فیدیبو نماینده قانونی انتشارات درسا و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب ذهن فراتر از ثروت

کتاب ذهن فراتر از ثروت

نسخه الکترونیک کتاب ذهن فراتر از ثروت به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب ذهن فراتر از ثروت

اصول روانشناسی‌ای که در این دوره‌ی سی روزه خواهید آموخت، به این موضوع اشاره دارد که با کمی توجه آگاهانه و متمرکز نمودن ذهن، می‌توان همه چیز را در زندگی دچار تغییر و تحول نمود. تنها کاری که باید در این سی روز انجام دهید این است که روزانه، ده دقیقه از وقت خود را به این دروس اختصاص دهید و مطمئن باشید پس از همین ده دقیقه، به‌طور قابل توجه‌ای ذهن و زندگی‌تان تغییر خواهد کرد.

ادامه...

بخشی از کتاب ذهن فراتر از ثروت

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:روز نخست

هم اکنون زمان قدرت نمایی شماست.

حتما بارها این جمله را شنیده اید که می گویند:
"تا زمانی که کسی نخواهد تغییر کند، اگر همه ی عالم هم جمع شوند، نمی توانند او را تغییر دهند. شما نیز تا زمانی که به راستی آماده ی تغییر و از شرایط فعلی خسته نشده باشید، نه روانشناسان، نه روش های مثبت اندیشی و نه کتب خوددرمانی، هیچ یک نمی توانند به شما کمکی بکنند.
از این پس تصمیم بگیرید به عنوان رهبر و فرمانده ی زندگی خود، دیدگاه تازه ای داشته باشید. دیدگاه تان باید بر این مبنا استوار باشد که همواره می توانید رشد کنید و ذهن تان همان ابزاری است که می تواند در این مسیر یاری تان کند تا به سعادت و خوشبختی ای که حق مسلم شماست، دست یابید.
همه ی دلایلی را که تاکنون نگذاشته است از زندگی تان لذت ببرید، به گذشته بسپارید و فراموش کنید.
شما می توانید در طی سی روز آینده به کمک این دوره، آثار مخرب باقیمانده در ذهن تان را پاک کنید و آن را از نو برنامه ریزی نمایید.
بیشتر ما تا صحبت از تغییر به میان می آید، دلایلی می آوریم و تلاش می کنیم شرایط فعلی مان را به هر نحوی که شده، حفظ نماییم.
چون این گونه احساس امنیت بیشتری می کنیم و تغییر برای مان سخت است. اما شما که در حال حاضر مشغول خواندن این متن هستید، آشکارا اعلام نموده اید که از این پس، آمادگی هرگونه تغییر مثبتی را در مسیر زندگی تان دارید.

حالا چگونه این تغییر را ایجاد کنیم؟

تنها یک راه وجود دارد.
مطمئن باشید ماندن در شرایط فعلی، جز احساس نارضایتی چیز دیگری برایتان به ارمغان نخواهد آورد. مگر اینکه تصمیم جدی ای بگیرید و از همین لحظه، تلاش لازم را برای تغییر زندگی تان آغاز کنید.
حتما می دانید تکرار عادات گذشته، همان نتایجی را در بر خواهند داشت که تاکنون بارها و بارها آنها را در زندگی تان تجربه کرده اید، نتایجی که شاید چندان هم خوشایند نبوده اند.
اینکه هم اکنون که در حال خواندن این درس هستید، نشان می دهد که آماده اید تا زندگی جدیدی را آغاز کنید.
به خاطر داشته باشید که:
امروز، نخستین روز باقی مانده ی زندگی شماست!!!
تنها خودتان هستید که می توانید مسیر زندگی تان را انتخاب کنید.
باید تاکنون به این نکته پی برده باشید که شما آن قدر قدرتمند هستید که بتوانید مسیر زندگی تان را آگاهانه تغییر دهید.
پس از این فرصت استفاده کنید و مسیرتان را به سوی خوشبختی، موفقیت و شادمانی تغییر دهید. از امروز آغاز کنید، از همین لحظه!
گذشته را فراموش کنید و نگران آینده نباشید.
گذشته و آینده توهمی بیش در ذهن ما نیستند و آنچه وجود دارد، زمان حال است.
برای ایجاد هر تغییری، باید از همین لحظه دست به کار شوید.

جملات تاکیدی

پنج دقیقه روی جملات زیر بیندیشید و معنا و مفهوم دقیق شان را با تمام وجود درک کنید:

هم اکنون زمان قدرت نمایی من است.
گذشته به پایان رسیده و آینده هنوز از راه نرسیده است.
تنها در همین لحظه است که می توانم هر تلاشی را در جهت تغییر دادن زندگی ام انجام دهم و من تلاشم را از هم اکنون آغاز می کنم.

کار عملی

به شما تبریک می گوییم، نخستین و مهم ترین گام را در جهت رسیدن به خوشبختی برداشتید و درس امروز را به پایان رساندید.
با آغاز این دوره، شما وارد مرحله ی جدیدی از زندگی تان شده اید.
به خاطر داشته باشید که حتما متن تاکیدی بالا را در دفترتان یادداشت کنید و در صورت امکان، چند بار با صدای بلند بخوانید و هر روز به مدت پنج دقیقه، به طور جدی روی این جملات تمرکز کنید.

روز دوم

چگونه چند سال از همسالان خود جلو بزنیم؟

آفرین بر شما! به روز دوم رسیدید.
اگر تمرینات روز نخست را انجام دادید و اکنون آماده ی انجام تمرینات روز دوم هستید، به اندازه ی چند سال نوری از نود و نه درصد از همسالان تان جلوترید. اینکه خواهان تغییر باشید و برنامه هایی که به سوی تغییر و تحول تشویق تان می کنند دنبال کنید، کار بسیار ساده ایست. آنچه اهمیت دارد این است که وارد عمل شوید و فعالیت های معلوم و مشخصی را به طور مدام، در جهت ایجاد تغییر انجام دهید.
دیدن شما در روز دوم، گواه این مطلب است که شما واقعا خواهان تغییر هستید.
اراده کنید این روند را تا پایان روز سی ام ادامه دهید. در این صورت، تضمین می کنم که دستیابی شما به خوشبختی، حتمی و تنها نیازمند کمی گذشت زمان است.
هر چه امروز با باور بیشتری اقدام کنید، نتایج عملی و ملموس آن را زودتر خواهید دید. اگر ار نظر روحی و روانی واقعا مصمم به تغییر روش زندگی تان باشید، روند این تحول بسیار سریع خواهد بود.
هنگامی که تصمیم به تغییر مسیر زندگی تان می گیرید، در واقع با تمرکز و نیروی فوق العاده ی اراده تان، تمام چیزهایی را که برای موفقیت شما در ایجاد این تغییر ضروری هستند، به سوی خود جذب می کنید.
متمرکز نمودن درست و شایسته ی ذهن خودآگاه، همان راز کلیدی و بنیادی آشکار نمودن دقیق خواسته ها و آرزوهای تان است.
حقیقت دنیای ما این است که آنچه را که به طور مدام به آن می اندیشیم، جذب می کنیم. متاسفانه گاهی زندگی ما به وسیله ی نیروی باورهای ناخودآگاهی که در گذشته در ذهن مان برنامه ریزی شده اند، هدایت می شوند.
خبر خوب این است که به راحتی می توان با تمرکزی آگاهانه، این باورها را تغییر داد و به جای آنها، باورهای درست و جهت داده شده ای را جایگزین نمود.
اگر از وجود بعضی از مسایل در زندگی تان ناراضی هستید، مطمئن باشید که به طور مدام، در حال تکرار همان الگوهای منفی ای که در گذشته در ذهن تان جای گرفته اند، هستید و بدون شک، هیچ تلاشی در جهت تغییر آگاهانه ی آنها نکرده اید.
هم اکنون این فرصت را دارید تا الگوهای منفی ذهن تان را در جهت خوشبختی و رفاه تغییر دهید. هم اکنون تصمیم بگیرید تا ذهن خود را در طول سی روز آینده، به منظور جلوگیری از تکرار باورهای گذشته برنامه ریزی کنید.

جملات تاکیدی

پنج دقیقه روی جملات زیر بیندیشید و معنا و مفهوم دقیق شان را با تمام وجود درک کنید.
با تمام وجود تصمیم دارم تا شرایط و آینده ی مالی ام را تغییر دهم و اطمینان دارم با به کارگیری این برنامه ی سی روزه، می توانم خوشبختی و رفاه را به زندگی ام جذب کنم.

کار عملی

تقویم تان را بردارید و روزی را که این برنامه را آغاز نموده اید، مشخص کنید. سی روز بشمارید و روز پایان را نیز مشخص نمایید.
روی تاریخ آن تمرکز کنید و تصمیم بگیرید که هیچ چیز تا روز سی ام، مانع شما در انجام این برنامه نشود.
به هرحال، این سی روز طی خواهد شد، چه این تغییر مثبت را در زندگی تان ایجاد کرده باشید و چه نکرده باشید.
از امروز تصمیم بگیرید تا برای ایجاد این تحول تلاش کنید.

روز سوم

سه مرحله ی ساده برای آزادسازی نیروی جادویی

اهداف:

هیچ چیز در این دنیا، قدرتمندتر از نیروی داشتن اهدافی مشخص و تعریف شده نیست.

این یکی از مهم ترین رازهای زندگی است. آیا تاکنون آرزو کرده اید که ای کاش یک چراغ جادویی داشتید تا غول چراغ جادو را آزاد کنید و او تمام آرزوهای تان را برآورده سازد؟! آن غول در ذهن شما زندگی می کند و منتظر است تا او را با نیروی قدرتمند اهداف و آرزوهای تان بیدار کنید.
به یاد داشته باشید که ذهن ناخودآگاه شما، همواره در خدمت افکار ذهن خودآگاه تان است.
تمام وقایع و رویدادها و شرایطی را که در آن زندگی می کنید، بر اساس باورها و تصمیمات خود جذب نموده اید. به خاطر داشته باشید که تجربه بارها نشان داده است آنچه را که صادقانه باور داشته باشید، ضمیر ناخودآگاه تان نیز همان را به سوی شما جذب خواهد نمود. این مطلب به ظاهر ساده، اما امری کاملاً حقیقی است.
اگر باور داشته باشید فقیر هستید، فقر را تجربه خواهید نمود. اگر اعتقاد داشته باشید خوشبخت و ثروتمند هستید، فراوانی و رفاه به طور معجزه آسایی به زندگی تان جاری خواهد شد. شک دارید؟! باید هم شک داشته باشید. اما پیش از آنکه این حقیقت را رد کنید، آن را امتحان کنید. بدون شک از نتیجه ی آن تعجب خواهید کرد.
به منظور متقاعد نمودن ذهن برای آشکارسازی خواسته ها، چند مرحله ی ساده و تعریف شده وجود دارد:

۱ ـ دقیقا تصمیم بگیرید که چه چیزی را می خواهید.

هر چقدر دقیق تر جزییات آنچه را که می خواهید بدانید، به همان نسبت فراهم نمودن آن برای ذهن ناخودآگاه تان ساده تر خواهد بود.
به عنوان مثال، اگر به دنبال پیدا کردن کار جدیدی هستید، دقیقا تصمیم بگیرید چه کاری را دوست دارید انجام دهید، چه میزان درآمدی می خواهید و دوست دارید در کجا مشغول به کار شوید. البته همیشه جزییات را برای تغییر باز بگذارید، اما این تمرین حداقل ذهن تان را متقاعد می سازد که شما درباره ی آرزوهای تان جدی هستید.

۲ ـ اهداف تان را بنویسید.

نوشتن اهداف، دقیقا مشخص می نماید چه چیزی را می خواهید و تجربه نیز بارها نشان داده است کسانی که اهداف خود را نوشته اند، در دستیابی به آنها نیز موفق تر بوده اند.

۳ ـ اهداف تان را چند بار در روز برای خود تکرار کنید.

جملات ساده و کوتاهی برای اهداف تان بسازید و آنها را به یاد بسپرید و هر زمان که فرصتی داشتید، در ذهن تان تکرار نمایید. برای سادگی، با عباراتی از این نوع آغاز کنید: "من در حال جذب..." و هدف تان را به آخر آن اضافه کنیدو یا این جمله را امتحان نمایید: ".... به من ارزانی خواهد شد" و هر آنچه را که آرزو دارید، به آن بیفزایید.
هرگز مجبور نیستید باور کنید این جملات عملی خواهند شد.
به سادگی هر زمان که وقت آزاد داشتید، آنها را با خود تکرار کنید و منتظر نتیجه ی معجزه آسای آن باشید.

نظرات کاربران درباره کتاب ذهن فراتر از ثروت

ترجمه عالی
در 6 ماه پیش توسط مهران ظریف
خوبه. انگیزشی
در 3 ماه پیش توسط محب علی نجاری