فیدیبو نماینده قانونی آشیانه برتر و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب ۱۰  قدرت ذهن

کتاب ۱۰ قدرت ذهن

نسخه الکترونیک کتاب ۱۰ قدرت ذهن به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۱,۲۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب ۱۰ قدرت ذهن

شما تنها متفکر ذهنتان هستید، و این یعنی هیچ‌کس دیگری نمی‌تواند به جای شما فکر کند. این شگفت‌انگیز‌ترین کشفی است که هر کس می‌تواند کرده باشد. این کلید رسیدن به آزادی است یعنی غایت آمال. توانایی شما در انتخاب چیزی که می‌خواهید روی آن فکر کنید همان چیزی است که از شما یک انسان آزاد می‌سازد. اگر نمی‌توانستید برای خودتان فکر کنید، آزاد نبودید. هیچ‌کس دیگری نمی‌تواند وارد ذهنتان شده و به جای شما فکر کند. در این‌باره فکر کنید. مردم می‌توانند با توسل به زور دیگران را وادار به گفتن یا انجام کارهای زیادی نمایند. اما هیچ‌کس نمی‌تواند خودش شخصاً وارد ذهن دیگری شده و به جای او فکر کند.

ادامه...
  • ناشر آشیانه برتر
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.45 مگابایت
  • تعداد صفحات ۸۰ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب ۱۰ قدرت ذهن

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

تکنولوژی ذهن چیست؟

تحول وسیع معاصر سپیده دم پدیده ای است که من اسم آن را تکنولوژی ذهن می گذارم. تکنولوژی ذهن می رود تا جهان ما را دگرگون نماید. همین حالا، تکنولوژی ذهن در کار تغییر دنیای ماست و این جا، در آغاز هزاره سوم این تکنولوژی می رود تا به مهم ترین ابزارها تبدیل شود.
این کتاب گذر مختصری است بر تکنولوژی ذهن. این که این تکنولوژی چیست و چگونه می توانید از آن در جهت تغییر زندگیتان استفاده کنید و این که چگونه می توانیم از آن جهت دگرگون نمودن زندگی بشر روی سیاره ی زمین استفاده کنیم.

تکنولوژی ذهن

به طور مختصر می توان گفت که تکنولوژی ذهن، همان علم ذهن است. تکنولوژی ذهن، اصول و قوانین حاکم بر نحوه ی کار ذهن را شرح می دهد. همان طور که برخی قوانین فیزیکی پدیده های سیاره ی خاکی را توجیه می کنند، یک سری قوانین و اصول ذهنی هم هستند که پدیده های ذهنی را توجیه می کنند.

قانون یک اصل تغییرناپذیر است

قانون چیست؟ قانون یک اصل است، همین طور می توان آن را توصیف یک پدیده ی همگانی دانست. فرهنگ جامع انگلیسی وبستر تعریف زیر را از قانون علمی می دهد:
«صورتی از ارتباط یا توالی پدیده ها، که در شرایط یکسان ثابت می ماند».
به بیان دیگر، یک قانون، توالی همگانی از پدیده ها است که به فرد یا افراد دخیل در آن توالی وابسته نمی باشد. در این جا چند مثال از قوانین فیزیکی آورده شده است.

قانون جاذبه

قانون جاذبه یک قانون همگانی بوده و همواره صادق است. براساس این قانون، اگر کسی از یک ساختمان ۱۰ طبقه بپرد، بلافاصله روی زمین می افتد. هیچ استثنایی برای این اصل یا قانون وجود ندارد. فرقی نمی کند که شما رییس جمهور آمریکا باشید، یا صندوق دار یک بقالی بومی، یک خواننده مشهور پاپ باشید یا حتی خودتان باشید. فرقی نمی کند که روز خوبی دارید یا روز بدی. فرقی نمی کند شب باشد یا روز، هوا خوب باشد یا بد. فقط به صرف این که الآن کریسمس(تولد مسیح) است یا تولد شما، این قانون متوقف نمی شود.
این قانون در هر صورت همگانی است، به کار خود ادامه می دهد. این یعنی هرگز ممکن نیست این قانون از کار خود بایستد که مثلاً بگوید:
«اوه، فکر می کنم در این جا باید یک استثناء قائل شوم چون ماری کوچولو این هفته دختر خوبی بوده، به نظرم حقش نیست که بیفتد زمین و دماغش بشکند». از آن جا که قوانین همگانی هستند، بحث شایستگی یا عدم شایستگی در آن ها مطرح نیست.
نکته ی مهم دیگر در مورد قانون این است که قانون در هر صورت در جریان است، چه از آن باخبر باشید چه نباشید. به بیان دیگر، اگر فرضاً از یک ساختمان ۱۰ طبقه بپرید تنها یک حالت دارد، آن هم این که سقوط کرده و به زمین می خورید، دیگر فرقی نمی کند که با قانون جاذبه آشنا باشید یا نه. بنابراین مجدداً، نمی توانید بعداز این که پریدید بگویید من نمی دانستم که اگر بپرم سقوط کرده و به زمین می خورم. میزان دانش یا صلاح دید شما تاثیری بر روی روند قانون ندارد. قانون در هر صورت در جریان است، یک نیروی نامریی از طبیعت!

قانون کاشت و برداشت

قانون کشت و زرع، یعنی کاشت دانه و سپس برداشت یک نوع محصول، مثال خوب دیگری از یک قانون فیزیکی به شمار می رود. هر کشاورزی می داند که اگر گوجه فرنگی بکارد، امکان ندارد که توت فرنگی برداشت کند. او می داند که نوع دانه ای که می کارد نوع محصول مورد انتظارش را تعیین می کند. می داند که اگر کلم بکارد گل رز برداشت نخواهد کرد. در نتیجه انتظار دیگری ندارد. او با این قانون به صورت شخصی یا خصوصی رفتار نمی کند چرا که می داند یک قانون همگانی است.
نکته ی مهم دیگری که کشاورز بدان واقف است این است که، اگر محصولی می خواهد، باید ابتدا دانه ای بکارد. به عبارت دیگر، ممکن نیست که از هیچی، چیزی برداشت کند. او باید اول دانه بکارد. که این خود ما را به قانون دیگری رهنمون می سازد.

قانون علّت و معلول

همان طور که کشاورز می داند که باید دانه ای بکارد تا چیزی برداشت نماید، هم چنین می داند که از هیچ، چیزی به عمل نمی آید. به عبارت دیگر کشاورز انتظار ندارد از هیچی، چیزی بدست بیاورد. باید چیزی باشد تا چیزی به بار بیاورد. قبل از این که گیاهی بروید باید دانه ای وجود داشته باشد. این به آن معنی است که، برای این که چیزی داشته باشیم، باید چیزی باعث به وجود آمدن آن شود، ما این را قانون علت و معلول می خوانیم. قانون علت و معلول می گوید که بدون علت نمی توانید هیچ معلولی داشته باشید. برای این که تربچه برداشت کنید، اول باید تخم تربچه را بکارید، از باد هوا نمی شود تربچه برداشت کرد. باید علتی باشد تا معلولی باشد.
نکته ی دیگری که در مورد این قانون وجود دارد این است که معلول همواره مشخصات علت را داراست. به بیان دیگر، معلول حاصل علت است. بنابراین یک کشاورز می داند که اگر تربچه برداشت کند پس حتماً قبلاً تربچه کاشته است. ممکن نیست کسی این حرف را از دهان یک کشاورز بشنود که «چون توت فرنگی کاشته ام، تربچه برداشت می کنم». به عبارت دیگر با شناخت معلول می توانیم به ویژگی های علت نیز پی ببریم، چرا که می دانیم ویژگی های آن ها یکی است.

قانون رنگ ها

تمام دانش آموختگان مکتب هنر به خوبی واقفند که بر رنگ ها قانون حکم می کند. برای مثال وقتی آبی و زرد را ترکیب می کنید، همواره سبز بدست خواهد آمد. در این جا هم مجدداً فرقی نمی کند که شما که هستید یا این که آیا روز خوبی دارید یا روز بدی، تحت هر شرایطی، حاصل ترکیب آبی و زرد، سبز است. فرقی نمی کند که چه کسی هستید و چه می کنید، امکان ندارد که قرمز بدست بیاید. مجدداً، دلیل آن این است که قانون حاکم بر طیف رنگ ها یک پدیده ی فیزیکی همگانی است. چیزی است که همواره صادق بوده و هست. چیزی نیست که مثلاً به دلیل تازه کار بودن شما در زمینه ی هنر، به تازگی به جریان افتاده باشد. و این ما را به نکته ی مهم دیگری رهنمون می سازد.

قوانین همواره ثابت بوده اند

قوانین فیزیکی، مانند آن چه در بالا به آن اشاره شد، همواره ثابت بوده اند. آن ها همین طوری، یا از وقتی کسی آن ها را کشف کرده به وجود نیامدند. ۴۵۰۰ سال پیش (۱۷۵۰-۲۸۰۰ قبل از میلاد) مردم بابل قدیم می توانستند تلفن همراه یا کامپیوتر داشته باشند زیرا قوانین فیزیکی زیربنایی تکنولوژی مدرن فعلی ما در آن زمان هم وجود داشته اند. در ظاهر تنها تفاوت بین زمان ما و زمان بابلی ها این است که مردم آن زمان از وجود این قوانین بی خبر بودند. چرا که اگر خبر داشتند، آن ها هم کامپیوتر و تلفن همراه داشتند. اما صرف بی اطلاعی آن ها از قوانین حاکم بر پدیده های فیزیکی، به این مفهوم نیست که این قوانین در آن زمان ها وجود نداشتند.
بیایید مثال دیگری را در نظر بگیریم: پدیده ای که آن را الکتریسیته می خوانیم براساس تعریف فرهنگ جامع انگلیسی وبستر، الکتریسیته… نیروی فیزیکی پایه ای به وجود آمده در اثر حضور یا حرکت الکترون ها، پروتون ها و سایر ذرات باردار که در قالب نیروهای جاذبه، دافعه، نوری و گرمایی و مانند آن ظاهر می شود می باشد.
این پدیده ی فیزیکی همواره وجود داشته است. اما از آن جا که بابلی ها هیچ نوع لامپ الکتریکی نداشته اند، پس می توان چنین فرض کرد که آن ها از این پدیده بی خبر بوده اند، حتی با وجود این که در آن زمان هم وجود داشته است. و چون از آن بی خبر بودند، نمی توانستند آن را مهار کرده و از مزایای آن بهره ببرند. در حقیقت ما باید نوابغی چون بنجامین فرانکلین (۱۷۹۰-۱۷۰۶) و توماس ادیسون (۱۹۳۱-۱۸۴۷) می داشتیم که در ابتدای کار و پیش از این که بشر بتواند شروع به هدایت این نیروی طبیعت برای استفاده ی همگان نماید، با این پدیده آشنا شده و از فواید آن برای مردم سخن بگویند. همین شرایط برای قوانین ذهنی هم وجود دارند.

قوانین ذهنی

همان طور که قوانین فیزیکی بر پدیده های فیزیکی حاکم بوده و آن ها را توجیه می کنند، یک سری قوانین ذهنی نیز وجود دارند که بر رفتار پدیده های ذهنی حاکم بوده و آن ها را توجیه می نمایند.
به عبارت ساده، صرف این که بیشتر انسان ها هنوز از وجود این قوانین ذهنی و چگونگی کارکرد آن ها بی اطلاعند، به مفهوم عدم وجود این قوانین نیست. و از آن جا که وجود دارند، پس باید همین جا و همین حالا هم عمل کنند، چه از آن ها باخبر باشیم و چه نباشیم. و حتی اگر این طور هم نگوییم، از آن جا که آن ها قانون هستند، پس همیشه بوده اند.
در طول تاریخ، افرادی بوده اند که از وجود این قوانین ذهنی اطلاع داشته اند. در حقیقت، مطالعه ی متافیزیک، هم چنین فلسفه و مذهب، همگی در جهت کشف و توصیف این قوانین ذهنی بوده است. با این حال، یک چیز، مشخص است: تاکنون در هیچ جای جهان، قوانین ذهنی در مدارس ما تدریس نشده اند. اما این رویا چندان هم دور نیست. و وقتی که این امر محقق شود، بدون شک مطالعه ی قوانین ذهنی، تغییر شگرفی بر زندگی بشر روی کره ی زمین خواهد گذاشت.

کاربرد قوانین ذهنی

نکته ی دیگری که در مورد قوانین ذهنی وجود دارد این است که پس از اطلاع از حضور آن ها، می توانیم شروع به استفاده از آن ها نماییم. در مورد الکتریسیته، لازم بود پیش از هدایت این انرژی جهت استفاده ی بشر، قوانین حاکم بر آن کشف شوند. همین مسئله در مورد قوانین ذهنی صادق است. لازم است پیش از مهار این نیرو جهت استفاده بشر، قوانین حاکم بر آن کاملاً کشف و درک شوند. پس از درک این قوانین، به آن چه که آن را تکنولوژی ذهن می خوانم دست خواهیم یافت.

نرم افزاری برای سخت افزار شما

کاربرد قوانین ذهن، همان چیزی است که من به آن تکنولوژی ذهن می گویم. شما می توانید درک و به کارگیری قواعد ذهنی را به داشتن نرم افزاری برای سخت افزارتان تشبیه کنید. همان طور که می دانید تنها خرید یک کامپیوتر شیک و لوکس و قرار دادن آن روی میز برای شما حاصلی در برندارد. برای این که بتوانید بهره ای از این ابزار فوق پیشرفته ببرید، لازم است نرم افزار مناسب در اختیار داشته باشید.

«به عبارت دیگر سخت افزار بدون نرم افزار هیچ است».

در صورتی که بخواهیم همین تشبیه را برای شما هم به کار ببریم، می توان گفت که ذهن یا مغز شما سخت افزار شما است. حالا که همه مغز دارند، اما قبل از این که شما یا هر کس دیگری بتواند عملاً و به طور موثر از مغزش استفاده نموده و نیروی آن را برای استفاده ی خود و دیگران مهار نماید، باید نرم افزار مناسب در اختیار داشته باشد. این نرم افزار همان درک قوانین ذهنی است.
با این توضیح حالا دیگر می توانید روی ذهنتان مسلط شوید. به عبارت دیگر، شما مسئول بوده و می توانید نیروی ذهنتان را به هر جهتی که مایلید هدایت کنید. در حال حاضر، عده ی کمی از نرم افزار لازم، که در حقیقت همان درک قوانین ذهنی موردنیاز جهت بهره گیری از سخت افزارهایشان (همان مغزشان) می باشد، برخوردارند.
پس بیایید نظری بر این قوانین ذهنی بیفکنیم، به این ترتیب از چگونگی بهره گیری از آن ها برای خود آگاه خواهیم شد.

نظرات کاربران درباره کتاب ۱۰ قدرت ذهن

سلام این ۱۰ قانون که توی این کتاب میگه واقعا معرکه و درسته و من توی خیل از کتاب ها مثل کتاب راز برخی از این قوانین رو دیده بودم. وخلاصه بگم خیلی عالی این ۱۰ قانون رو به صورت خیل خلاصه و مفید توضیح میده.بعد این ۱۰ قانون به خداشناسی و ویژگی های خدا و نحویه درمان با استفاده از خدا شناسی می پردازه که یکم مطلبش سنگینه. ولی در کل ارزش چندین بار مطالعه رو داره.
در 1 سال پیش توسط وحید خان
کتاب خوبیست ممنون
در 2 سال پیش توسط اکبر زیدی
مطالب جدید نیستن با توجه به حجم کم و قیمت مناسب،برای مرور خوبه
در 1 هفته پیش توسط m a
نسبتاجالبه!
در 2 سال پیش توسط Tariq Memari
کتابی خوب ولی خلاصه است....
در 3 ماه پیش توسط علیرضا ناصردهقان
کتاب خلاصه ای هست بد نیس در کل
در 3 ماه پیش توسط aza...ali
کتاب خوبیه
در 4 ماه پیش توسط سجاد بهزادی
کتاب بسیار خوبی است.کسایی که به قدرت فکر وچگونگی استفاده از آن علاقه و اعتقاد دارند از این کتاب لذت خواهند برد
در 1 سال پیش توسط نوید شادی
کتاب خیلی خوبیه ولی کسی میتونه بهتر درکش کنه که قبلا با قانون جاذبه اشنایی داشته باشه...ولی توصیه میکنم به خوندنش
در 6 ماه پیش توسط ton...086
خوبه
در 2 ماه پیش توسط abb...602