فیدیبو نماینده قانونی انتشارات کیاراد و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب تو همانی که می‌اندیشی

کتاب تو همانی که می‌اندیشی

نسخه الکترونیک کتاب تو همانی که می‌اندیشی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب تو همانی که می‌اندیشی

این مجلّد کوچک (که حاصل مدیتیشن و تجربه می‌باشد) را نمی‌توان رساله‌ی جامعی حول موضوع «نیروی فکر»، که تاکنون نیز مطالب زیادی درباره‌ی آن نوشته شده است، به حساب آورد. این کتاب به نوعی الهام‌گر است نه تفسیری یا توجیهی، هدفش هم کشـف و دریافت زنان و مردان از این حقیقت که؛ «آن­ها خودشان، سازندگان خویشند»، آن­هم با استناد به اندیشه‌هایی که خودشان برگزیده و برمی‌انگیزند؛ که ذهن، اصلی‌ترین بافنده است، چه در تن پوش درونی شخصیت، و چه در شولای خارجی؛ که اگر تا به حال درد و غفلت تنیده‌اند، حال می‌توان روشندلی و نشاط ببافند.

ادامه...

بخشی از کتاب تو همانی که می‌اندیشی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

اندیشه و شخصیت

این سخن کوتاه که «انسان همان چیزی می شود که به آن می اندیشد»

ای برادر تو همان اندیشه ای
ما بقی خود استخوان و ریشه ای

نه تنها تمام هستی انسان را در برمی گیرد، بلکه آن­چنان جامع است که کلیه­ی وجوه و زوایای زندگی وی را تحت تاثیر قرار می دهد.
به بیان ساده، انسان همان چیزی است که می اندیشد، شخصیت او کلکسیون کاملی از افکار اوست.
همان­طور که گیاه از دانه برمی آید و بدون آن وجودی ندارد، تک تک اعمال انسان نیز از بذرهای نهفته ی فکر نشات می گیرند و در غیاب آن­ها امکان ظهور ندارند. این تعریف در مورد اعمالی که «فی البداهه» و «غیر عمدی» هستند، در مقابل اعمالی که با اختیار کامل انجام می شوند، نیز به کار می رود.
عمل، شکوفه­ی تفکر است، و رنج و شادی نیز میوه های آن هستند. لذا این خود انسان است که تصمیم می گیرد ثمره­ی تلخ چون زهر از کشتزار خود برداشت کند یا ثمره شیرین چون عسل.

اندیشه های ذهن ما، ما را بیاورده پدید
از فکر ماست، ای با بصر، هر آن­چه که بتوان بدید
چو عارض شد به فکر از یک طرف اندیشه های اَهرِمن
رنج و بدبختی بیاید از دگرسو، چو ازپسِ گاو، گاو آهن....
....... اندر خلوص فکر گر تعمّق بنماید انسان
شادی همچون سایه اش آید به دنبالش بدین سان.....

بشر، رشدی برخاسته از قانون است نه مخلوقی حاصل تردستی و ترفند، و علّت و معلول در گستره ی ناپیدای فکر، هم­چون عالم اشیای مادّی و ملموس، مطلق و تغییر ناپذیر است. یک شخصیت ناب و خدایی را نمی توان برخاسته از یک شانس یا یک خوشایند فردی دانست، بلکه محصول طبیعی تلاش مستمر در جهت تفکر صحیح است. ماحصل پیودنی طویل و عزیز با اندیشه های الهی است. به همین ترتیب یک شخصیت پست و حیوانی نیز، حاصل پروراندن اندیشه های حقیر در سر است.
بشر هم ساخته و هم ناساخته­ی خویش است: از یک سو در قرارگاه افکارش سلاح هایی را می آفریند که به وسیله ی آن­ها خویش را به ورطه­ی نابودی می­کشاند؛ از دیگر سو ابزارهایی را می سازد که با بهره گیری از آن­ها کاخ هایی ملکوتی و مجلل از نشاط و قدرت و آرامش برای خود دست و پا می کند.
باگزینش صحیح و به کارگیری درست اندیشه ها، انسان به کمال الهی صعود می کند؛ این در حالیست که در اثر سوء استفاده و استعمال نابه­جای اندیشه هایش، به مقامی پست تر از حیوانات هبوط می کند. تمام درجات شخصیت ما بین این دو نهایت قرار می گیرند، و بشر صاحب و پدید آورنده­ی آن­هاست.
از میان حقایق زیبای منصوب به روح که در عصر حاضر بازیابی و کشف شده اند، هیچ یک در مورد عهد و پیمان الهی، مسرّت بخش تر و مثمر ثمرتر از این حقیقت نیست که انسان صاحب فکر، شکل دهنده­ی شخصیت، و سازنده و فُرم دهنده ی شرایط، محیط و سرنوشت خویش است.
انسان، به عنوان موجودی قدرتمند، باهوش، عاشق و ارباب اندیشه ی خویش، کلید تمام اوضاع را در دست داشته و حائز آن عامل تبدیل و آفرینشی است که با بهره گیری از آن قادر است خویش را به هر شکلی که مایل است بسازد. انسان همواره صاحب اختیار است، حتی در ضعیف ترین و نابسامان ترین اوضاعش؛ امّا در ضعف و تباهی اش ارباب نادانی به حساب می آید که «اهل خانه» خویش را به بی­راهه می کشاند.
وقتی شروع به تعمق بر اوضاع خویش کرده؛ و با تلاشی پی­گیر در جستجوی قانونی بر می آید که هستی اش برآن استوار است، آن گاه است که به اربابی دانا تبدیل می شود، اربابی که انرژی های خویش را با ذکاوت هدایت کرده و افکار خود را بر مسایل پرحاصل متمرکز می سازد.
این نمونه یک ارباب آگاه است، و انسان تنها با کشف قوانین فکری درون خویش ـ کشفی که کاملاً به نحوه­ی به کارگیری، تحلیل شخصی و تجربه منوط می باشد ـ می تواند خود را به این مرتبه برساند.
طلا و الماس تنها با تفحّص و حفّاری زیاد قابل حصولند، انسان نیز با کندوکاو عمیق در معدن روحش، و اشراف بر این نکته که خودش سازنده شخصیت، پدید آورنده ی زندگی، و تعیین سرنوشتش می باشد، قادر است تمام حقایق مرتبط با هستی اش را کشف کند. او به خوبی می داند که در صورت مراقبت، کنترل و تغییر افکارش، برگیری تاثیرات آن­ها بر خودش، بر دیگران، و بر زندگی و اوضاعش، ایجاد ارتباط میان علت و معلول با تکیه بر صبر و تحقیق، و با بهره گیری از تمام تجربیاتش ـ حتی جزیی­ترین آن­ها ـ وقایع روزانه، به عنوان ابزاری چهت کسب آگاهی از خودـ که همان درک، درایت و قدرت است ـ می تواند به طور صحیح و لغزش ناپذیری بر این نکته اذعان نماید.
در جهت گیری او، و نه هیچ مقوله­ی دیگر، این قانون مطلق وجود دارد که «عاقبت جوینده یابنده بود؛ و این­که، چون که پیوسته بکوبی بر دری، عاقبت زان در برون آید سری»؛ چرا که انسان تنها با صبر، تمرین و پافشاری بی وقفه است که می تواند از در بارگاه علم داخل شود.
وحی: راز تبدیل شدن به یک میلیونر ظرف مدت ۵ سال یا کمتر
ـ به هزاران دانشجوی من که به صورت آنلاین سالانه بالغ بر ۲۵۰ ـ ۱۰ میلیون دلار درآمد کسب می کنند پیوسته و دریابید که چگونه می توانید میلیونرها را شکست دهید.
ـ می خواهم به شما نشان دهم که چگونه می توانید موفقیت من (رسیدن به درآمد ۵۰ میلیون دلاری آنلاین) را برای خودتان دو برابر کنید، به شما کمک می کنم که میلیونر اینترنتی بعدی باشید.
ـ اگر می توانید درآمد ماهانه بالغ بر ۵۰۰ هزار دلار تا ۱میلیون دلار یا حتی ۲میلیون دلار در قسمت شخصی را برای خودتان متصوّر شوید، این­جا کلیک کنید تا دریابید که آیا صلاحیت عضویت در «سیستم درآمد آزاد» من را دارند یا خیر؟

پیش درآمد

این مجلّد کوچک (که حاصل مدیتیشن و تجربه می باشد) را نمی توان رساله ی جامعی حول موضوع «نیروی فکر»، که تاکنون نیز مطالب زیادی درباره ی آن نوشته شده است، به حساب آورد.
این کتاب به نوعی الهام گر است نه تفسیری یا توجیهی، هدفش هم کشـف و دریافت زنان و مردان از این حقیقت که؛ «آن­ها خودشان، سازندگان خویشند»، آن­هم با استناد به اندیشه هایی که خودشان برگزیده و برمی انگیزند؛ که ذهن، اصلی ترین بافنده است، چه در تن پوش درونی شخصیت، و چه در شولای خارجی؛ که اگر تا به حال درد و غفلت تنیده اند، حال می توان روشندلی و نشاط ببافند.

جیمز آلن، کوی براد پارک، ایلفراکمب
انگلستان

نظرات کاربران درباره کتاب تو همانی که می‌اندیشی

افکار پاک عادت های پاک بوجود میارن... خیلی جالبه
در 2 سال پیش توسط زهرا روستائی
در کل کتاب خوبیه برای کسانی که دوست دارند خوشون رو پیدا کنن
در 2 سال پیش توسط ramin disnad
من این کتاب رو قبلا خریدم و خوندم.حتما مطالعه کنید.برای هرکس پیامی داره.
در 1 سال پیش توسط moh...912
کتابی خلاصه و کوتاه که جان کلامش یک نکته است ما به همان انسانی تبدیل میشویم که به آن فکر میکنیم و باور داریم
در 4 هفته پیش توسط مجید مجیدی
خیلی عالی بود ، با توجه به حجم کمش خیلی موثر و‌ کارامد بود
در 2 سال پیش توسط dey...adi
با کتاب اصلا ارتباط نگرفتم هدف اصلی کتاب مشخص نبود ولی در کل چندین جمله ی زیبا داشت
در 1 ماه پیش توسط zahra sadeghi
کتاب خوبی برای تغییر عادت است
در 2 هفته پیش توسط Ali Firoozi
این کتاب را بدون هیچ قضاوتی حداقل یک بار بخوانید. ممکن است راهی جدید در زندگی به روی تان بگشاید.
در 1 سال پیش توسط مصطفی محمدرضایی
کتاب به صورت ثقیل و‌نامفهموم ترجمه شده است.
در 6 ماه پیش توسط f.m...r87
تعریفشو شنیدم ..
در 2 ماه پیش توسط خانم میم