فیدیبو نماینده قانونی آریاگهر و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب ویتامین‌هایی برای روح

کتاب ویتامین‌هایی برای روح
گنجینه‌ای از سخنان بزرگان جهت افزایش انگیزه،امید و انرژی مثبت

نسخه الکترونیک کتاب ویتامین‌هایی برای روح به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب ویتامین‌هایی برای روح

این کتاب گنجینه‌ای است از سخنان الهام‌بخش خردمندان و بزرگان. هدف از گردآوری و ترجمه‌ی این سخنان، درک این واقعیت بود که مردم جامعه‌ی امروزی و به‌ویژه جوانان، بیش از هر چیز به امید، روحیه و انگیزه نیاز دارند. امیدوارم این کتاب کوچک را همواره به همراه داشته باشید تا در مواقعی که احساس ناامیدی و ملالت می‌کنید، از آن روحیه و انرژی بگیرید. همان‌طور که در روزهای ضعف و ناخوشیِ جسمی، خوردن ویتامین باعث تقویت قوای جسمانی‌مان می‌شود، خواندن و مرور مطالب این کتاب در روزهایی که از روحیه‌ی نامطلوبی برخورداریم همچون ویتامینی روحی است که موجب تقویت روحیه و انگیزه‌مان می‌شود.

ادامه...
  • ناشر آریاگهر
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.27 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۰۰ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب ویتامین‌هایی برای روح

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

سخن مترجم

این کتاب گنجینه ای است از سخنان الهام بخش خردمندان و بزرگان. هدف از گردآوری و ترجمه ی این سخنان، درک این واقعیت بود که مردم جامعه ی امروزی و به ویژه جوانان، بیش از هر چیز به امید، روحیه و انگیزه نیاز دارند. همواره شنیده ایم که، «آدمی به امید زنده است» تا جایی که حضرت علی (ع) می فرمایند: «بزرگ ترین بلا ناامیدی است.»
دانته نیز در شاهکار ادبی خود، کمدی الهی اشاره کرده که در بالای دروازه ی دوزخ این جمله حک شده است: «شما که وارد می شوید، دست از هر امیدی بشویید!»
از این جمله به عنوان مشهورترین سروده ی کمدی الهی یاد می شود... چرا که نومیدی از بخشش و رحمت الهی {و در کل ناامیدی} برای نوع بشر بزرگترین عذاب و مصیبت محسوب می شود.
از سویی، بالا بودن روحیه، امید و انگیزه، وجه تمایز انسان های موفق و تاثیرگذار در همه ی اعصار بوده است. به طورحتم در زندگی خود روزهایی را تجربه کرده اید که از روحیه و انگیزه ی سرشاری برخوردارید و ملاحظه کرده اید که این روحیه ی مثبت متعاقباً چه تاثیری بر امور روزانه تان داشته است. در چنین روزهایی، گویا همه ی کارها بر وفق مرادتان است و به قول معروف احساس می کنید می توانید کوه ها را جا به جا کنید. اگر دقت کنید متوجه می شوید که بیشتر موفقیت های بزرگ زندگی خود را در چنین روزهایی رقم زده اید.
در برابر، روزهایی هم هست که انگیزه ی هیچ کاری را ندارید و احساس می کنید زمانه با شما سرِ ناسازگار دارد. در چنین مواقعی، یا اصلاً دست و دلتان به کار نمی رود یا اگر هم کاری بکنید بازده ی مفیدی نخواهد داشت. و نکته دقیقاً همین جاست! در چنین روزهایی است که باید به خود امید و انگیزه دهیم و روحیه ی خودمان را بالا ببریم تا زندگی آن گونه که می خواهیم پیش برود.
شاید خواندن مطالب این کتاب در کل بیش از بیست دقیقه وقت نبرد. اگرچه حتی خواندن سرسری این سخنان مفید و الهام بخش است، اما درخواستی که از شما خواننده ی گرامی دارم این است که روی هر یک از این سخنان اندیشه و تعمق کنید. هر کدام از این سخنان بسیار عمیق و پرمحتوا و در واقع عصاره ی اندیشه ی صاحبان آن هستند، و اگر به خوبی درک و هضم شوند تاثیری چشمگیر بر اندیشه و زندگی شما می گذارند.
دیگر این که امیدوارم این کتاب کوچک را همواره به همراه داشته باشید تا در مواقعی که احساس ناامیدی و ملالت می کنید، از آن روحیه و انرژی بگیرید. همان طور که در روزهای ضعف و ناخوشیِ جسمی، خوردن ویتامین باعث تقویت قوای جسمانی مان می شود، خواندن و مرور مطالب این کتاب در روزهایی که از روحیه ی نامطلوبی برخورداریم همچون ویتامینی روحی است که موجب تقویت روحیه و انگیزه مان می شود.

شاد و پرطروات باشید
امیرحسن مکی
بهار ۱۳۹۵

۱

ارزیابی گذشته، اولین گام به سوی ساختن آینده ای درخشان است.

کریس وایدنر

۲

در نبرد میان رود و صخره،
رود همیشه برنده است... و عامل آن قدرت نیست،
بلکه پشتکار و مداومت است.

ناشناس

۳

شرایط و اوضاع هیچ وقت به طورکامل مساعد نمی شود. آدم هایی که کارهایشان را به تعویق می اندازند تا تمام عوامل مساعد و به دلخواهشان شود هیچ وقت کاری را به انجام نمی رسانند.

ویلیام فِدِر

۴

چه فکر کنید می توانید،
چه فکر کنید نمی توانید،
در هر دو صورت حق با شماست!

هنری فورد

۵

هر مصیبت، هر شکست و هر عذابی، بذر منفعتی برابر یا بیشتر از خود را به همراه دارد.

ناپلئون هیل

۶

می توانیم تغییر را تهدیدی برای خود به حساب آوریم یا موقعیتی برای محک زدن خود. باورهای شماست که راه را برای موفقیتتان هموار می سازد یا مانعی بر سر راهتان ایجاد می کند.

مارشا سینتار

۷

اقتصاد ما مرهون آدم های زیاده طلب است و سعادت آنان منوط به قناعت.

فرانک ای. کلارک

۸

پول به نوعی همچون آتش است؛
خدمتگزاری است لایق و اربابی بی رحم.

پی. تی. بارنوم

۹

آینده متعلق به کسانی است که به زیبایی رویایشان ایمان دارند.

النور روزولت

۱۰

کسی که به وقت تنگدستی سخاوتمند نباشد، وقتی به ثروت رسد هم گشاده دستی نخواهد کرد.

هارولد نای

۱۱

هیچ شخصی بابت آنچه گرفته است افتخاری کسب نکرده. افتخار از دادن و بخشیدن حاصل می شود.

کلوین کولیج

۱۲

کسی که خواهان موفقیت است باید یاد بگیرد که شکست را به منزله ی بخشی اجتناب ناپذیر و موثر از فرآیند پیروزی ببیند.

دکتر جویس برادرز

۱۳

همان لحظه ای که عزم خود را برای رسیدن به مقصودی جزم کنیم،
دعایمان مستجاب شده است.

موریس ادلر

۱۴

هیچ چیز نمی تواند فردی را که دارای نگرشی درست است از دستیابی به هدفش بازدارد. هیچ چیز در روی زمین نمی تواند به فردی که دارای نگرشی نادرست است، کمک کند.

توماس جفرسون

۱۵

تفاوت میان آدم بزرگ و معمولی در نگرشی است که هر یک نسبت به اشتباهات خود دارند.

نلسون باسوِل

۱۶

بزرگ ترین کشف نسل من این است که انسان ها می توانند با تغییر دادن نگرش و طرز فکر خود، زندگی شان را متحول کنند.

ویلیام جیمز

۱۷

من به این نتیجه رسیده ام که بخت و اقبال کاملاً قابل پیش بینی است. اگر می خواهید از بخت و اقبال بیشتری برخوردار شوید فرصت های بیشتری را بیازمایید. فعال تر باشید. خودتان را بیشتر نشان دهید.

برایان تریسی

۱۸

تیری را که نیندازی مطمئناً به هدف نمی خورد.

وین گرتسکی

۱۹

میزان موفقیت شما در زندگی بسته به این است که با جوان ترها مهربان باشید، با بزرگ ترها همدل، و در یک کلام، سنگ صبور کوچک و بزرگ و ضعیف و قوی باشید؛ چراکه روزی در زندگی همه ی این مراحل را تجربه خواهید کرد.

جورج واشینگتن کارور

۲۰

نگرش مثبت، گذرنامه ی فرد برای ورود به فردایی بهتر است.

ناشناس

نظرات کاربران درباره کتاب ویتامین‌هایی برای روح