فیدیبو نماینده قانونی آریاگهر و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب پنج قطعه اصلی پازل زندگی

کتاب پنج قطعه اصلی پازل زندگی
راهنمایی برای موفقیت فردی

نسخه الکترونیک کتاب پنج قطعه اصلی پازل زندگی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب پنج قطعه اصلی پازل زندگی

در این کتاب جیم ران با سبک نگارش بی‌نظیر و استثنایی خود، نظریات و بینش‌هایی را مطرح می‌کند که ندای امید، انگیزه و پاسخ‌هایی را برای کسانی که به‌دنبال زندگی بهتر هستند فراهم می‌سازد. "تو می‌توانی از آن‌چه داری بیشتر داشته باشی زیرا می‌توانی بیشتر و بهتر از آن‌چه هستی بشوی." او در این کتاب همه‌ی کسانی که این فلسفه را با روی باز می‌پذیرند، تشویق و راهنمایی می‌کند. اجازه دهید کلمات این کتاب با شما ارتباط برقرار کند. اجازه دهید پیام جیم ران الهام‌بخش شما باشد. بگذارید فلسفه‌ی جیم زندگی‌تان را تحت تأثیر قرار دهد. پس از مطالعه و یادگیری پنج قطعه‌ی اصلی پازل زندگی به طرزی حیرت‌انگیز، استعدادها و توانایی‌هایتان را کشف خواهید کرد.

ادامه...
  • ناشر آریاگهر
  • تاریخ نشر
  • زبانفارسی
  • حجم فایل 0.67 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۲۶ صفحه
  • شابک

معرفی رایگان کتاب پنج قطعه اصلی پازل زندگی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:
پیشگفتار

طبیعت موفقیت ذاتاً شگفت انگیز و زودگذر است و منافعش را فقط در اختیار گروهی که سخت به دنبالش هستند قرار می دهد.
باید به موفقیت گرایش داشت و این امر طراحی پیچیده و ظریف طبیعت است که موفقیت را باید به سمت خود جذب کرد نه آن که به دنبالش بود. پاداشی که به دست می آوریم و پیشرفت ما، نه فقط با تلاش شدید، بلکه با تبدیل شدنمان به انسانی بهتر به دست می آید و آن چه هستیم نهایتاً نتایج را به سوی ما جذب می کند.
"برای بیشتر داشتن باید ابتدا انسان های بهتری شویم"، اصل فلسفه ی رشد شخصی، موفقیت و خوشبختی است که جیم ران در این کتاب به آن اشاره می کند.
فلسفه ی شخصی ما نگرش فردی ما را بنا نهاده و نگرش ما کیفیت و کمیت سطح تلاش ما را تعیین می کند. تلاش، نتایج نهایی متناسب با سطح تلاش را تولید کرده و نتایج باعث فراهم آمدن سبک زندگی می شود.
نتایج و سبک زندگی معلول، اما این فلسفه ی شخصی، نگرش و تلاش است که علت نهایی این معلول است.
برای تغییر معلول باید علت را تغییر دهیم، با این همه بسیاری از ما از آن چه بر سرمان آمده شکایت می کنیم ولی در عوض عامل ناراحتی را تقویت می کنیم!
در این کتاب جیم ران با سبک نگارش بی نظیر و استثنایی خود، نظریات و بینش هایی را مطرح می کند که ندای امید، انگیزه و پاسخ هایی را برای کسانی که به دنبال زندگی بهتر هستند فراهم می سازد. "تو می توانی از آن چه داری بیشتر داشته باشی زیرا می توانی بیشتر و بهتر از آن چه هستی بشوی." او در این کتاب همه ی کسانی که این فلسفه را با روی باز می پذیرند، تشویق و راهنمایی می کند.
اجازه دهید کلمات این کتاب با شما ارتباط برقرار کند. اجازه دهید پیام جیم ران الهام بخش شما باشد. بگذارید فلسفه ی جیم زندگی تان را تحت تاثیر قرار دهد. پس از مطالعه و یادگیری پنج قطعه ی اصلی پازل زندگی به طرزی حیرت انگیز، استعدادها و توانایی هایتان را کشف خواهید کرد.

کایل ویلسون

مقدمه

در این لحظه کتابی در دست شماست که محتوای آن نیروی شگفت انگیزی دارد و مطمئن هستم به همان اندازه که من در نوشتن کتاب جدی بودم شما هم در خواندن آن جدی خواهید بود.
آن چه پیشِ رو دارید فقط کلمات چاپ شده روی کاغذ هستند، اما افکاری را منتقل می کنند که قدرتی منحصر به فرد دارند. هدف ما و شما تغییر شکل این کلمات به ایده ها و احساساتی است که می توانند به ابزاری بدل شوند برای شکل دادن به یک زندگی جدید با اهداف جدید؛ که این امر با عزمی تازه برای دست یافتن به آن چه می خواهید و رسیدن به آن چه دوست دارید ممکن است.
کتاب ها اغلب برای آگاهی دادن یا سرگرم کردن نوشته می شوند، اما این کتاب شاید باعث الهام بخشیدن شود.
تهیه ی این کتاب نشان می دهد شما به دنبال یافتن راهی یا پیدا کردن چیزی هستید و به احتمال زیاد دلتان می خواهد تغییری در زندگی خود ایجاد کنید. احساس می کنید کمتر از آن چه حق واقعی شماست حقوق دریافت می کنید یا توانایی و استعداد شما بیشتر از موقعیت کنونی شماست. شاید در زندگی خود دچار تنگنایی شده اید که شما را سرگردان کرده است.
هر آن چه شما را در وضعیت کنونی قرار داده و باعث شده به این کتاب رجوع کنید نشان می دهد به دنبال جواب هایی در زندگی هستید. شما از جمله افراد خوش شانسی هستید که آماده ی تغییرند و این کتاب به همین منظور نوشته شده است: تغییر افراد از آن چه هستند به آن چه تمایل دارند باشند.

فرایند تغییر چگونه آغاز می شود؟

تغییرات معمولاً از دو منبع آغاز می شوند. نخست، ممکن است بخواهیم از یاس و ناامیدی فرار کنیم. بعضی مواقع شرایط چنان غیر قابل کنترل هستند که دیگر به دنبال پاسخ برای سوالاتمان نیستیم زیرا گمان می کنیم زندگی ما پر از سوالات حل نشدنی است. اما همین حس یاس شدید ما را به دنبال راه حل می فرستد.
یاس نتیجه ی اجتناب ناپذیر غفلت ورزیدن طولانی است که در نهایت ما را وادار به یافتن پاسخی سریع برای چالش های زندگی می کند.
منبع دیگر برای ایجاد تغییر در زندگی، الهام است. در واقع، هدف من از نوشتن این کتاب این است که الهام بخش شما برای ایجاد تحول در زندگی تان باشم.
الهام در هر زمان و از هر منبعی ممکن است به ما برسد؛ یک آهنگ، یک کتاب یا یک سخنرانی تاثیرگذار ممکن است باعث الهام بخشیدن شود. داستان زندگی فردی که بر مشکلات غلبه کرده ممکن است احساسات ما را برانگیزد. الهام گرفتن از هر منبعی که باشد احساسات ما را برانگیخته و امید و آرزو را زنده می کند و ما را مصمم می سازد. تشویق و امیدواری باعث می شود به توانایی های موجود در خود آگاه شویم. آرزو و تمایلات ما را متوجه امکانات موجود می کند که هر کدام از آن ها می توانند ضامن موفقیت و خوشبختی باشند. در چنین مواقعی ممکن است دست به کار شویم یا هیچ عملی انجام ندهیم و تنها با احساس رضایت از آن چه در درونمان می گذرد خوش باشیم تا زمانی که سرخوشی تمام شود و به همراه خود امکانات و موقعیت ها را نیز ببرد.
در این لحظه از زندگی خود، خواه در حال واکنش از روی یاس و خواه به دنبال الهام گرفتن هستید، استدعا دارم این کتاب را تا پایان بخوانید. در نهایت، زندگی ما با تلاش ما برای رسیدن به نتیجه ای موفقیت آمیز قضاوت خواهد شد. در این کتاب تلاش کرده ام که با نهایت دقت عقاید و ایده هایی که واقعاً باعث تغییر در زندگی می شود را جمع آوری کنم. اعتقاد دارم آن چه از این کتاب برداشت می کنید توانایی الهام بخشی به انسان ها در هر شرایطی را دارد. اما برای نتیجه بخشی این عقاید و تاثیر آن باید در روزهای پیش رو با تامل و به طور جدی مسیر زندگی خود را برانداز و با تعمق پیام مندرج در کتاب را دریافت و با دقت اصول گفته شده را اعمال کنید.
ابتدا چند نکته ی مهم و اولیه برای گام نهادن در مسیر موفقیت و خوشبختی را با شما در میان می گذارم.

کلید موفقیت و خوشبختی

همیشه چند اصل اساسی و مهم برای پیشرفت های ما در زندگی وجود دارند. این اصول پایه تاثیر شگرفی بر سلامت، خوشبختی و حتی بر حساب بانکی ما دارند. البته باید یادآوری کنم برای تغییر در زندگی عقاید محدود نیستند و راه های تاثیرگذار زیادی وجود دارد. پیشنهاد من تکیه و تمرکز بر پنج اصل بنیادی است که در این کتاب به شرح آن ها خواهم پرداخت. این پنج اصل و راه کار از میان تعداد زیادی راه کار انتخاب شده و اثربخشی بیشتری دارند.
شما هیچگاه نمی توانید بر تمام جنبه های زندگی خود مسلط باشید. تلاش برای تسلط بر تمام امور و جزئیات زندگی منجر به سرخوردگی می شود. به جای آن می توان فقط به دنبال چند جنبه از امور زندگی که بیشترین تاثیر را دارند رفت؛ موضوعاتی بنیادی و تعیین کننده که بیشترین تاثیر را روی کیفیت زندگی دارند.
وقتی به دنبال پاسخ هایی برای زندگی بهتر هستید آن هایی را جستجو کنید که تاثیرگذارتر هستند. چنان چه بر این اصول تسلط یابید، مطمئن باشید از نتیجه ی کار هم راضی خواهید بود. این ها اصول اولیه ای هستند که باید در زندگی بر آن ها تسلط یافت. این اصول در طول شش هزار سال تاریخ ثبت شده ی زندگی بشر، همیشه یکسان بوده است. اصول جدیدی برای رسیدن به موفقیت وجود ندارد. اصول پایه همیشه یکسان هستند و هر چیزی اضافه بر آن فقط برای بهبود و توسعه ی آن ها طراحی شده است.
در تلاش برای بهبود اوضاع حال حاضر همیشه به همان اصول ماندگار و اساسی پای بند باشید، این اصول مانند یک جریان مداوم برای گسترش و بهتر شدن زندگی ها نسل به نسل وجود داشته است.

پنج قطعه ی پازل زندگی

چنان چه هر فردی که این کتاب را می خواند پنج قطعه ی اصلی و تاثیرگذار پازل زندگی را خودش تهیه کند، با صدها پاسخ متفاوت روبه رو خواهیم بود. البته تمام پاسخ ها تا حد زیادی درست خواهند بود، زیرا همه ی ما اصول مطمئنی را در نظر می گیریم.
باید بدانید فهرستی که در این کتاب به شما معرفی می کنم تنها پنج اصل ممکن نیست که از میان بقیه جدا کرده ام. من نه آن قدر دانا و نه آن قدر گستاخ هستم که ادعا کنم همه ی پاسخ ها را می دانم و پاسخ های من تنها پاسخ های درست هستند. اما در نسل های گذشته هم از همین اصول برای رسیدن به موفقیت استفاده شده است. در تمام سال های تحصیل و تجربه اندوزی، از خلال تمام مکالمات و ارتباطاتی که با افراد مختلف- موفق و ناموفق - داشته ام این پنج اصل همیشه پابرجا بوده و در انتخاب آن ها جای بحث وجود نداشته است. این اصول توانایی تغییر دادن زندگی را دارند.
صبر و شکیبایی بهترین نشانه ی کسب اعتبار و ارزش در هر امری است. از این رو از شما می خواهم با دقت و تامل بیشتری به این پنج اصل ماندگار نگاه کنید، زیرا این اصول راهنمای زندگی افرادی است که از چالش ها و فرصت های زندگی به طرز مطلوبی بهره برده اند.
پاسخ نهایی برای داشتن یک زندگی خوب وجود ندارد. افرادی ادعا می کنند حقیقت را می دانند و معمای زندگی را حل کرده اند. اما یک پاسخ کامل هیچ وقت وجود نخواهد داشت، زیرا در واقع هیچ گاه یک پرسش تمام عیار وجود ندارد. از این رو توصیه ی من این است که به اصول پای بند باشید. چنان چه به تک تک این اصول توجه کافی داشته باشید به طور حتم از نتیجه هم راضی خواهید بود، زیرا این اصول پنج قطعه ی اصلی پازل زندگی هستند.

درباره ی نویسنده

فیلسوف سرشناس دنیا در زمینه ی رشد فردی و تجارت

جیم ران سال هاست که به عنوان یکی از بزرگ ترین متفکرین عصر حاضر مورد ستایش و تقدیر قرار گرفته و نسلی از استادان رشد فردی را آموزش، تعلیم و پرورش داده است. همچنین، صدها نفر از مدیران اجرایی معتبرترین سازمان های آمریکا از دانش او بهره می جویند.
بیش از چهل سال است که جیم ران کانون تعالیم خود را روی مبانی رفتار بشر که بیشترین تاثیر را بر پیشرفت فردی و کاری افراد بر جا می گذارد، متمرکز کرده است. جیم ران، ملاکی برای سنجش سایر استادان انگیزه به شمار می رود. او این قابلیت ویژه را دارد که می تواند بینش های عمیق و خارق العاده را در قالب اصول و وقایعی ساده و معمولی مطرح کند و به واسطه ی همین، خوانندگان و شنوندگان تعالیم وی شیفته و مسحور سخنان او می شوند.
سمینارهای جیم ران در سطح اروپا، آسیا، استرالیا، آفریقا و همچنین در شهرهای مهم آمریکای شمالی برگزار می شود. او عضو انجمن سخنرانان ملی آمریکاست و در سال ۱۹۸۵ جایزه ی CPAE را برای مهارت در اجرا و سخنرانی از آنِ خود کرد. همچنین، در سال ۲۰۰۴ موفق به دریافت جایزه ی استاد تاثیرگذار انجمن سخنرانان ملی شد.

نظرات کاربران درباره کتاب پنج قطعه اصلی پازل زندگی

هوشیارتون میکنه . لطفا به خودتون لطف بزرگی کنید و این کتاب و امسال این کتاب رو بخونید.
در 3 هفته پیش توسط
سلام در فیدیبو نسخه دیگه‌ای از این کتاب موجوده که مترجمش یه شخص دیگه‌ست که واقعا ترجمه بدی نسبت به این نسخه داره. موقع خواندن اون نسخه واقعا اذیت شدم چون ترجمه‌ش واقعا بد و تاحدودی حتی عجیبه به همین دلیل این نسخه رو هم خریدم و باید بگم نسبت به اون یکی نسخه، این عالیه
در 7 ماه پیش توسط
با عرض سلام و ادب خدمت دوستان.فلسفه جیم ران خیلی قدرتمنده.همه کتاب هاش عالین.این کتاب رو بخونید و بهش عمل کنید.حتما نتایجش رو میبینید.
در 1 سال پیش توسط
ممنون
در 1 سال پیش توسط
کتاب خوب و پر محتوا و آموزنده ای هست حتما بخونیدش
در 1 سال پیش توسط