دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب حوزه‌ی علمیه فیدی‌پلاس

کتاب حوزه‌ی علمیه
تاریخ،ساختار،کارکرد

نسخه الکترونیک کتاب حوزه‌ی علمیه به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب حوزه‌ی علمیه

حوزه علمیه، عنوانی متأخر برای سازمان‌ها، نهادها و مراکز آموزش نظام‌مند علوم دینی در میان شیعه امامیه است. مجموعه نظام‌ها و گرایش‌های آموزشی دینی در میان شیعیان، از جهات متعدد مقوله‌بندی می‌شود، اما رایج‌ترین و شامل‌ترین تقسیم، دوره‌بندی تاریخی است، به‌ویژه از آن‌رو که در هر دوره غالباً یکی دو مرکز جمعیتی شیعیان کانون اصلی سنّت آموزشی بوده است و مراکز دیگر به‌مثابه تابع و وابسته آن کانون یا کانون‌های اصلی عمل می‌کرده‌اند؛ ضمن آنکه هر دوره تاریخی با شاخص‌هایی معین، قابل تمایز از سایر دوره‌هاست. در واقع، برخی شاخص‌ها و ویژگی‌ها در سنّت آموزشی علوم دینی شیعه جنبه عام دارد و برخی دیگر معرف یک حوزه معین است. سنّت‌های تبلیغ دین برای عموم که در قالب‌های مختلف در مساجد و مراکز مشابه صورت می‌پذیرفته و نیز تصدی شئون دینی مردم - که علی‌الاصول برعهده دانش‌آموختگان حوزه‌های علمی بوده و هست - در دایره بررسی نظام‌های تعلیم حوزه‌ای قرار نمی‌گیرد؛ هرچند این فعالیت‌ها از نتایج تعلیمی حوزه‌ها و غالباً در پیوند با آنهاست و از این حیث اشاراتی کوتاه به آنها شده است.

ادامه...

مشخصات کتاب حوزه‌ی علمیه

بخشی از کتاب حوزه‌ی علمیه

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب حوزه‌ی علمیه