فیدیبو نماینده قانونی گروه انتشاراتی ققنوس و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب شخصیت‌ها...کریستف کلمب

کتاب شخصیت‌ها...کریستف کلمب
کاشف دنیای جدید

نسخه الکترونیک کتاب شخصیت‌ها...کریستف کلمب به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۳,۰۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب شخصیت‌ها...کریستف کلمب

با وجود شهرت بسیار زیادی که کریستف کلمب دارد اما بسیاری از اطلاعات مربوط به او سرّی مانده است . مثلاً بخش زیادی از زندگی دوران جوانی‌اش نامعلوم است . بسیاری از مورخان بر این باورند که کریستف کلمب با نام اصلی « کریستوفورو کلمبو » حدود سال 1451 میلادی در جنووای ایتالیا به دنیا آمد . در آن زمان جنووا یکی از شهرهای بندری و شناخته شده اروپا بود . پدر « کلمب » در این شهر تجارت می‌کرد . بعدها خانواده‌شان به ساوونا شهری ساحلی نزدیک جنووا نقل مکان کردند . کریستف کلمب فرزند بزرگ خانواده بود . کریستف کلمب جوان علاقه زیادی به مطالعه نقشه‌ها و نمودارهای جغرافیایی داشت . می‌گویند او نخستین بار چهارده ساله بود که به دریا رفت . شاید سن کمی به نظر برسد اما در آن دوران پسرها اولین‌ بار در ده سالگی به دریا می‌رفتند . کلمب در نخستین سال‌هایی که در دریا گذراند ، چندین‌بار به خیوس ، جزیره‌ای نزدیک ترکیه امروزی سفر کرد . در ضمن او به انگلستان ، ایرلند و ایسلند هم رفت . طبق آنچه در روایت‌ها آمده ، گویا در یکی از نخستین سفرهای دریایی‌اش دزدان دریایی به کشتی او حمله می‌کنند .

ادامه...

بخشی از کتاب شخصیت‌ها...کریستف کلمب

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

فصل ۱: گذرگاهی بین دو دنیاکلمب و یارانش بعد از ترک اسپانیا بیش از یک ماه روی آب بودند تا به خشکی رسیدند.

فریادی از عرشه کشتی پینتا برآمد: خشکی! کریستف کلمب و خدمه اش بعد از ۳۶ روز سفر روی اقیانوس بالاخره به خشکی پا گذاشتند: سرزمینی که تا آن موقع اروپایی ها پایشان به آن نرسیده بود. اما ساعت دو بعد از نیمه شب بود و برای رفتن به ساحل هوا بسیار تاریک. می بایست تا سحر منتظر می ماندند.
کلمب با دلشوره روی عرشه سانتا ماریا قدم می زد. از اسپانیا به سمت غرب رفته و به خشکی رسیده بود. آیا به سرزمین هند رسیده بود؟ کلمب به این فکر افتاد که آن سوی این نوار باریک ساحل چیست؟ چه ثروتی را می تواند به اسپانیا ببرد و چه افتخاری را نصیب خود کند؟!
کلمب سفرش را برای جستجوی مسیری غربی برای رفتن به هند آغاز کرد تا بازرگانی ادویه و سایر کالاها را ساده تر کند. به علاوه، در پی سرزمین های جدید و یافتن طلا و ذخایر ارزشمند دیگر بود. سال ها از حاکمان کشورهای مختلف خواهش و التماس کرد تا برای محقق کردن رویای سفرش از او حمایت کنند. سرانجام به پول و منابع مورد نیازش دست یافت، ولی حتی حامیانش امید چندانی نداشتند که او بتواند به رویایش دست یابد. با گذشت زمان و بی خبری از کلمب، کسانی که در موفقیت او تردید داشتند به شکست او یقین پیدا کردند.وقتی کلمب راهی اولین سفرش شد، ۴۱ سال داشت که در دوره او سن زیادی محسوب می شد.

اما او در چند قدمی محقق شدن رویایش قرار داشت، فقط چند ساعت باقی مانده بود تا درستی راهش را به دنیا نشان دهد. شاید وقتی کلمب روی عرشه کشتی سانتا ماریا منتظر طلوع خورشید بوده، حدس می زده که خیلی زود دنیا در خدمت او خواهد بود. احتمالاً با خود می گفته که به زودی خدمه اش او را قهرمان خواهند خواند. قطعاً احساس کرده که نقشه اش در اسپانیا موجه جلوه خواهد کرد و در بازگشت از او استقبال باشکوهی خواهند کرد. حتی به ذهنش هم نمی رسید که چه در اقیانوس و چه در زندگی شخصی هنوز سفرهای زیادی پیش رو دارد.
با روشن شدن هوا، این دریانوردان پا به ساحل گذاشتند. کلمب و خدمه اش سجده شکر به جا آوردند و این سرزمین جدید را از آنِ شاه و ملکه اسپانیا دانستند. آن ها با پرچم ها و بیرق های افراشته پا بر خشکی و درون تاریخ گذاشتند.
شاید کریستف کلمب نام آشناترین کاشف تاریخ باشد. چهار سفر اکتشافی اش دنیای جدید و ناشناخته ای به نام آمریکا را به مردم اروپا شناساند. کلمب درک مردم اروپا از ابعاد جهان را تغییر داد. او نخستین فرد اروپایی بود که جزایر باهاما و آمریکای مرکزی و جنوبی را به چشم دید.
هرچند با گذشت صدها سال هنوز از کریستف کلمب در مقام یکی از بزرگ ترین کاشفان تاریخ یاد می کنند، نام او به دلیل کارهای بسیاری که نتوانسته بود طبق برنامه اش انجام بدهد، شکست های متعددی که هرقدر مسن تر می شد بیش تر او را رنج می داد و بدرفتاری او با بومیانی که با آن ها مواجه می شد، نیز بر سر زبان هاست.

نظرات کاربران درباره کتاب شخصیت‌ها...کریستف کلمب

کتاب بسیار جامع و عالی پیشنهاد می کنم که حتما بخونید❤
در 2 ماه پیش توسط m.1...idi