دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب شهیدان جاوید

کتاب شهیدان جاوید
پژوهشی تاریخی درباره‌ شهدای نهضت امام حسین(ع)

نسخه الکترونیک کتاب شهیدان جاوید به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب شهیدان جاوید

عاشورا مردان‌ و نامردان‌ را به‌ صحنه‌ آورد و به‌ جهانیان‌ معرفی‌ کرد تا بنگریم‌ و انتخاب‌ کنیم‌ و عبرت‌گیریم‌ که‌ چگونه مدعیان‌ امت‌ پیامبر اسلام‌ به‌ چنین‌ ذلّت‌ و رذالتی‌ تن‌ در می‌دهند و چهره‌ خود و تاریخ‌ را سیاه ‌می‌نمایند. آنان‌ کسانی‌ بودند که‌ در کارنامه‌ خود به‌ هیچ‌ قاعده‌ و ضابطه‌ دینی‌ و قانونی‌ و عرفی‌ و وجدانی‌ پایبند نبودند. نامه‌ به‌ امام‌ نوشتند. با نماینده‌ او بیعت‌ کردند. روز قیام‌ مسلم‌ به‌ هواخواهی‌ وی‌ برخاستند. ولی‌ در کوتاه‌ترین‌ زمان‌ همه‌ چیز را تغییر دادند. در مقابل‌، عده‌ای‌ اندک‌، کمترین‌ عمل، سخن‌ و ایده‌ای‌ برخلاف ‌وجدان، فطرت،‌ امانت، و عدالت‌ از خود نشان‌ ندادند. آنان‌ مردان‌ ایمان‌ و آرمان‌ و مکتب‌ اخلاق ‌بودند. پا به‌ رکاب‌ صحنه‌های‌ شرف‌ و شهامت‌ بودند و از عدالت،‌ امانت‌ و صداقت‌ سخن‌ گفتند و در عمل‌ نمونه ‌این‌ برجستگی‌ها و مردمی‌ها بودند. آنان‌ برای‌ تحقق‌ اراده‌ خداوندی‌ به‌ پاخاسته‌ بودند و برای‌ جانبازی‌ در راه‌ او سر از پا نمی‌شناختند. برای‌ خدا حرکت‌ کردند و برای‌ پایداری‌ دین‌ او به‌ شهادت‌ رسیدند. آنان‌ مردان‌ مرد ‌تاریخ‌اند. یاران امام با شکوفایی درخشان‌ترین انوار فضیلت در دل، چهره برافروختند و با بال و پری که از اعماق جانشان روییده بود، در چند لحظه از تنگنای خاک به اوج عالم پاک به پرواز درآمدند. یاران امام آینه همه فضایل و عظمت‌ها و عصاره و خلاصه همه خوبی‌ها و پاکی‌ها و پارسایی‌اند. آنان به معرفت عمیق و تزلزل‌ناپذیر رسیدند و امام را در خود تجلی شده، می‌یافتند. اما آنان چه کسانی بودند؟ چند نفر بودند؟ تبار، قبیله و زادگاهشان کجا بود؟ چه ویژگی‌ها و خصوصیاتی داشتند؟ چگونه انتخاب شدند؟ در چه زمانی به امام پیوستند؟ در زمان شهادت در چه مرحله سنی قرار داشتند؟ در نهضت شکوهمند امام چه جایگاهی داشتند؟ نحوه و زمان شهادت آنان چگونه بود؟

ادامه...

مشخصات کتاب شهیدان جاوید

بخشی از کتاب شهیدان جاوید

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب شهیدان جاوید

بسیار عالی،جامع،و مفید ممنون
در ۳ سال پیش توسط مرتضی ت ( | )