فیدیبو نماینده قانونی انتشارات فرنام و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب رهبری

کتاب رهبری

نسخه الکترونیک کتاب رهبری به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب رهبری

شش رویکرد ارائه شده در واقع خلاصه‌ای از برخی از تئوری‌های رهبری رایج بود که در دهه اخیر بسیار رایج شده است. امروزه از مجموع شش رویکرد مورد اشاره، مواردی که بیشتر بر رفتار، مهارت و کنش تمرکز یابد با اقبال بیشتری روبرو می‌شوند. این رویکردها شامل موارد زیر می‌باشند: * وضعی *انتقالی *رفتاری به بیان دیگر، شما به‌عنوان یک رهبر باید قادر به شناسایی آن چیزی باشید که برای وضعیت موردنظر و افراد درگیر مورد نیاز می‌باشد و باید قادر باشید رفتار خود را مطابق با آن تطبیق دهید.

ادامه...

بخشی از کتاب رهبری

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

طبیعت رهبریتعاریفتعریف من از یک رهبر

• کسی که به من الهام می دهد، نسبت به خود در من ایجاد علاقه می کند و با من و سایرین برای دستیابی به ایده یا هدفی مشترک همکاری می نماید.
• تعریف شما از رهبری چیست؟
...

رهبری، بعضی از تئوری ها

تئوری ها، روندها و عقاید بسیاری در طول سال های متمادی در زمینه ی رهبری ارائه شده است که به بعضی از رایج ترین آن ها اشاره می شود:رهبری امروزی

شش رویکرد ارائه شده در واقع خلاصه ای از برخی از تئوری های رهبری رایج بود که در دهه اخیر بسیار رایج شده است. امروزه از مجموع شش رویکرد مورد اشاره، مواردی که بیشتر بر رفتار، مهارت و کنش تمرکز یابد با اقبال بیشتری روبرو می شوند. این رویکردها شامل موارد زیر می باشند:
* وضعی
*انتقالی
*رفتاری
به بیان دیگر، شما به عنوان یک رهبر باید قادر به شناسایی آن چیزی باشید که برای وضعیت موردنظر و افراد درگیر مورد نیاز می باشد و باید قادر باشید رفتار خود را مطابق با آن تطبیق دهید.

رهبران و قدرت

هر فردی به عنوان رهبر دارای قدرت است؛ اما قدرت چیست؟ در فرهنگ لغت آکسفورد، این تعریف برای قدرت آمده است: توانایی انجام کار یا عمل و تاثیر گزاری/ اقتدار؛ بنابراین این واژه از نگاه رهبر دارای چه مفهومی می باشد؟
همه ما منابع قدرت زیادی در اختیار داریم:
* موقعیت یا نقش-سازمان
 * کنترل منابع یا دسترسی به آن
* رابطه با شبکه-قابلیت دسترسی به سایر افراد مرتبط 
* اطلاعات-توانایی دسترسی به اطلاعات
* خصوصیات فردی 
* دانش یا مهارتمهم ترین مسئله در مورد قدرت، نه منبع آن بلکه نحوه استفاده از آن است.
نحوه استفاده درست یا نادرست از قدرت به خود شما بستگی دارد. گاهی شنیده ایم که می گویند: قدرت در روح و جان کسی نفوذ کرده است و بدون تردید همه ما می توانیم به این گونه افراد بیندیشیم. نکته مهم این است که این وضعیت و توصیف را کسی برای شما بکار نبرد!

تمرین: در مورد فردی فکر کنید که از قدرتش سوءاستفاده کرده است. به مواردی که سوءاستفاده کرده است اشاره کنید. با انجام این کارها چه احساسی نسبت به وی در شما ایجاد شده است:
...

رهبری: انتصاب شده یا نوظهور

هنگامی که فردی به عنوان رهبر برگزیده می شود نقش رهبری وی انتصابی می باشد. با این وجود در بعضی از موارد برخی از افراد از میان افراد گروه، رهبری را بر عهده می گیرند. این نوع رهبران نوظهور افرادی هستند که دارای مهارت های ویژه ای برای دست یافتن به این مسئولیت هستند. برای نمونه:
من به عنوان مدرس مدیریت غالباً با گروه های بیرون از سازمان کار می کنم و همواره دیده ام کسانی که هیچ شایستگی برای رهبری ندارند این مسئولیت خطیر را بر عهده می گیرند.
در این شرایط، فردی دیگر از گروه وارد می شود و گروه را در مسیر رسیدن به اهداف هدایت می کند. آیا تا به حال به صورت ناخواسته به مقام مدیریت رسیده اید؟ علاوه بر مهارت هایی که مورد استفاده قرار داده اید به علت و نوع اقداماتی که انجام می دهید.نظرات کاربران درباره کتاب رهبری

مفید برای مدیران و کسانی که به مدیریت علاقه دارند
در 2 سال پیش توسط mah...050
افتضاح بود اصلا بدرد نمیخوره
در 2 سال پیش توسط ali...t28
افتضاح ترین کتابی بود که خوندم
در 2 سال پیش توسط ali...t28