یکی از نقاط قوت این کتاب، روان بودن و سادگی متن آن می باشد. در پایان امیدوارم تا در همه حال خلاقیت را به عنوان یکی از عوامل اثر گذار در پیشرفت زندگی و شغل خود مورد توجه قرار دهید.

ادامه...
  • ناشر انتشارات فرنام
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.68 مگابایت
  • تعداد صفحات ۸۲ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب مبانی خلاقیت فردی و سازمانی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

مقدمه:

توانایی ادراک و فهم امور از جمله ویژگی ها و وجوه تمایز انسان از سایر موجودات می باشد. هر یک از انسان ها در هر موقعیت و سطحی از زندگی که قرار داشته باشند و هرشغلی را که برای خود برگزینند خواهی نخواهی با مسئله پیشرفت و تحول دست به گریبانند.
در کوران سریع تحولات و در دنیای پر رقابت امروز تنها یک ذهن آماده و انعطاف پذیر می تواند خود را در جریان تغییرات قرار داده و از آن در جهت رسیدن به اهداف خود بهره جوید و در این مسیر خلاقیت به عنوان قابلیتی در جهت توسعه و بهبود شرایط مطرح می گردد. خلاقیت توانایی نیست که تنها در بعضی از افراد خاص وجود داشته داشته باشد اما تنها عده معدودی می دانند که چگونه خلاق باشند.
نوع نگرش یک مدیر یا هر فرد دیگری که قصد دارد بیشترین بهره را از منابع در دسترس خود خصوصاً منابع انسانی ببرد منفعت او را مدیریت بر خلاقیت معین می سازد. من از روی خلوص نیت و از صمیم قلب مطالعه کتاب حاضر را به شما پیشنهاد می کنم. این کتاب حاوی نکاتی مهم و عقایدی اصیل و قابل حصول در زمینه خلاقیت می باشد.
سعی کنید تا در هر روز دو یا سه عبارت این کتاب را مطالعه کنید. یکی از نقاط قوت این کتاب، روان بودن و سادگی متن آن می باشد. در پایان امیدوارم تا در همه حال خلاقیت را به عنوان یکی از عوامل اثر گذار در پیشرفت زندگی و شغل خود مورد توجه قرار دهید.

دکتر سعید عبدالمنافی

* عدم توانایی در حل مشکل در مواقعی به دلیل خودداری از پرسش به منظور کسب اطلاعات یا جستجو برای داده هاست. افراد فکر می کنند که اگر آن ها مطلبی را بپرسند یا سعی در بیان دوباره مشکلی کنند ساده اندیش یا نادان به نظر بیایند. همچنین ممکن است تهدیدی برای دیگران باشد زیرا حاکی از آن است که چیزی را که دیگران قبول کرده اند ممکن است صحیح نباشد. این پدیده ممکن است مقاومت و تعارض را به وجود آورد یا حتی برای بعضی مضحک به نظر آید.
* آن هایی که بر ساختار فعلی تمرکز می کنند نسبت به کسانی که بر خلق آینده تمرکز می کنند عقب می افتند. تغییر قواعد بازی و خلق ارزش های قوی تر، یافتن راه حل های جدید برای افزایش ارزش، امری بحرانی و حیاتی است.* سعی کنید محیطی که در آن کار می کنید به محلی برای بحث کردن مبدل شود. البته هر موضوعی پیش از آن که بحث جامعی در قبال آن صورت پذیرد باید به طور کامل بررسی شود. بحث های مداوم و کاربردی می تواند منشا پیدایش ایده هایی تازه شود.
* میان فرد باهوش و فرد خلاق یک تفاوت وجود دارد. فرد خلاق به جستجوگری و کنجکاوی علاقه بیشتری دارد و همواره با جسارت آماده است تا در حوزه های نامعلوم و نامشخص قدم بگذارد.
* ایده ها تنها زمانی سود مند خواهند بود که عملاً به کار گرفته شوند.
* ذهن انعطاف پذیر قابلیتی است که موجب می شود ارتباطات نامربوط میان چیزهای ناچیز و کم ارزش مجدداً شناسایی و در موارد مفید به کار روند. این توانایی بزرگترین دارایی یک فرد خلاق محسوب می شود.
* در قبال مشکلاتی که در زندگی برایتان پیش می آید راه های مختلفی را بیابید و سعی نکنید آن چه را که زودتر به ذهنتان می رسد و ساده تر است عملی کنید. در زندگی خود به فکر تغییرات مثبت باشید. از تصورات خلاقانه استفاده کنید و ذهن خود را به خلاقیت عادت دهید.
* تا به حال چند بار سعی کرده اید با استفاده از خلاقیتتان برای انجام وظایف خود بهترین راه را بیابید؟
* از موقعیت هایی که دچار درد سر شده اید یا در تنگنا قرار گرفته اید به خوبی استفاده کنید. باور کنید که در این شرایط قدرت خلاقیت شما افزایش می یابد و می تواند برای حل مشکل راه های مفیدی را پیشنهاد کند.
* خلاقیت از محلی سر چشمه می گیرد که در آن جا از افراد قدردانی و تشویق به عمل می آید و شکست را نیز فرایندی طبیعی می دانند که درحین انجام وظایف اتفاق می افتد.
* هرگاه مطمئن شدید فردی را شناخته اید که از دیگران خلاق تر است تنها به این علت که او بر روی ایده هایش کار می کند در عین حال نمی تواند خود را از فشار کارهای عادی و روزمره رها سازد احتمالاً باید نظر خود را نسبت به او تغییر دهید.* جمع آوری و ذخیره کردن نظرات تا زمانی که آن ها را مورد ارزیابی قرار نداده و قابل اجرا نساخته ایم برای ما هیچ فایده ای در بر نخواهد داشت. ایده ها را در دو گروه ایده های امکان پذیر و امکان ناپذیر طبقه بندی کنید.
* هنگامی که تفکر برای افراد در سازمان عادت شود به دنبال آن خلاقیت و تولید ایده های جدید در تک تک آن ها به صورت روزمره و همیشگی درآمده و نهادینه می شود و سازمان تبدیل به یک سازمان خلاق می شود که حاصل آن ایجاد هم افزایی خلاقیت است.
* افراد خلاق معمولاً به مسائلی توجه می کنند که برای دیگران عادی است و گاهی پرداختن به آن موضوعات را وقت تلف کردن و حتی تمسخرآمیز می پندارند.
* توجه به مسائل تکراری و روزمره زندگی، داشتن زندگی یکنواخت و عادت کردن به این شرایط انسان را دچار رکود و کسالت می کند. چنین فردی تمایل دارد در شرائط فعلی خود باقی بماند و حاضر نیست تلاش کند و شرایط را به صورت دیگری درآورد.
* درخلاقیت اعتماد بنفس، خود شکوفایی و خوش بینی ضروری است که تمام این موارد از کتاب ها، دوستان خوب و مشورت های بجا حاصل می شود.
* اگر در اولین قدم، موفقیت نصیب ما می شد، سعی و عمل دیگر مفهومی نداشت.
* بسیاری از نظرات خلاق ممکن است در ابتدا عملی به نظر نرسند اما ارزش این را دارند که نسبت به آن ها توجه دقیق تری داشته باشیم.

نظرات کاربران درباره کتاب مبانی خلاقیت فردی و سازمانی