فیدیبو نماینده قانونی انتشارات البرز و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب این کتاب شما را آرام می‌کند

کتاب این کتاب شما را آرام می‌کند

نسخه الکترونیک کتاب این کتاب شما را آرام می‌کند به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۴,۵۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب این کتاب شما را آرام می‌کند

ما در دوران همواره متغیری زندگی می‌کنیم و گاه زندگی ممکن است دشوار شود. ما را پیوسته به هر سمتی می‌کشند، مجبوریم برای مقابله و کنار آمدن با فشارهایی که در زیر آن‌ها زندگی می‌کنیم تلاش به خرج دهیم. گاهی این فشارها از بیرون سرچشمه می‌گیرند، اما بیشتر منشأ درونی دارند. همراه با داشتن گزینه‌های بیشتر، مسئولیت بیشتری پیدا می‌کنیم و گه‌گاه این مسئولیت بیشتر زمینه‌ساز استرس، نارضایتی و تردید به خویشتن می‌شود. به ندرت کسانی را می‌یابید (اصلاً اگر کسی باشد) که احساس کنند در کار، در روابط و در زندگی به طور کامل وضع عالی و بی‌کم‌وکاست دارند. اغلب ما می‌توانیم در اوقاتی کمک بگیریم و روحیه و مشرب خود را بهتر کنیم و برخوردمان را با زندگی تغییر دهیم و به رضایت خاطر بیشتری برسیم. این کتاب به شما کمک می‌کنند تا بدانید و درک کنید که چرا این‌گونه احساس و چرا این‌گونه رفتار می‌کنید. این کتاب ابزاری در اختیار شما می‌گذارد تا تغییرات مثبتی در زندگی خود به وجود آورید.

ادامه...

بخشی از کتاب این کتاب شما را آرام می‌کند

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

این کتاب شما را آرام می کند برگردانی است:
This book will make you calm
by
Jessamy Hibberd & Jo Usmar

مقدمه

اگر در کتاب فرهنگ لغت به معنای کلمه «آرام» نگاه کنید امکانش هست به مفاهیمی مانند «آرامش پیش از توفان» بربخورید.
این نشان می دهد که نه تنها حوادثی در طبیعت اتفاق می افتد، بلکه در ذهن ما نیز چنین چیزهایی هست. انسان ها به گونه ای ساختار گرفته اند که هم آرامش و هم احساسات توفانی را درک می کنند. انسان از وجد به نومیدی و از نومیدی به وجد می رسد.
متاسفانه، واکنش ما به فشارهای محیطی، اجتماعی و روانی اغلب تولید استرس زدگی می کند، سپس تشویش و نگرانی.
اگر کسی بخش زیادی از روز را به این شکل پشت سر بگذارد به سلامت خود، به لحاظ جسمانی و ذهنی، آسیب می رساند. اگر پیوسته وحشت زده و نگران باشید در وضعیت جسمانی و ذهنی مطلوب به سر نخواهید برد.

استرس، اضطراب و نگرانی

باید توجه داشت که استرس، اضطراب و نگرانی سه مورد متفاوت هستند.
در فصل های بعد به طور مفصل تری به جزئیات این سه معضل می پردازیم. اما در اینجا همین اندازه کافی است که بگوییم این سه ناراحتی برای ما تولید اشکال فراوان می کنند.
دچار شدن به استرس، اضطراب و نگرانی در زندگی کاملاً طبیعی است. ما پیوسته در نقش دوست، بستگان، اقوام، شرکای زندگی، پدر و مادر، همکاران، همسایگان، دانشجو و غیره زیر فشار قرار می گیریم.
ما هرلحظه از روز نقابی متفاوت بر چهره می زنیم تا نه تنها مطابق معیارهای توفیق خودمان، بلکه مطابق معیارهای جامعه زندگی کنیم. گاه معیار و مقیاس آنچه می خواهند به آن دست یابیم و اینکه از ما انتظار دارند چگونه رفتار کنیم هول انگیز است و توانایی مقابله ای ما را زیر سوال می برد.
این حقیقت که ما در دوران بسیار طاقت فرسایی زندگی می کنیم وقتی معلوم می شود که می بینیم بر شمار انگلیسی هایی که در مدت یک سال به دلیل استرس در بیمارستان ها پذیرفته شده اند ۷ درصد اضافه شده است.
۴۴ درصد امریکاییان هم معتقدند که در پنج سال منتهی به سال ۲۰۱۰، با استرس بیشتری روبه رو شده اند. استرس در همه تاثیر می گذارد و احساس اینکه نمی توانید با این استرس کنار بیایید یا با آن مقابله کنید، زندگی را به وضعیتی دشوار بدل می سازد.
استرس، اضطراب و نگرانی می تواند به مقدار زیاد در زندگی شما تاثیر بگذارد، به همین دلیل، مهم است که با این مباحث و مسایل به گونه ای آرام برخورد کنیم. زندگی زمانی از اختیار خارج می شود که زیر فشار شدید قرار داشته باشید.
اما شما می توانید این وضعیت را تغییر دهید. خبر خوش این است که می توانید با اقدامات مختلف به احساس آرامش بیشتری برسید، و درنتیجه، شادمان تر زندگی کنید. این کتاب چگونگی این مهم را به شما نشان می دهد.

چرا این کتاب را انتخاب کردید؟

هردو ما استرس، اضطراب و نگرانی را از سر گذرانده ایم و معتقدیم کتابی از این دست می تواند کمک کننده باشد. سعی کرده ایم تا جایی که امکانش هست مطالب دقیق باشند.
کوشیده ایم از دخالت دادن مطالب دیگری که ربطی به این موضوع ندارند خودداری ورزیم.
اگر استرس، اضطراب و نگرانی، یک روز، یک هفته، یک ماه و یا همیشه شما را آزار داده اند، حتما از توصیه های این کتاب کمک بگیرید.
اما اگر میزان استرس به شغل یا زندگی خانوادگی شما آسیب بسیار زیادی می زنند، بهتر است به پزشک خانوادگی خود مراجعه کنید و ببینید آیا به کمک های تخصصی بیشتری احتیاج دارید. با این حال، استفاده از راهکارهای معرفی شده در این کتاب نیز می تواند به شما کمک کند.
ما صددرصد معتقدیم که «این کتاب شما را آرام می کند» به وعده ای که داده است عمل می کند. با خواندن این کتاب بهتر می توانید با فشارهای زندگی روزانه کنار بیایید.
در این کتاب به نکته هایی اشاره کرده و ابزاری در اختیار شما قرار داده ایم که به کمک آن ها می توانید با ناراحتی های مختلف روبه رو شوید.
می آموزید که خودتان را به دردسر نیندازید، بی جهت کمال طلبی نکنید و بدانید که کامل و صددرصد بی عیب و نقص بودن وجود خارجی ندارد.
این کتاب به شما می آموزد که خودتان را دست کم نگیرید و جان کلام اینکه، می آموزید از زندگی تان لذت ببرید.

چگونگی کارکرد این کتاب

این کتابی علمی و کاربردی است. دستور کاری است که زندگی با آرامش بیشتر را امکان پذیر می سازد. توصیه می کنیم که کمی وقت بگذارید و راهکارهای پیشنهاد شده را بیاموزید.
توصیه ما این است که فصل های کتاب را پشت سر هم و به همین شکلی که درج شده اند بخوانید. این کتاب از روش و رفتار درمانی شناختی بهره گرفته است. که در فصل ۲ درباره اش به طور مفصل بحث کرده ایم. این روش بی اندازه موثر برای حل مسئله است که راه حل هایی عملی برای مدیریت بر اینجا و اکنون به دست می دهد.
شما در این کتاب با مجموعه اصولی آشنا می شوید و به راهکارهایی پی می برید که به کمک آن ها با مسائل و مشکلات موجود برخورد می کنید. آنچه در این کتاب می خوانید برای همه مدت عمرتان با شما باقی می ماند.

چگونه از این کتاب بیشترین بهره را بگیریم

همه راهکارها را امتحان کنید. کافی نیست که تنها به مرور مطالب اکتفا کنید.

*همه راهکارها را امتحان کنید. کافی نیست که تنها به مرور مطالب اکتفا کنید. راهکارها را با علامت نشان داده ایم. اثربخشی این روش ها ثابت شده اند، ما آن ها را روی شما آزمایش نمی کنیم. اگر وقت و انرژی خود را روی آن ها سرمایه گذاری کنید، مطمئن باشید که زندگی تان را تغییر می دهند و بهتر می کنند. بعضی از راهکارها ممکن است بیش از برخی دیگر در شما تاثیر داشته باشند، اما با بهره گرفتن از همه آن ها سریع تر و بهتر می توانید به آرامش برسید.
* تمرین کنید. اگر روشی برای شما بی درنگ اثر نمی بخشد، آن را از نو امتحان کنید. هرچه بیشتر تمرین کنید این روش ها برای شما آشناتر می شوند. رسیدن به عادت های جدید و مثبت مدتی وقت می گیرند، اما هرچه بیشتر آن ها را امتحان کنید به سرعت بیشتری طبیعت دوم شما می شوند.
* برای این کتاب دفترچه جدیدی بخرید. بسیاری از راهکارهایتان را باید مکتوب کنید. گاه لازم است به آنچه نوشته اید بازگردید و ببینید که چه مسافتی را پیموده اید. از اینکه بگذریم، نوشتن مطالب به حافظه تان کمک می کند و شما را مصمم تر می سازد.

ما اعتقاد قوی داریم درحالی که استرس، اضطراب و نگرانی بخشی از زندگی روزانه هستند، لازم نیست که بر زندگی شما حکومت کنند. می توانید سر رشته امور زندگی تان را به دست بگیرید و با انجام دادن این کار شادمان تر و با اعتماد به نفس تر و آرام تر می شوید.

۱ . درک کردن استرس

استرس چهره های مختلفی دارد.
چهره هایی ناراحت کننده، هول انگیز و وحشت زا. در اینجا توضیح می دهیم که استرس چیست. درباره رابطه آن با نگرانی و اضطراب بحث می کنیم و اینکه چرا در زندگی شما تاثیر گذاشته است. درک کردن استرس گامی اساسی برای یادگیری چگونگی مدیریت بر آن است.

استرس، اضطراب و نگرانی چه هستند؟

اندیشه، رفتار، احساسات و سلامت جسمانی شما باهم ارتباط و پیوند دارند. برای مثال، اگر احساس حسادت می کنید، اندیشه هایتان منفی می شوند، ممکن است رفتار بدی از خود بروز دهید و ضربان قلب شما امکان دارد تشدید شود.
هیچ یک از این فرآیندها، از دیگری مهم تر نیستند و نمی توان گفت تنها یکی از این ها همه چیزهای دیگر را سبب می شود. همه چیز بستگی به این دارد که شما چگونه شخصی هستید و در چه موقعیتی قرار دارید.
به عبارت دیگر، ممکن است فکری منفی بکنید. این فکر منفی می تواند سبب شود که رفتاری منفی بروز دهید. این نیز به سهم خود ممکن است احساس بدی به شما بدهد و بدنتان را منقبض و گرفته کند.
همان طور که ملاحظه می کنید، دور باطل و چرخه معیوبی ایجاد می شود.***
استرس، اضطراب و نگرانی

استرس: واکنش به موقعیت یا حادثه ای که در آن زیر فشار قرار می گیرید. استرس در زمینه های جسمانی و احساسی در شما اثر می گذارد و به اندیشه و رفتارتان نفوذ می کند.

اضطراب: یک احساس. در رابطه با استرس، ترس از شکست خوردن یا استنباط تهدید یا خطر است.

نگرانی: یک فرآیند فکری منفی درباره آینده، یعنی «چه می شود اگر...؟»

مثال: گرفتاری پاپی

سناریوی الف: دختر پاپی با سرفه شدید از خواب بیدار می شود. امکان رفتن او به مدرسه وجود ندارد. پاپی برای مراقبت از دخترش باید در خانه بماند.

این برای پاپی ناراحت کننده است، زیرا در دفتر کارش جلسه ای مهم داشت. پاپی احساس استرس می کند، چون زیر فشار است، اما مشوش نیست، زیرا می داند که می تواند ترتیبی بدهد که جلسه به روز دیگری موکول شود. مشکل چندانی بروز نمی کند.

سناریوی ب: پاپی با یک مشتری بین المللی قرار ملاقات دارد که تنها امروز در دسترس است. پاپی به دلیل فشاری که تحمل می کند (استرس) مشوش است، زیرا از پیامدهای احتمالی لغو برنامه ملاقات نگران است. «اگر او رابطه تجاری اش را با من قطع کند، چه می شود؟ نمی توانم از پس از دست دادن این مشتری برآییم...» این تشویش می تواند ضربان قلب او را افزایش دهد. دل درد بگیرد و یا دست هایش بلرزد.
***
ما کاملاً مطمئنیم همه تاکنون این توصیه را، از کسی که نیت خیر دارد، شنیده اند که «آرام باش.» تا جایی که به توصیه و نصیحت مربوط می شود و به طور کامل بی فایده است. به هیچ شکل نمی توانید استرس، نگرانی یا اضطراب را با یک توصیه از بین ببرید ــ حتی اگر قصد و نیت داشته باشید و اگر کسی به شما بگوید می توانید این کار را بکنید، فقط بر شدت ناراحتی شما می افزاید. اما راه هایی عملی وجود دارد که می تواند نتیجه مطلوب بدهد.

احساس استرس زدگی

استرس در هرکسی و در هر زمان به شکلی تاثیر می گذارد. علل و دلایل گوناگونی سبب می شوند که اشخاص احساس کنند در زیر فشار قرار دارند و این کاملاً مشخص است. اما عواملی نیز وجود دارند که در همه تاثیر می گذارند.
عوامل تنش زای جهانی و فراگیر، عواملی بیرونی هستند که در زندگی ما تاثیر می گذارند. کسادی، انتظارات اجتماعی، عوامل فرهنگی و حکومت در اندیشه ما تاثیر می گذارند. برای مثال، بحران اقتصادی جهانی در برنامه ریزی ما برای آینده تاثیر می گذارند.
بعضی از عوامل تنش زا نیز شخصی هستند. یک حادثه واحد ممکن است در دو شخص متفاوت تاثیرهای متفاوت برجای بگذارد. یک حادثه واحد، با توجه به زمان، می تواند در یک شخص تاثیرات متفاوتی بگذارد.

استرس مثبت

از حرف ما برداشت اشتباه نکنید. همه استرس ها بد نیستند. زیر فشار قرار گرفتن می تواند به شما انگیزه بدهد که برای موفق شدن بیشتر تلاش کنید. زیر فشار قرار داشتن با احساس کامیابی کردن نیز رابطه دارد. وقتی مکدر هستید، وقتی به اندازه کافی تحریک نشده اید، کارکردتان ضعیف می شود.
استرس می تواند تولید هیجان بکند. وقتی برای دویست نفر سخنرانی می کنید، بدنتان زنگ می زند، اغلب اشخاص در وضعیت کمی فشار بهتر کار می کنند.در وضعیت فشار مطلوب، گوش به زنگ تر و هشیارتر می شوید و کارکرد بهتری به نمایش می گذارید. ما برای بقا یافتن به دنیا آمده ایم. وقتی تنش افزایش می یابد، به گونه ای فزاینده، برای رویارویی با استرس آماده می شویم. قلب ما خون بیشتری به سراسر بدنمان می فرستد، انرژی بیشتری پیدا می کنیم، هشیارتر می شویم. آمادگی پیدا می کنیم تا هر کاری را که لازم است انجام دهیم. اما، این احساس می تواند به اوج مشخصی برسد. مثل دیگ بخار و ظرف زودپز می ماند. وقتی دیگ را حرارت می دهید، بخاری را که در آن ایجاد می شود، تا حدی انباشته می کند، اما وقتی فشار بخار از حدی گذشت دیگ منفجر می شود. وقتی احساس می کنید که اختیار موقعیت را از دست می دهید، دچار تشویش می شوید و نمی توانید اقدام به مقابله کنید. در نموداری که ملاحظه کردید، نشان داده ایم که چگونه فشار و کارکرد باهم ارتباط دارند.

چگونه استرس را احساس می کنیم

هرکسی که احساس می کند نمی تواند پافشاری که به او وارد می شود مقابله کند:

* مشغله ذهنی فراوان دارد.
* پریشان است.
* منزوی است. (از شرکت در هر موقعیتی که به او استرس می دهد اجتناب می کند.)
* بیش از اندازه حساس است.
***
مثال: وام لوسی

لوسی متوجه شده که بابت وامی که پیش تر گرفته بوده، پانصد پوند دیگر بدهکار است و اگر آن را فوری نپردازد باید بهره سنگینی در ازای آن بپردازد. او که پیش از این فکر این بدهکاری اضافی را نمی کرده پولی برای آن کنار نگذاشته است. او مجبور است این پول را از پدر و مادرش قرض بگیرد که این کار او را، به چند دلیل، ناراحت می کند:

۱. او ۲۸ ساله است و عقیده ندارد که در این سن و سال باید از پدر و مادرش پول بگیرد.
۲. پدر و مادرش بازنشسته اند و با حقوق بازنشستگی زندگی می کنند.
۳. او اصولاً به پدر و مادرش نگفته که وام گرفته است.

این استرس حواس او را در محل کارش پرت کرده است. او از یاد برد که در جلسه مهمی شرکت کند و
حالا مجبور است که اطلاعات مربوط به آن جلسه را از رئیس خود بگیرد. او درضمن به یکی از همکارانش که دوبار از وا خواست کاری را انجام دهد، پرخاش کرد. ضربان قلبش تند شده است. سرش هم درد می گیرد. او نگران است که این موضوع رابطه میان او و پدر و مادرش را به راستی خراب کند.
***
ما می خواهیم مورد لوسی را در نموداری که اصطلاحا به آن نقشه ذهن می گوییم به تصویر بکشیم. شما درخواهید یافت که ما از این نمودار در جای جای این کتاب استفاده کرده ایم. هدف این است که توضیح دهیم اندیشه، رفتار، سلامت جسمانی و خلق و مشرب شما همه باهم در رابطه اند.یادداشت های نگارندگان

ما در دوران همواره متغیری زندگی می کنیم و گاه زندگی ممکن است دشوار شود. ما را پیوسته به هر سمتی می کشند، مجبوریم برای مقابله و کنار آمدن با فشارهایی که در زیر آن ها زندگی می کنیم تلاش به خرج دهیم. گاهی این فشارها از بیرون سرچشمه می گیرند، اما بیشتر منشا درونی دارند.
همراه با داشتن گزینه های بیشتر، مسئولیت بیشتری پیدا می کنیم و گه گاه این مسئولیت بیشتر زمینه ساز استرس، نارضایتی و تردید به خویشتن می شود.
به ندرت کسانی را می یابید (اصلاً اگر کسی باشد) که احساس کنند در کار، در روابط و در زندگی به طور کامل وضع عالی و بی کم وکاست دارند.
اغلب ما می توانیم در اوقاتی کمک بگیریم و روحیه و مشرب خود را بهتر کنیم و برخوردمان را با زندگی تغییر دهیم و به رضایت خاطر بیشتری برسیم.
این کتاب و کتاب های دیگری که در این زمینه ها نوشته شده است به شما کمک می کنند تا بدانید و درک کنید که چرا این گونه احساس و چرا این گونه رفتار می کنید. این کتاب ابزاری در اختیار شما می گذارد تا تغییرات مثبتی در زندگی خود به وجود آورید.
ما به دنبال راه حل های پیچیده پزشکی نمی گردیم، اما می خواهیم کاری کنیم که شما در اسرع وقت در وضعیت بهتری قرار بگیرید.
در این کتاب شما را راهنمایی می کنیم که چگونه فکر کنید. چگونه از ساز و کارهای مقابله ای بهره بگیرید و با شیوه ها و روش های عملی برای رویارویی با مشکلات، به طرزی مفیدتر و مثبت تر آشنا شوید.
ما برای نوشتن این کتاب خودیار از تجارب حرفه ای و از آخرین پژوهش ها استفاده کرده ایم. از مثال ها و طنزها و لطیفه هایی که آن ها را مفید دانستیم بهره گرفتیم.
در مجموعه کتاب های خودیاری که از این دست می خوانید، به عناوینی مانند خواب، شادی و شادکامی، اعتمادبه نفس و استرس تاکید ورزیده ایم تا بتوانید درباره زمینه های مورد علاقه تان بررسی کنید.
کتاب های ما بر اساس رفتار درمانیِ شناختی (سی بی تی)(۱) تدوین یافته اند. رفتار درمانی شناختی روشی موفق و قدرتمند در بسیاری از زمینه های مربوط به روان است و ما تردید نداریم که این روش می تواند همه مشکلات روانی شما را برطرف سازد.
در این کتاب ها شما اغلب به نمودارهایی برمی خورید که به آن نقشه های ذهنی می گویند. استفاده از این نمودارها ساده است و فهمیدن آن ها نیز کاری دشوار نیست.
با توجه به روش رفتار درمانی شناختی، نقشه های ذهنی نشان می دهند که چگونه اندیشه ها، رفتار و احساس شما همه باهم ارتباط دارند.
مسئله را به اجزای کوچک تری تقسیم می کنند تا بیش از اندازه بزرگ به نظر نرسد.
در سراسر کتاب فهرست ها و تمریناتی ارائه شده اند تا به کمک آن ها بتوانید احساستان را تغییر دهید. کار را ساده می کنیم تا این تغییرات بخشی از برنامه شما شوند، زیرا خواندن نظریه تنها تا اندازه ای می تواند شما را به جلو ببرد.
می توانید بهتر شدن را انتخاب کنید و این کتاب ها به شما نشان می دهند چگونه این کار را انجام دهید.

موفق باشید!
جسامی و جو

نظرات کاربران درباره کتاب این کتاب شما را آرام می‌کند

با سلام . احتراما بنده کتاب این کتاب شما را آرام میکندراخریدم ولی قسمت دریافت عمل نمیکند لطفا راهنمایی فرمایید.
در 2 سال پیش توسط افراسیاب محمودبابویی
لطفا این کتاب رو جزو تخفیف های عیدانه قرار بدید
در 2 سال پیش توسط محمدرضا
من نسخه چاپی این کتاب رو خوندم. ترجمه ش افتضاااح بود. اصلا از آقای قرچه داغی انتظار نداشتم
در 1 سال پیش توسط mrm...i95
/// ◄فیدیبو:باسلام کتابها به صورت الکترونیک است و برای دریافت کتاب لازم است نرم افزار فیدیبو را در سیستم خود نصب کرده و با ایمیلی که در فیدیبو عضو شده اید وارد حساب کاربری خود شوید. پس از ورود به حساب کاربری میتوانید در بخش کتابخانه ی نرم افزار، کتاب خود را مشاهده و دانلود نمایید. بامهر /// ببخشید برای سفارش کتاب ، هزینه پیک رایگانه؟ تشکر
در 2 سال پیش توسط mar...0ba
موضوع کتاب بسیار مفید به نظر میرسه اما وقتی که کتاب نمونه را دانلود کردم، ترجمه ی آن اصلا رضایت بخش نبود.
در 2 سال پیش توسط Aria Sr
عالی
در 2 سال پیش توسط Annaii Zandi
عالی و خوب
در 2 سال پیش توسط جواد ایزدشناس
برای مقابله با استرس این کتاب توصیه می شود.
در 12 ماه پیش توسط مهدی تمدن رستگار
کتاب خوبیست ممنون
در 2 سال پیش توسط اکبر زیدی
من که آروم نشدم!
در 8 ماه پیش توسط Bahar .3D