فیدیبو نماینده قانونی گروه انتشاراتی ققنوس و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب ماجراهای فرانتس و بابابزرگ

کتاب ماجراهای فرانتس و بابابزرگ

نسخه الکترونیک کتاب ماجراهای فرانتس و بابابزرگ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۲,۴۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب ماجراهای فرانتس و بابابزرگ

فرانتس یک مامان دارد، یک بابا، یک برادر بزرگ‌تر از خودش به اسم یوزف و یک مامان‌بزرگ. مامان‌بزرگ مامانِ پدر فرانتس است که در خانۀ سالمندان زندگی می‌کند. خانۀ سالمندان از خیابان هازنگاسه یا بهتر بگوییم از منزل فرانتس‌این‌ها خیلی دور نیست. فرانتس بابابزرگ ندارد. پدرِ پدرش پنج سال پیش فوت کرد. آن موقع فرانتس سه‌ساله بود. پدر و مادر مامانش هم قبل از این‌که فرانتس به دنیا بیاید فوت کرده بودند. فرانتس از این‌که بابابزرگ ندارد خیلی ناراحت نیست. فقط وقت‌هایی که ابرهارت موست از بابابزرگ خودش حرف می‌زند، فرانتس هم دلش بدجوری بابابزرگ می‌خواهد. ابرهارت دوست فرانتس است. بابابزرگش تمام اسباب‌بازی‌های ابرهارت را تعمیر می‌کند و به او پول توجیبی می‌دهد. فرانتس هم در دلش آرزو می‌کند که ای کاش همچی بابابزرگی داشت. اما بعد خودش را دلداری می‌دهد که همۀ بابابزرگ‌ها هم که آن‌قدر خوب نیستند. و با خودش می‌گوید: کسی چه می‌داند شاید بابابزرگ من هم لنگۀ بابابزرگ گابی می‌شد!

ادامه...

بخشی از کتاب ماجراهای فرانتس و بابابزرگ

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:ماجراهای فرانتس و بابابزرگ

فرانتس یک مامان دارد، یک بابا، یک برادر بزرگ تر از خودش به اسم یوزف و یک مامان بزرگ. مامان بزرگ مامانِ پدر فرانتس است که در خانه سالمندان زندگی می کند. خانه سالمندان از خیابان هازنگاسه یا بهتر بگوییم از منزل فرانتس این ها خیلی دور نیست. فرانتس بابابزرگ ندارد. پدرِ پدرش پنج سال پیش فوت کرد. آن موقع فرانتس سه ساله بود. پدر و مادر مامانش هم قبل از این که فرانتس به دنیا بیاید فوت کرده بودند. فرانتس از این که بابابزرگ ندارد خیلی ناراحت نیست. فقط وقت هایی که ابرهارت موست از بابابزرگ خودش حرف می زند، فرانتس هم دلش بدجوری بابابزرگ می خواهد.
ابرهارت دوست فرانتس است. بابابزرگش تمام اسباب بازی های ابرهارت را تعمیر می کند و به او پول توجیبی می دهد. فرانتس هم در دلش آرزو می کند که ای کاش همچی بابابزرگی داشت. اما بعد خودش را دلداری می دهد که همه بابابزرگ ها هم که آن قدر خوب نیستند. و با خودش می گوید: کسی چه می داند شاید بابابزرگ من هم لنگه بابابزرگ گابی می شد!
گابی دوست و همسایه دیوار به دیوار فرانتس است. پدربزرگ گابی خیلی بدجنس است؛ نه به کسی پول می دهد و نه اسباب بازی های گابی را تعمیر می کند. از این گذشته همیشه غر می زند و می گوید گابی بچه بی تربیتی است.

نداشتن بابابزرگ برای فرانتس دردسرساز می شود

اگر آقای ضربی جنگی، یعنی آقا معلم فرانتس که اسم واقعی اش سووُبوداست، یوشکا شنور را نمی نشاند بغل دست فرانتس، هیچ وقت داشتن یا نداشتن پدربزرگ برای فرانتس آن قدر دردسر ساز نمی شد. یوشکا پسر بی شعور و خالی بندی است.می گوید: «من خودکار چندرنگ دارم، تو نداری، دلت بسوزد!»
می گوید: «من دوربین عکاسی دارم، تو نداری، دلت بسوزد!»
می گوید: «من اندازه چهل کیلو لِگو دارم، تو نداری، دلت بسوزد!»
این حرف ها اعصاب فرانتس را خرد می کند. اما چیزی که واقعاً دیوانه اش می کند این است که پسره پررو خُب راست می گوید. بله، تمام حرف های یوشکا درست است! فرانتس نه خودکار چندرنگ دارد نه دوربین عکاسی و نه چهل کیلو لگو.
طفلکی دلش می خواهد لااقل یک بار هم که شده جواب یوشکا را بدهد و بگوید: «اشتباه می کنی. من هم دارم. دل خودت بسوزد!»یک بار سر زنگ تفریح فرانتس ایستاده بود پیش گابی و داشت نارنگی اش را با او قسمت می کرد.
گابی همسن فرانتس است اما همکلاسی اش نیست. فرانتس دانش آموز کلاس دوم ب است و گابی دانش آموز کلاس دوم الف.
گابی داشت پرهای نارنگی اش را می شمرد. می خواست ببیند فرانتس نارنگی اش را عادلانه تقسیم کرده یا نه. همان موقع یوشکا سر رسید و ایستاد کنارشان. بعد رو کرد به فرانتس و گفت: «امروز بابابزرگ محشرم می آید دنبالم. تو که همچی بابابزرگی نداری. دلت بسوزد!»
داد فرانتس در آمد و گفت: «معلوم است که دارم! تازه بابابزرگ من از مال تو خیلی هم محشرتر است. دل خودت بسوزد!»یوشکا سرش را به علامت نَه انداخت بالا و گفت: «تو اصلاً بابابزرگ نداری.»
فرانتس که خیلی لجش گرفته بود گفت: «حرف بیخود نزن. دارم!»

نظرات کاربران درباره کتاب ماجراهای فرانتس و بابابزرگ

این کتاب عالیه ،فقط کامل نیست . ( از ۱۱ تا صفحه ۱۰ تایش را نشان میدهد . )
در 2 سال پیش توسط she...fam