دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب زندگی سیاسی و اجتماعی سیّد عبدالله بهبهانی فیدی‌پلاس

کتاب زندگی سیاسی و اجتماعی سیّد عبدالله بهبهانی
از رهبران انقلاب مشروطیّت

نسخه الکترونیک کتاب زندگی سیاسی و اجتماعی سیّد عبدالله بهبهانی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب زندگی سیاسی و اجتماعی سیّد عبدالله بهبهانی

انقلاب مشروطیت ایران، یکی از مهم‌ترین وقایع تاریخی، اجتماعی و سیاسی ملت ایران است؛ ملتی که یکی از به‌وجودآورندگان فرهنگ جهانی بود و اولین منشور حقوق بشر را، پادشاهش کورش کبیر، در ۵۳۹ قبل از میلاد به‌جامعه‌ی بشری ارائه داد، خود در طی قرون متمادی، اسیر خودکامگی‌های فردی گشت و از کوچک‌ترین حقی برای تعیین سرنوشتش محروم ماند و مسیر زندگانیش تابعی از هوی و هوس‌های فرد یا گروه‌های حاکمی شد که در تصورشان مردم، صرفا ابزاری برای نیل به‌اهداف آنان و وابستگانشان بودند. ایرانیان سال‌ها شاهد زوال کشورشان بودند و با ناامیدی به‌فاصله‌ی بعیدی که با قافله‌ی تمدن جهانی داشتند، نگاه می‌کردند؛ کردار زمامداران هرلحظه براین فاصله می‌افزود و رهایی از چنگال این زورمداران بی‌هنر غیرممکن به‌نظر می‌رسید. آنان شاهد بودند که چگونه بخش‌هایی عمده از خاک خود را بر اثر سوءسیاست دولتمردان از دست می‌دهند و دول قدرتمند زمان، بر تمام شؤون کشور؛ اعم از سیاسی، اقتصادی و اجتماعی دست انداخته و با عقد قراردادهای شرم‌آور، باقیمانده‌ی ثروت مملکت را به‌یغما برده و احترامشان را لگدکوب مطامع استعماری خود می‌سازند. در چنین شرایطی که کوچک‌ترین صدای مخالفت با شدیدترین عکس‌العمل هیأت حاکمه خاموش می‌گردید و هر حرکت مخالفی سرکوب شده و دلیلی تازه به‌دست حاکمان داخلی و نوکران آن‌ها می‌داد تا دست تعدی به‌جان و مال و ناموس آنان دراز کنند...

ادامه...

مشخصات کتاب زندگی سیاسی و اجتماعی سیّد عبدالله بهبهانی

  • ناشر انتشارات امیدفردا
  • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۳۰,۰۰۰ تومان
  • تاریخ نشر ۱۳۸۷/۰۱/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 8 مگابایت
  • تعداد صفحات ۷۳۶ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب زندگی سیاسی و اجتماعی سیّد عبدالله بهبهانی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب زندگی سیاسی و اجتماعی سیّد عبدالله بهبهانی