دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
دانلود کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید | نوشته کارن مکریدی فیدی‌پلاس

دانلود کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید | نوشته کارن مکریدی

نسخه الکترونیک دانلود کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید | نوشته کارن مکریدی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

معرفی کامل دانلود کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید | نوشته کارن مکریدی را رایگان بشنوید

نقد و بررسی دانلود کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید | نوشته کارن مکریدی

بیندیشید و ثروتمند شوید

کتابی به قلم ناپلئون هیل که در سال 1937 در باب چگونگی پولدار و موفق شدن نوشته شد. ناپلئون هیل در یک برنامه ریزی عظیم در نگارش کتاب خود به مصاحبه با بیش از 500 نفر پرداخته است تا بتواند مهمترین عادات و اصولی که می تواند در مسیر موفقیت در اختیار هر کسی قرار بگیرد را معرفی نماید.

نویسنده این کتاب با تکیه بر علوم تخصصی و تصویرسازی هایی شهودی، محوریت کتاب خود را به پرداختن در مورد چگونگی بهبود بخشیدن زندگی شخصی افراد بنا نهاده است. ناپلئون هیل در نگارش کتاب خود بیان می دارد که این اثر تمام برگرفته از زندگی یکی از تاجران و نیکوکاران بزرگ آمریکا، یعنی اندرو کارنگی است.

با اینکه در بیشتر بخش های کتاب، با اصرار و پافشاری نویسنده مواجه هستیم که بیان می دارد با مطالعه این کتاب می توان در بیشتر بخش های زندگی و تقریباً هر چیزی موفق بود، اما حقیقتی که بیشتر به چشم می آید چیز دیگری است.

این کتاب به زودی در نسخه های مختلفی در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفت و یکی از اولین و جامع‌ترین کتاب‌هایی است که در قرن بیستم در ارتباط با قدرت ذهن برتر نوشته شد.

 

در مورد کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

رمان ناپلئون هیل که بیشتر شهرت خود را از آن دارد، اثری است که در دوران رکورد بزرگ دنیا نوشته و رونمایی شد و یکی از دلایل موفقیت آن هم همین بود. هم‌زمان با بحران شروع جنگ جهانی دوم و سال های پس از آن، کشورهای بسیاری در دنیا با شرایطی بسیار وخیم دست در گریبان بودند.

این کتاب با تکیه بر قدرت ذهن برتر محوریت اصلی خود را بنا نهاده بود و تا پیش از مرگ هیل در سال 1970 بالغ بر 20 میلیون نسخه از آن در سراسر دنیا فروخته شده بود. البته در دوران پس از مرگ نویسنده این اثر، سال های اوج آن به پایان نرسیده و به دست فراموشی سپرده نشد، بلکه در سال 2016 نیز در تمام دنیا و به زبان های مختلف، بالغ بر 100 میلیون نسخه از این کتاب به فروش رسید و در بین دیگر آثار هیل، از موفق ترین کتاب هایش بود.

نویسنده این کتاب پس از انتشار و فروش موفقی که در اثر به یاد ماندنی خود داشت، واقعاً به موفقیت و ثروت نیز رسید. پس از به شهرت رسیدن این کتاب حرفه های مختلف و طولانی مدتی همچون مشاوره رهبران تجاری، سخنران و نویسندگان بسیاری هیل روی آورد. از ویژگی های بسیار خوبی که در معروفترین کتاب ناپلئون هیل وجود دارد باید به این نکته نیز اشاره کنیم که روش های معرفی شده در این کتاب، همچنان که در عصر خودش اعتبار داشت، در عصر حاضر نیز معتبر و مؤثر اند.

 

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید از کیست؟

ناپلئون هیل نویسنده، روزنامه‌نگار، وکیل و استادی اهل ویرجینیا آمریکاست که در سال 1883 به دنیا آمد. وی از اولین نویسندگان آمریکایی است که سبک مدرن ادبیات شخصی را پیشه راه خود قرار داده و در آن به خوبی موفق بود. با اینکه در طول سال های زندگی خود آثار متفاوتی به یادگار گذاشت، اما بیشتری شهرت او به واسطه معروفترین کتابش، بیندیشید و ثروتمند شوید بود. وی کتابش را تنها به دلیل شهرت، کسب درآمد و یا فروش ننوشته بود، بلکه به تمام اندیشه و باور خود ایمان داشت. از نمونه های این باور می توانیم به دست یافتن وی به مقام مشاوره فرانکلین دی روزولت اشاره کنیم. معروف ترین جمله وی در کتابش نیز همسو با همین فکر است: هرچه ذهن انسان تصور و باور کند، به او دست می یابد.

وی از سن 13 سالگی به حرفه روزنامه‌نگاری مشغول شد و در بین مردم لقب مستعار گزارشگر کوهستان را به خود اختصاص داده بود. وی در ادامه راه و سنین جوانی نیز به دانشگاه حقوق رفت اما به دلیل عدم توانایی در تأمین هزینه های تحصیل، از دانشگاه نیز انصراف گرفته بود. با این حال شاهد انتشار چندین جلو کتاب و مقالات مختلف از این نویسنده توانا هستیم که هنوز هم تعیین کننده خط‌مشی موفقیت افراد در گوشه های این دنیای گسترده است.

 

بخشی از کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

هیل در کتاب خود جملات و داستان های معروفی دارد که همگی به دست آمده از مصاحبه با افراد موفق و سرشناس دنیاست. یکی از جملات معروف و بیاد ماندنی این کتاب بیان می دارد که: با آرزو کردن پولدار نمی شوید! ناپلئون هیل در کتاب خود قوانین بازی موفقیت را به خوبی به هم زده است و راه های تازه را در کتاب خود معرفی کرده است.

هیل می ‌گوید: در هر بخش این کتاب من به راز رسیدن به ثروت اشاره‌کرده ‌ام که خودم به ‌شخصه از مطالعه زندگی 500 نفر از ثروتمندترین افراد کره زمین کشف کرده ‌ام. اما هیچ اشاره مستقیمی به آن نکرده ‌ام. شما می‌توانید با خواندن هر فصل یک قسمت از جورچین این رمز بزرگ را درک کنید و قطعات جورچین را در ذهنتان کنار هم قرار دهید. کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید تا به امروز پرفروش ‌ترین کتاب بعد از انجیل و هری پاتر بوده است. در ادامه نیز قسمتی از کتاب را برای مطالعه و آشنایی بیشتر شما آورده ایم:

تلقین به خود مفهومی است که ارتباطی میان ذهن هوشیار و نیمه‌هوشیار برقرار می‌کند. تلقین به خود، خودبه‌خود به ذهن نیمه هوشیار می‌رسد و آن را تحت تأثیر افکار قرار می‌دهد. تلقین به خود عاملی کنترل‌کننده است که انسان به کمک آن می‌تواند ذهن خود را تغذیه کند.

برای استفاده از اصل تلقین به خود سه اقدام زیر را انجام دهید:

اول؛ به مکانی آرام بروید، در شرایطی باشید که کسی مزاحم شما نشود و سپس چشمان خود را ببندید و با صدای بلند مبلغ درخواستی را به زبان بیاورید و محدوده زمانی تعیین‌ شده برای تحصیل این پول را مشخص سازید و همچنین ببینید که برای کسب این دارایی از چه می‌خواهید مایه بگذارید و وقتی‌ که این دستورالعمل ‌ها را به کار می‌ برید، خود را ببینید که این پول را به دست آورده ‌اید.

دوم؛ این برنامه را آن ‌قدر در ذهن خود مجسم کنید تا بتوانید در ذهن پولی را که قصد انباشت آن را دارید ببینید.

سوم. هدف نوشته‌ شده خود را درجایی بگذارید که بتوانید آن را شب و صبح ببینید. آن را قبل از خواب و بعد از بیدار شدن از خواب ببینید؛ آن‌ گونه که در خاطره شما سپرده شود. هر بدبیاری، هر شکست و هر دل ‌شکستگی با خود به همان اندازه یا بیشتر امتیازی مثبت دارد.

اگر شما تاکنون مأیوس شده ‌اید، اگر تاکنون تحت تأثیر مشکلی روح و روانتان را آزار داده‌ اید، اگر سعی کرده‌ اید و شکست‌ خورده‌ اید، اگر بیمار و معلول بوده ‌اید، استفاده از فرمول کارنگی همان اصلی است که باید آن را درک کنید و از آن در زندگی خود استفاده کنید. یکی از ویژگی‌های رمز کارنگی این است که وقتی کسی به آن احاطه پیدا می‌ کند و آن را به کار می‌ گیرد، خود را در مسیر رسیدن به موفقیت بی ‌اراده در حرکت می ‌بیند. برای رسیدن به موفقیت باید بهای آن را بپردازید، هرچند این هزینه در مقایسه با آنچه به دست می ‌آورید بس ناچیز باشد.

اگر برای دریافت این رمز آماده ‌باشید، پیشاپیش نیمی از راه موفقیت را پیموده‌ اید و نیمه دیگر را به‌ محض آنکه به ذهن شما برسد درک خواهید کرد.

 

بهترین ترجمه کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

تابه‌حال ترجمه های مختلفی کتاب موفق ناپلئون هیل به زبان های مختلف دنیا صورت گرفته است، اما بهترین ترجمه ای که در کشور ما انجام شده، به قلم مریم تقدسی است. این نویسنده و مترجم توانمند به خوبی و بدون کوچکترین تغییر در اصل مطالب عنوان شده در نسخه اصلی کتاب، ترجمه موفقی را در اختیار پارسی زبانان کشورمان قرار داده است.

هرچند که ترجمه های متعددی از این کتاب، مشابه با دیگر کتب خارجی، در بازار وجود دارد، اما ترجمه بیندیشید و ثروتمند شوید به تلاش مریم تقدسی را باید بهترین بازگردانی ممکن از این اثر معرفی کرد.

 

دیگر آثار ناپلئون هیل

ناپلئون هیل استعداد بسیار زیادی در نویسندگی داشت و علاقه خود را به این حوزه از دوران کودکی به نمایش گذاشته بود، مدتی نیز سردبیر روزنامه ای در آمریکا شد که استقبال خیل عظیمی از خوانندگان در شهر را در برداشت. در سمت سردبیری وظیفه سرپرستی مصاحبه با افراد برجسته و معروف را بر عهده داشت. از جمله مشهورترین افرادی که هم‌زمان با ناپلئون هیل زندگی می کرده اند و وی به مصاحبه با آنها پرداخته بود می توانیم به توماس ادیسون، الکساندر گراهام بل، هنری فورد و ویلیام جنینگ برایان اشاره کنیم.

وی به خوبی از فرصت استفاده کرده بود و پس از مصاحبه با چنین افرادی چکیده موضوعات را برداشت کرده و در سال 1928 تحت عنوان کتابی به نام دینامیت مغزی در اختیار مردم دنیا گذاشت. از دیگر آثار ناپلئون هیل می توانیم به کتاب های زیر نیز اشاره کنیم.

- قانون موفقیت

- نردبان جادویی موفقیت

- شاه کلید ثروتمند

- موفقیت در گذر مثبت اندیشی

- 17 قانون موفقیت

- با آرامش ذهنی ثروتمند شوید

خوشبختانه علاوه بر نسخه های چاپی این کتاب که به بیان مریم تقدسی ترجمه شده است، نسخه کتاب صوتی بیندیشید و ثروتمند شوید نیز برای دانلود در اختیار علاقه‌مندان قرار دارد. البته این کتاب در نسخه های پی‌دی‌اف نیز به صورت کتاب الکترونیک برای دانلود در اختیار شما قرار دارد.

مشخصات دانلود کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید | نوشته کارن مکریدی

نظرات کاربران درباره دانلود کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید | نوشته کارن مکریدی

نوشته ی کتاب باعث میشه با کتاب اصلی اشتباه بشه این هم یه نوع کلاهبرداری
در ۵ سال پیش توسط تیام ندری ( | )
اصل کتاب رو بذارید لطفا
در ۵ سال پیش توسط malihe karimi ( | )
لطفا اصل کتاب که نوشته ناپلئون هیل هست رو هم بگذارید. با تشکر
در ۴ سال پیش توسط dai...986 ( | )
فکر کردم خود کتاب ناپلئون هیل هست که خریدم به نظرم اصلا خوب نیست و همه مطالبش تکراریه
در ۵ سال پیش توسط mag...me7 ( | )
خود کتاب ناپلئون هیل نیست. فقط جملاتی از کتاب هیل رو اومده شرح زده.
در ۵ سال پیش توسط سید علوی ( | )
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • ۴
  • ۵
  • ..
  • ۱۳
  • ۱۴
  • بعدی ›
  • آخرین ››