دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب ستاره‌ها

کتاب ستاره‌ها
نسخه pdf

نسخه الکترونیک کتاب ستاره‌ها به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب ستاره‌ها

هر اتم بدن ما زمانی بخشی از یک ستاره بوده است و هر انسان فرهیخته و باسوادی باید چیزی از روند تحول ستاره‌ها بداند. هدف این کتاب این است که نشان بدهد قوانین فیزیک چطور موجب تحول ستاره‌ها می‌شوند، و ستاره‌ها این راه را تا مرگ ناگزیر و گاه خیره‌کننده‌شان چطور طی می‌کنند. این کتاب برای هرکسی که اندوخته‌ای از علوم دوران مدرسه در ذهن دارد کارآمد است. خوانندگان این کتاب باید مثلاً به‌یاد داشته باشند که مساحت کُره به مربع شعاع آن مرتبط است و البته آشنایی چندی با برخی مفاهیم ازجمله فشار و چگالی داشته باشند. برخی معادله‌های ساده هم گاه‌گاه سروکله‌شان در این کتاب پیدا می‌شود ولی فقط زمانی که فهم معادله با دیدن شکل آن (برای کسانی که کمی ریاضیات بلدند) نسبت به توضیح زبانی آن آسان‌تر باشد؛ به‌هر حال همیشه توضیحی زبانی برای مفهوم معادله‌ها آمده است. امیدوارم این کتاب همچنین برای کسانی که تازه با نجوم آشنا شده‌اند مفید باشد.

ادامه...

مشخصات کتاب ستاره‌ها

نظرات کاربران درباره کتاب ستاره‌ها

کتاب‌های این مجموعه‌ی ترجمه شده‌ی علمی از انتشارات بصیرت بسیار جالب توجه هستند. در واقع نویسنده با فرض اینکه کسی راجع به موضوع هیچ چیزی نمی‌داند شروع به بحث کرده و به علوم پیشرفته‌ و به روز خاتمه می‌دهد. واقعا جای خالی این کتاب‌ها در نشر کشور مشهود بود.
در ۵ سال پیش توسط محمد سعید حقیقی‌فرد ( | )