دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب متافیزیک چیست؟ فیدی‌پلاس

کتاب متافیزیک چیست؟

نسخه الکترونیک کتاب متافیزیک چیست؟ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب متافیزیک چیست؟

کتاب «متافیزیک چیست؟» از آثار کلیدی هایدگر و در واقع، درس‌گفتاری است که وی در سال ۱۹۲۹ به مناسبت انتصاب به جانشینی هوسرل در دانشگاه فرایبورگ ایراد کرده است. هایدگر چهارده سال بعد، یعنی در سال ۱۹۴۳، یک پسگفتار و بیست سال بعد، یعنی در سال ۱۹۴۹، درآمدی بر این درس‌گفتار می‌افزاید، که این را می‌توان حاکی از بیعت‌های مجدد او با مضمون این درسگفتار طی بیست سال دانست. این درس‌گفتار کوتاه، در عین حال که مضمون اصلی هستی و زمان را در بر دارد، از نخستین گام‌های هایدگر در راه چرخش فکری او نیز نشان دارد. در بخشی از کتاب «متافیزیک چیست؟» می‌خوانیم: «در بخش دوم این پیشگفتار، کوشیده‌ایم تا از رهگذر فهم این اثر و مناسبت آن با سیر و سلوک فکری هایدگر به طور کلی، در حدّ توان خود، خطوط اصلی فلسفه و تفکر او را مطرح کنیم. خواننده مختار است که این بخش را قبل یا بعد از خواندن اصل اثر مطالعه کند، یا اصلاً آن را نخواند؛ ولی ما، به اقتضای زبانِ کمابیش غامض این اثر، بر آن بوده‌ایم که، در عین حفظ امانت، فهم درسگفتار را برای خود و شاید برای بعضی از خوانندگان آسان‌تر کنیم، و در عین کوشش برای موجزگویی، خود را مقید به آن نکرده‌ایم که مقدمه، بنا به رسم معمول، الزاما کوتاه‌تر از متن باشد؛ زیرا اولاً خوانشِ هر یک از آثار هایدگر جدا از زمینه کلی تفکر او به زحمت ممکن است وافی به مقصود باشد، و ثانیا قصد ما از ترجمه این اثر صرفا آن نبوده است که کاری کرده باشیم، بلکه در حد توان کوشیده‌ایم که این کار هرچه مؤثرتر باشد.

ادامه...

مشخصات کتاب متافیزیک چیست؟

بخشی از کتاب متافیزیک چیست؟

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب متافیزیک چیست؟

اگر فقط یک کتاب از هایدگر میخواید بخونید، همین کافیه.
در ۵ سال پیش توسط حامد ح ( | )
مهمترین کتاب هایدگر درک این کتاب درک هایدگره
در ۲ سال پیش توسط بهار فشمی ( | )
هر اثری از هایدگری، خواندنیست.
در ۳ سال پیش توسط سیدناصر خادم ( | )
بهترین منبع برای شناخت متافیزیک و برای آشنایی بیشتر با فلسفه
در ۴ سال پیش توسط مهدی علیزاده ( | )
متاسفانه به علت نقص در دستور زبان فارسی ترجمه متون فلسفی و به طور کل ترجمه از المانی و انگلیسی به جذابیت همان اثر اصلی نیست و منظور اصلی نویسنده بسیار کم نزدیک است، گاها در این کتاب به سختی میشد جمله ای رو متوجه شد و حتی گاها به کلماتی من درآوردی برخورد میشود.
در ۲ سال پیش توسط 919...037 ( | )
  • ۱
  • ۲
  • بعدی ›
  • آخرین ››