فیدیبو نماینده قانونی انتشارات بازاریابی و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب بازاریابی و زندگی با ورزش

کتاب بازاریابی و زندگی با ورزش

نسخه الکترونیک کتاب بازاریابی و زندگی با ورزش به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۲,۹۹۴ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب بازاریابی و زندگی با ورزش

"بازاریابی و زندگی با ورزش" در سه فصل تدوین شده است: در فصل اول، شما با مجموعه‌ای از ستاره‌های ورزشی بویژه ستاره‌های فوتبال جهانی روبه‌رویید؛ از مورینیو، فرگوسن، بکهام، راجرز، آرسن ونگر، و... تا راجر فدرر تنیس‌باز، تایگر ‌وودز گلف‌باز، و بارک‌هپ اسکی‌باز. هر یک از این بزرگان برای پیروزی خود، راه و روشی دارند که با انعطاف می‌توان آن راه و روش را در بازارها و کسب‌وکار به کار برد تا شاهد موفقیتهای جهانی بود.‌ در فصل دوم ما به‌عنوان مدیری کهنه‌کار یا مدیری تازه‌کار درسهایی را از تیمهای فوتبال، والیبال، بسکتبال، و... می‌آموزیم که قطعاً در رونق کسب‌وکارهایمان مؤثر است.‌ و در نهایت، در فصل سوم که فصل پایانی است، می‌آموزیم که رویدادهای ورزشی چه درسهایی برای کسب‌وکارها دارند؟

ادامه...

بخشی از کتاب بازاریابی و زندگی با ورزش

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:پیشگفتار

الکس فرگوسن، سرمربی سابق باشگاه منچستریونایتد، صاحب کرسی طولانی مدت استادی در دانشگاه هاروارد شد." همین خبر کوتاه سبب شد تا گرایش و رویکردم را به "بازاریابی از منظر ورزش" پررنگ سازم؛ چرا که در ادامه ی خبر آمده بود که فرگوسن درس جدیدی را با عنوان "تجارت سرگرمی، ورزش، و رسانه" از اوایل ماه می میلادی در آیوی لیگ آغاز خواهد کرد و به عنوان عضوی از دانشگاه هاروارد شناخته خواهد شد.
من معلم بازاریابی ام، دانشجوی همیشگی بازار، و از علاقه مندان به ورزش فوتبال که هر روز خبرهای ورزشی را دنبال می کنم. هر روز یک روزنامه ی ورزشی می خرم و تا پایان صفحات آن را می خوانم. با حضور ایران در مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ برزیل، احساس کردم تب فوتبال بشدت افزایش صعودی یافت؛ اتفاقی که جهان را نیز درگیر ساخت - اعم از سیاستمداران جهانی نظیر آنجلا مرکل، صدراعظم آلمان، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه تا مردم کوچه و بازار در سراسر جهان.
به عنوان یک "معلم بازاریابی" کوشیدم از این فرصت طلایی حداکثر استفاده را ببرم و آن انتقال دانش و مهارت بازاریابی و کسب وکار بود بر پایه ی اخبار ورزشی، اطلاعات و دانش ورزشی، و زندگی حرفه ای ستارگان جهانی ورزش، و قدرت تیمهای بزرگ جهانی نظیر تیمهای منچستریونایتد، و تیمهای ملی فوتبال آلمان، هلند، اسپانیا، و برزیل.

ساختار کتاب "بازاریابی و زندگی با ورزش"

"بازاریابی و زندگی با ورزش" در سه فصل تدوین شده است:
۱- ستاره ها چه درسهایی برای کسب وکارها دارند؟
۲- ورزشها چه درسهایی برای کسب وکارها دارند؟
۳- رویدادهای ورزشی چه درسهایی برای کسب وکارها دارند؟

در فصل اول، شما با مجموعه ای از ستاره های ورزشی بویژه ستاره های فوتبال جهانی روبه رویید؛ از مورینیو، فرگوسن، بکهام، راجرز، آرسن ونگر، و... تا راجر فدرر تنیس باز، تایگر وودز گلف باز، و بارک هپ اسکی باز. هر یک از این بزرگان برای پیروزی خود، راه و روشی دارند که با انعطاف می توان آن راه و روش را در بازارها و کسب وکار به کار برد تا شاهد موفقیتهای جهانی بود.
در فصل دوم ما به عنوان مدیری کهنه کار یا مدیری تازه کار درسهایی را از تیمهای فوتبال، والیبال، بسکتبال، و... می آموزیم که قطعاً در رونق کسب وکارهایمان موثر است.
و در نهایت، در فصل سوم که فصل پایانی است، می آموزیم که رویدادهای ورزشی چه درسهایی برای کسب وکارها دارند؟
کسانی که تمایل دارند درباره ی بازاریابی و فروش اطلاعات بیشتری کسب کنند، می توانند همچنان به وبلاگ ام (به نشانیwww.dargi.ir) مراجعه کنند، چرا که تمامی مطالب این کتاب، نخست در وبلاگ ام قرار گرفت و پس از استقبال خوانندگان ، پیشنهاد شد که در قالب یک کتاب چاپ و توزیع شود.
شایان ذکر است که پیش از این نیز دو مجموعه از آثارم در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است که کم و بیش با زبانی ساده، موضوعات "کسب وکار" را برای "اهالی بازار" تشریح می کنند. این دو مجموعه عبارتند از:
الف) دل گفته ها و دل نوشته های معلم بازاریابی، شامل ۳ عنوان کتاب:
۱- دل گفته ها و دل نوشته های معلم بازاریابی
۲- یادداشتهای معلم بازاریابی
۳- دل نکته های معلم بازاریابی

ب) مجموعه کتابهای چهل گفتار، شامل ۵ عنوان کتاب:
۱- چهل گفتار پیرامون مدیریت و رهبری در کسب وکار
۲- چهل گفتار پیرامون ارتقای مهارتهای فروش
۳- چهل گفتار پیرامون ارتقای مهارتهای بازاریابی
۴- چهل گفتار پیرامون ارتقای مهارتهای شخصی در کسب وکار
۵- چهل گفتار پیرامون ارتقای مهارتهای مشتری نوازی

شایسته است از پشتیبانی همکارانم در خانواده یTMBA، صمیمانه تشکر کنم؛ مرتضی امیرعباسی و محمدرضا حسن زاده جوانیان زحمات ارزشمندی را در گردآوری این کتاب متحمل شدند. همچنین تلاشهای آقایان احمد آخوندی و محسن جاویدموید، در تنظیم و ویرایش این کتاب ستودنی است.
خواهشمندم از طرق زیر، خانواده ی ما را از نظرات خویش در اصلاحات چاپ بعدی یاری فرمایید:
  • سایت شخصی پرویز درگی: www.Dargi.ir
  • نشانی اینترنتی: Info@TMBA.ir
  • سایت انتشارات بازاریابی: www.Marketingpublisher.ir
  • نشانی اینترنتی: Info@Marketingpublisher.ir
  • نشانی انتشارات بازاریابی: تهران، خیابان آزادی (شرق به غرب)، بعد از خوش شمالی، کوچه نمایندگی، پلاک ۱، واحد ۱۰
  • با شماره ی تلفکس: ۶۶۴۳۱۴۶۱(۰۲۱)
  • با شماره ی تلفنهای: ۶۶۴۲۳۶۶۷ (۰۲۱) و ۶۶۴۳۴۰۵۵(۰۲۱)
  • با شماره ی تلفن همراه شخصی ام: ۱۹۹۴۲۸۱-۰۹۱۲
گر بخواهید در این یک دم عمر
نیک جویای حقایق باشید

و به چشم همه نیکان جهان
بس برازنده و لایق باشید

هدفی ناب بیابید و در راه وصال
عالم عامل عاشق باشید

سبز باشید
پرویز درگی

فصل اول: ستاره ها چه درسهایی برای کسب وکارها دارند؟

از مورینیو تا پپ گواردیولا و فرگوسن؛ درسهایی برای مدیریت کسب وکارها

همیشه یکی از طرفداران پروپا قرص فوتبال بوده ام. صرف نظر از جنبه ی مفرح این ورزش، مستطیل سبز همواره دستاورهای بسیاری برای علم تجارت و بازاریابی داشته است. هیچ کس مطمئن نیست که اولین توپ چه زمانی بین بازیکنان رد و بدل شد، اما آنچه مسلّم است فوتبال، ورزشی چند هزار ساله است. چینی ها هزاران سال پیش توپهایی از جنس پوست حیوانات ساختند و آن را به سمت هم شوت می کردند، این بازی به نام تسوچو شناخته می شود که ترکیبی از کلمات شوت زدن و توپ پوستی است. انگلیسها سالها بعد شکل مدرن تری از فوتبال را به دنیا عرضه داشتند.
فوتبال در گذشته های دور بیشتر شبیه به یک شورش پرخشونت قرون وسطایی بود، به گونه ای که پادشاهان ممالک مختلف به دلیل خشونت بیش از حد این بازی، گاه آن را ممنوع می کردند.
جذابیت بی حد وحصر این ورزش موجب شد تا گسترش فوتبال به دیگر کشورها، به عنوان یکی از بزرگترین صادرات تاریخ شناخته شود. فوتبال، امروزه محبوبترین و شناخته شده ترین بازی ورزشی در کل جهان است.
مربیان در این میان در نقش مدیرانی پرجنب وجوش، اداره ی زمین بازی و بازیکنان را در دست داشته و با تصمیمات و نقش خود در هماهنگ سازی، پرورش، آموزش، هدایت، ارزشیابی و انگیزش بازیکنان، سرنوشت بازی را رقم می زنند. در تاریخ فوتبال مربیان پرآوازه ای وجود داشته و دارند که هر یک آموزگارانی بزرگ بویژه برای دنیای کسب وکار هستند. این مربیان ضمن بارور کردن نیروهای بالقوه ی بازیکنان، نیازهای اساسی ایشان را شناسایی و درصدد رفع آن بر می آیند. مربیان خبره نظیر مدیران کارآزموده شاگردانی مشتاق بوده و در علوم مختلف سررشته دارند، از آن جمله :
این مربیان، شیوه های برنده شدن را محقق می سازند و تابع نظم و اخلاق هستند. این مربیان از طریق بهبود نگرش بازیکنان خود، به بزرگترین و سریعترین سرچشمه ی پیشرفت بازیکنان دست می یابند.
قدرت رهبری آنها، موجب نفوذشان بر افکار بازیکنان و برقراری ارتباطی موثر و منطقی با ایشان و دیگر عوامل بازی می شود. مربیان موفق، بدون استثنا از اعتمادبه نفس بالایی برخوردار بوده و قدرت کنترل هیجانات خود را دارا هستند. آنها قادرند تا با آموزش، و پرورش ذهن بازیکنان به سمت افکار مثبت، و سازنده و منطقی، فضایی سرشار از احساس امنیت و آرامش روانی را خلق کنند و حس تشریک مساعی را پرورش دهند.
رامون وگا که سابقه ی بازیگری در تیمهای تاتنهام و سلتیک را دارد، از جمله ورزشکارانی است که در عرصه ی کسب وکار نیز خوش درخشیده است. او در مصاحبه ای گفته بود که در طول زندگی حرفه ای خود چیزهای بسیاری را از مربیان آموخته؛ آموزه هایی که او را برای راه اندازی یک کسب وکار آماده ساخته اند. مثالهایی از این دست فراوانند؛ در کشور خودمان نیز بازیکنان خوش ذوقی مثل علی دایی سالها است که علاوه بر فعالیت ورزشی در عرصه ی تجارت نیز خودی نشان داده اند. تجزیه و تحلیل رفتارها و کردارهای مربیان صاحبنام فوتبال می تواند نکات مهمی را به فعالان کسب وکار بیاموزد.

مورینیو: آقای خاص

"فصل بعد، تیم خیلی بهتری خواهیم بود"؛ جمله ای که بارها از زبان ژوزه مورینیو شنیده ایم. مورینیو فلسفه ی مربیگری خودش را دارد. شیوه ی بازی تیم او، شیوه ی مدیریت آن، شیوه ی تمرینهای روزانه، و... همگی از این فلسفه نشات می گیرند. او از تقلید بیزار است و امضای خود را زیر هر چیزی بر جای می گذارد. به همین سبب مورینیو از برندهای شخصی قدرتمند در دنیا به شمار می رود. البته مورینیو بر الگوبرداری آگاهانه از کسانی که به قول خودش سابقه ی خوبی دارند تاکید ویژه ای دارد.مورینیو همچنان که خود او می گوید، نمی خواهد به بازیکنانش فوتبال بیاموزد بلکه، تمام هدف او این است که به بازیکنان یاد بدهد که چگونه در قالب یک تیم واحد بازی کنند. تیمهای تحت مدیریت مورینیو همواره توانسته اند بازی پیشرفته ی خود را به تیم حریف تحمیل کنند و مخالف تاکتیک تیم حریف، تاکتیک جدیدی را خلق کنند.
آقای خاص، موفقیت را شبیه نردبانی می داند که نباید روی پله های آن مکث زیادی کرد (می دانیم که مورینیو هرگز در هیچ تیمی بیش از ۳ سال باقی نمانده است)، باید پس از گذشتن از پله ی اول، پا روی پله ی دوم گذاشت (او پس از موفقیت در هر تیمی از آن جدا و تیم دیگری را انتخاب می کند)، نباید از نردبان شکسته بالا رفت (مورینیو هیچ وقت دست روی تیمهای با ساختار و بنیه ی ضعیف نمی گذارد)، باید جای خود را محکم و بعد به فکر پله ی بعد بود (او هرگز هیچ تیمی را بدون قهرمانی ترک نمی کند)، و نهایت اینکه نباید بعد از استفاده از نردبان آن را واژگون کرد ( مورینیو هیچ گاه از تیمهای قبلی خود بدگویی نکرده و نمی کند).
مورینیو مهارتهایی دارد که بسیار شبیه به مهارتهای مدیرعاملان باتجربه است. او در مدیریت انرژی و مدیریت مطالبات ذی نفعان و هماهنگی میان آنها بسیار ماهر است. وی سابقه ی چندانی در عرصه ی بازیگری فوتبال ندارد و وقتی دید که به عنوان یک فوتبالیست توانایی کافی ندارد، به مربیگری روی آورد. او به علاوه مدتی را نیز مترجم مربی مشهور انگلیسی، بابی رابسون بود و در این دوران درسهای زیادی را از دنیای مربیگری آموخت.
عنوان مربی سال پرتغال، مربی سال انگلیس، مربی سال ایتالیا، مربی سال یوفا، شخصیت ورزشی سال بی بی سی، بهترین مربی سال مجله ی ورلدساکر، و... تنها بخشی از افتخارات این برند معتبر ورزشی است.

اریک گرتس؛ ظرافت همراه با قدرت

اریک گرتس، بازیکن بازنشسته ی اهل بلژیک، عضو تیم ملی این کشور بود که بیشتر شهرتش را مدیون توانایی اش در تفکر تیمی است.
گرتس همواره بر قدرت توام با ظرافت تاکید دارد. از نظر او یک مربی خبره، هم می تواند به وقت خود قاطعیت به خرج دهد و با مشت روی میز بکوبد، و هم باید بتواند در وقت لزوم به کارکنان خود دلداری بدهد. این اصل در مورد مدیران کسب وکار نیز صادق است و آنها باید بتوانند در عین قاطعیت، مدیریت احساسات کارکنان را نیز به عهده بگیرند؛ گرتس تاکید بسیاری بر شایسته گزینی و شایسته سالاری دارد. از نظر او بازی دادن به بازیکنی که توانایی و شایستگی لازم را ندارد، معادل امضای حکم اخراج تیم از مسابقات است. نظر گرتس تئوری پذیرفته ای در دنیای کسب وکار نیز هست.

هربرت چپمن؛ اهمیت بازی سیستمی

فوتبال یک بازی سیستمی است که از اجزای مختلفی تشکیل شده است و به همین سبب، چیدمان و مدیریت جامع عملکرد این اجزا از اهمیت بالایی در آن برخوردار است. گفته می شود که باشگاه نیوکاسل از پیشتازان بازی سیستمی بود که توانست با پیاده سازی سیستم پیشرفته ی دریبل زنی، چندین قهرمانی لیگ انگلیس را کسب کند.

یک بازی فوتبال سیستمی متشکل از دست کم سه جزء است :
۱- چیدمان نفرات
۲- سیستم تدافعی
۳- سیستم تهاجمی
هربرت چپمن از نخستین مدیران فنی و مربیان تاریخ فوتبال است که در ایجاد و استقرار سیستمهای نوین پیشگام بود. چپمن اولین مربی ای بود که سیستم سه دفاع را ایجاد کرده که تاکنون نیز مورد استفاده ی مربیان فوتبال است. در این سیستم دو بال کناری و یک بازی ساز وجود دارد که یار نوک حمله محسوب می شود. تیم آرسنال به مربیگری چپمن و با به کارگیری سیستمها و شیوه های مدرن او توانست به موفقیتهای چشمگیری دست یابد.

نظرات کاربران درباره کتاب بازاریابی و زندگی با ورزش