فیدیبو نماینده قانونی نشر افکار و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب فنگ‌شویی در ۱۰  دقیقه

کتاب فنگ‌شویی در ۱۰ دقیقه

نسخه الکترونیک کتاب فنگ‌شویی در ۱۰ دقیقه به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب فنگ‌شویی در ۱۰ دقیقه

کتاب فنگ‌شویی در۱۰دقیقه برای افراد پر مشغله‌ای می‌خواهند با کمترین زحمت بهترین نتایج را بگیرند طراحی شده است. بسیاری از نکات و دستورالعمل‌های فنگ‌شویی که در بخش دوم کتاب آورده شده در کمتر از ۱۰ دقیقه قابل اجرا هستند. نکات دیگر نیز همگی در کمتر از یک دقیقه قابل اجرا هستند. این دستورالعمل‌ها به چهار دسته تقسیم می‌شوند: شکوفایی، عشق، خوشبختی و شادی و سلامتی. اگر نمی‌خواهید بیش از این در مورد فنگ‌شویی و دلایل کارآمدی آن بدانید می‌توانید فقط بخش آخر را مطالعه کنید. به بیان دیگر اگر از آن دسته افرادی هستید که فقط می‌خواهید درباره لوازم مورد استفاده خود اطلاعات محدودی کسب کنید، بد نیست بدانید فصل اول این کتاب اساس فنگ‌شویی را بدون پرداختن به جزئیات و فلسفه آنها در بر دارد. همچنین گویای این مطلب است که چگونه خانه شما می‌تواند بیانگر روحیات و شخصیت شما باشد و اینکه چگونه می‌توانید با تغییراتی که در خانه خود می‌دهید زندگی‌تان را نیز تغییر دهید.

ادامه...
  • ناشر نشر افکار
  • تاریخ نشر
  • زبانفارسی
  • حجم فایل 0.72 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۷۲ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب فنگ‌شویی در ۱۰ دقیقه

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:فصل اول

بخش اول: اساس فنگ شویی

هنر چیدمان اشیاء ـ فنگ شویی ـ متعلق به چینیان باستان است و هزاران سال عمر دارد. با این حال هنوز هم کمتر کسی در غرب چیزی درباره آن می داند.
در سال ۱۹۸۷ زمانی که برای خرید اولین آینه با گوا (آینه ای هشت ضلعی که نماد هشت قسمت زندگی است.) به مغازه کادویی در محله چینی های بوستون رفتم، زن فروشنده که پشت صندوق ایستاده بود طوری به من نگاه کرد گویی یک جنس غیر عادی از او در خواست کرده بودم و با شک و تردید پرسید: «شما از کجا آینه با گوا را می شناسید؟»
هر چند امروز میلیون ها غربی درباره ی فنگ شویی چیز هایی شنیده اند اما بیشتر آنها هنوز شیوه استفاده از آن را نمی دانند. کتاب ها و مجلات به همان اندازه که پاسخگو هستند سئوالات جدیدی در ذهن به وجود می آورند. بهترین مکتب فنگ شویی کدام است؟ من چگونه می توانم خانه ی خود را با معیار های فنگ شویی ارزیابی کنم؟ در یک آپارتمان و با محدویت هایی که دارد چگونه می توانم دستورالعمل های فنگ شویی را اجرا کنم؟ آیا همه این روش های عجیب و غریب نتیجه می دهند؟ پاسخ سئوال آخر این است بله؛ فنگ شویی واقعاً نتیجه می دهد. حتی زمانی که اعتقادی به آن نداشته باشید یا توجهی به تغییراتی که به وجود می آورد نکنید. هر چند تجربه به من ثابت کرده کسانی که با حالت تدافعی با فنگ شویی رو به رو می شوند دیرتر به نتیجه دلخواه خود می رسند یا اینکه کمتر موفق می شوند.
فارغ از اینکه شرایط زندگی شما به چه صورت است می توانید از فنگ شویی استفاده کنید. تعداد کمی از منازل و آپارتمان ها هستند که وضعیت دلخواهی داشته باشند اما دستورالعمل های فنگ شویی در بیشتر خانه ها قابل اجرا هستند. فنگ شویی برای تمام شرایط و افراد مختلف رهنمون های خاصی داشته و در حل بسیاری از مشکلات تاثیر چشمگیری دارد.
فنگ شویی به شما اجازه می دهد «خوشبختی» خود را بسازید. مردم غرب بیشتر تمایل دارند از خوشبختی به عنوان شانس نام برند. یک نیروی آرمانی و توجیه ناپذیر که از کنترل ما خارج است. چینی ها عقیده دارند که خوشبختی را می توان کاشت و آن را در راستای سلامتی و شادی و شادکامی بارور ساخت.
فنگ شویی بیشتر روی راه های درمان تمرکز دارد. کلمه «درمان» را از آن جهت به کار می برند که مشکلات زندگی و محل کار شما را برطرف می کند. فصل دوم این کتاب صد ها راه حل ساده و سریع را برای شکوفایی، ارتقای روابط، بالا بردن سلامتی و جذب خوشبختی به شما عرضه می کند. اما پیش از پرداختن به این مساله نگاه مختصری می اندازیم به قوانین و مقرراتی که این سیستم ساده ولی پیچیده بر پایه آن بنا شده است.
هدف فنگ شویی این است که هماهنگی و تعادلی را در محیط زندگی شما ایجاد کند که شامل راه حل های عملی برای حل مشکلات روزمره است؛ مانند هر چه راحت تر کردن محیط منزل، چیدن لوازم منزل برای راحتی، از بین بردن به هم ریختگی ها و بی نظمی های محیط خانه و محل کار. هیچ گونه سحر و جادویی در مورد این راه حل ها وجود ندارد. اینها فقط راه های ساده ای برای هرچه راحت تر کردن زندگی هستند. برای غربی ها فنگ شویی حالتی رمزآلود دارد و این همان بخشی است که برای آنها در برخورد اول ویژه و خاص است. اما اگر مقداری از مبانی اصلی آن را درک کنید، تا این حد پیچیده به نظر نخواهد رسید. فنگ شویی بیشتر بر پایه نشانه ها بنا شده است. برخی از این نشانه ها در مکاتب فکری دیگر مانند عدد شناسی، تعبیر خواب و رایحه درمانی نیز وجود دارند. برای مثال رنگ سبز رنگی است که تصویر گیاهان را در ذهن انسان تداعی می کند و نمادی از سلامتی، رشد و نمو است. در برخی کشور ها نیز اسکناس ها به رنگ سبز هستند بنابراین رنگ سبز در فنگ شویی می تواند نماد رشد اقتصادی باشد (در بخش سه تعداد بیشتری از دستورالعمل های فنگ شویی، نحوه استفاده و دلیل کارایی آنها را توضیح خواهم داد).
مهمترین قسمت فنگ شویی عزم و اراده خود فرد است. زمانی که یکی از این دستورالعمل ها را به کار می برید نشان دهنده مسئولیت پذیری شما در زندگی است و اینکه میل و رغبت خود را برای ایجاد تغییر در چیز هایی نشان می دهید که باب میلتان نیستند. بیشتر دستورالعمل ها شما را در تمرکز روی اهدافی مانند کسب درآمد بیشتر، جذب اطرافیان یا ارتقای سلامتی یاری می کنند. موفقیت این دستورالعمل ها در این است که توانایی یادآوری به شما را دارند. هر بار که به یکی از نشانه های فنگ شویی نگاه می کنید اهدافتان را به خاطر آورده و نیرومند می شوید. در صورتی که این نشانه هیچ گونه قدرت واقعی ندارد و این تنها قدرت ذهن و اراده شماست که فنگ شویی را موثر و قدرتمند می کند.

داستان درون

همان طور که کارن کینگستون (karen kingstone) در کتاب خود با نام بی نظمی های خود را با فنگ شویی برطرف کنید. می نویسد فنگ شویی هنر متعادل و هماهنگ کردن جریان انرژی های طبیعت پیرامون ما برای ایجاد تغییرات مفید در زندگی است.
تاثیرات فنگ شویی در سطح جسمی و روحی وجود دارد. بر اساس فلسفه فنگ شویی دنیای درون و بیرون ما ارتباط نزدیکی با هم دارند و روی همدیگر تاثیر می گذارند و در واقع آنها دو روی یک سکه هستند. محل زندگی ما آیینه تمام نمای روحیات و احساسات درونی ما هستند. افرادی که بر فنگ شویی تسلط دارند با نگاه به چیدمان خانه شما اطلاعات بسیاری در مورد خصوصیات شرایط فعلی شما کسب کنند. برای مثال اگر قسمتی از خانه نامنظم و به هم ریخته باشد احتمالاً شما در مورد موضوعی در زندگی خود دچار سردرگرمی شده اید، و نکته ای وجود دارد که سد راه برطرف کردن این مشکل است که البته ارتباط مستقیمی با بی نظمی درون خانه شما دارد. عکس این قضیه نیز صادق است، بخش هایی از منزل شما که با دقت و وسواس چیده شده اند و تمیز و مرتب هستند نشان دهنده قسمت هایی از زندگی شما هستند که به درستی پیش می ‍ روند. طبق تعالیم مکتب فنگ شویی با مرتب کردن به هم ریختگی های محیط اطرافتان می توانید آشفتگی های زندگی تان را برطرف کنید. به عنوان مثال نجاری را می شناسم که هنگام بازگشت به خانه جعبه ابزارش را درست جلوی در ورودی می گذاشت و برای ورود به خانه مجبور بود از بالای جعبه ابزار رد شود. به طور نمادین او یک مانع سر راه خود قرار می داد. این فرد در شغلش نیز به طور مداوم با موانعی رو به رو می شد که از پیشرفتش جلوگیری می کرد. روزی او تصمیم گرفت که جعبه ابزارش را در جای دیگری گذاشته و مسیر حرکت خود را صاف و هموار کند، به این ترتیب بسیاری از مشکلات کاری اش حل شد.

انرژی چی (ch'i)

ترجمه تحت اللفظلی فنگ شویی باد و آب است؛ به این معنی که مانند باد و آب دارای حرکت و چرخش است. هدف مکتب فنگ شویی این است که انرژی نامتناهی جهان را که زندگی همگان را می گرداند و به آن انرژی (ch'i) می گویند مانند یک نسیم جانبخش و هوای تازه به سمت محیط پیرامون افراد هدایت کند.
چینی ها بر این باورند که انرژی نامحدود «چی» در همه جا از جمله زمین، جو، خانه ها و جسم های ما جریان دارد. پزشکان خاورِ دور عقیده دارند بیماری ها زمانی به وجود می آیند که حرکت انرژی در بدن انسان مختل شود. برای مثال پزشکان طب سوزنی گرفتگی ها و موانع به وجود آمده در سیستم انرژی بدن را از بین می برند تا انرژی ِچی بتواند آرام به درون بدن راه پیدا کرده و سلامت را به جسم بازگرداند. درست همانند باز کردن لوله های گرفته شده تا آب بتواند درون آنها جریان یابد.
این دقیقاً کاری است که در فنگ شویی انجام می دهیم، موانعی که در خانه سر راه انرژی «چی» قرار دارند و در گردش آن ایجاد اختلال می کنند از بین می بریم. زمانی که انرژی« چی» درون خانه یا محل کار ما حبس می شود با اثرات معکوسی در همه کار ها مواجه می شویم؛ از نظر اقتصادی ضعیف شده، روابطمان با دیگران محدود می شود یا کلاً از بین می رود و حتی ممکن است بیمار شویم. همچنین اگر انرژی «چی» با سرعت زیادی حرکت کند باز هم می تواند مشکل ساز باشد. مثلاً ممکن است پول به همان سرعتی که به دست می آید از بین رود، روابطی که با دیگران برقراری می کنیم پایدار نباشد و تنش و اضطراب ممکن است سلامت ما را مختل کند. با استفاده از فرامین فنگ شویی می توانیم حرکت انرژی« چی» را به سمت خانه و محیط کار خود هدایت کنیم تا برای ما سلامت، ثروت و شادکامی را که چینیان باستان آنها را سه رحمت الهی می نامیدند به ارمغان آورد.
این انرژی می تواند همانند خود شما در همه جای خانه حرکت کند. اگر شرایطی را فراهم کنید که بتوانید به راحتی به اتاق های مختلف سر بزنید انرژی «چی» هم می تواند در هر جای خانه شما جریان یابد. به بیان دیگر اگر خودتان قادر نباشید به راحتی و به طور پیوسته درون خانه راه بروید و دکور درست خانه یا مبلمان آن به شما اجازه حرکت ندهند جریان انرژی چی هم مختل و در مواردی متوقف می شود.
بسیاری از کیهان شناسان به جهان به عنوان نمادی متشکل از دو نیروی مذکر و مونث نگاه می کنند. در چین این انرژی های بنیادی یان (مونث) و یانگ (مذکر) نامیده می شوند. طبق فلسفه فنگ شویی این نیرو های بنیادی همیشه، در همه جا و درون همه چیز حضور دارند. آنها با هم عجین هستند. آنقدر به هم وابستگی دارند که حیات یکی بدون وجود دیگری امکان پذیر نیست. هدف ما در استفاده از این انرژی ها ایجاد تعادل بین آنهاست به طوری که هیچ کدام بر دیگری چیره نشود.

نظرات کاربران درباره کتاب فنگ‌شویی در ۱۰ دقیقه

سلام دوستان کتابخوان من. به نظر من این کتاب خیلی ناقص است و فنگ شویی را نصفه نیمه گفته و بسیاری از جملات خود را در کتاب تکرار کرده.ارزش خریدن نداشت
در 6 ماه پیش توسط
من کد تخفیف رو زدم،اعمال شد اما برای زمان پرداخت همون مبلغ اصلی رو کم کرد!
در 9 ماه پیش توسط
عالیه
در 9 ماه پیش توسط