فیدیبو نماینده قانونی انتشارات روشنگران و مطالعات زنان و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب خوش‌شانسی

کتاب خوش‌شانسی

نسخه الکترونیک کتاب خوش‌شانسی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب خوش‌شانسی

آیا می‌خواهید حسابی خوش شانس شوید؟ مقداری پول در جیب لباس های جدید خود قبل از پوشیدن بگذارید. کفش دوزک را در دست بگیرید و آرزویی بکنید. عقب عقب از پلکان بالا بروید. در اولی روز سال جدید کلم پیچ بخورید و اگر بطور اتفاقی لباستان را پشت و رو پوشیدید، به همان حالت تمام روز باقی بمانید. خوش شانس باشید!

ادامه...
  • ناشر انتشارات روشنگران و مطالعات زنان
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 3.35 مگابایت
  • تعداد صفحات ۰ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب خوش‌شانسی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:مقدمه مترجم

کلمه ی "شانس" در فرهنگ لغات به معنی بخت و اقبال و هرچیز اتفاقی آمده است. ولی معنی آن در فرهنگ عامه ی جهان بسیار گسترده تر است. بعضی ها شانس را مختص فرهنگ افرادی سطحی می پندارند، برخی سخت به آن معتقدند بدون اینکه از ریشه و اساس آن آگاهی داشته باشند، بعضی آن را مورد تمسخر قرار می دهند و بالاخره بعضی ها با وجود اعتقاد به آن سعی در مخفی کردن اعتقادشان می کنند تا آن را از دسترس بی باوران در امان نگاه دارند.
در این کتاب متوجه می شویم که با پذیرش "شانس" و با استفاده از عملکردهایی برای کسب آن، چگونه می توانیم منیت و غرور را از خود دور کنیم، به طبیعت و شگفتی های آن بیشتر توجه کنیم و درصدد حفظ و مراقبت از آن برآییم. چگونه می توانیم به موجودات روی زمین بنگریم و کل هستی را دریابیم و پی ببریم که نظامی مقتدر در هستی جریان دارد و با پذیرفتن "شانس" می توانیم به آن صلح و آرامشی که سالیان سال آرزوی کسب آن را داشته ایم نائل آییم.
مطالعه صفحه به صفحه ی این کتاب که در ضمن پایه و اساس "شانس" را در نژادها و قبایل و فرهنگ های متفاوت مورد بررسی قرار می دهد، برای ما روشن می کند که افراد برجسته و موفق با سپردن قایق زندگی خود به دریای "شانس" چگونه با شادمانی و امید با مشکلات دست و پنجه نرم کرده اند و بر موجهای پرتلاطم زندگی پیروز شده اند.
امیدوارم ترجمه این کتاب که آن را به خوانندگان عزیز تقدیم می کنم بتواند پاسخگوی برخی از مشکلات روزمره آن ها باشد و آن ها را به طرف موفقیت، سرور و شادمانی که طالبش هستند سوق دهد.

"خوش شانس باشید"

مقدمه

یکی از فیلم های مورد علاقه ما فیلمی است به نام "هیچ کس احمق نیست". در این فیلم پل نیومن(۱)، نقش یک کارگر ساختمانی ۶۰ ساله به نام سالی(۲) را بازی می کند. کسی که برای ساختن زندگی خود تلاش زیادی نکرده است. در مقابل او بروس ویلیس(۳) نقش فردی به نام کارل رُباک(۴) را بازی می کند. مردی که یک شرکت ساختمانی را از پدرش به ارث می برد و با زیباترین خانم شهر ازدواج می کند و در کلوپ "اسب آهنی" اکثرا برنده بازی ها است. یک شب، وقتی طبق معمول سالی بازنده حضور دارد، نوبت به کارل می رسد تا وسایل بازی را پخش کند، درحالی که سالی در طرف راست او نشسته است و باید بازی را شروع کند. اما سالی طی تشریفات خاصی برای رسیدن به خوش شانسی رفتار می کند، به این ترتیب که ابتدا دایره ای جادویی را با دستش بر روی میز می کشد و سپس با نوک انگشتانش بر روی آن دایره ضربه می زند و زیر لب وردهای جادویی می خواند.
کارل درحالی که به او می نگرد می گوید: "سالی تو تنها فردی هستی که هنوز ابلهانه به شانس اعتقاد دارد."
براستی چرا کسانی که بخت و اقبال را به باد انتقاد می گیرند، معمولاً همان کسانی هستند که شانس را در دست دارند. و سالی بدون این که جا بخورد، با خونسردی می گوید: "من سابقا به تفکر و سخت کوشی اعتقاد داشتم، تا اینکه تو را دیدم."
ما نیز چون سالی می توانیم به سادگی شانس را باور کنیم. ما به عنوان کودکانی از خانواده های کثیرالاولاد که اکنون در میانسالی هستیم با این فکر بزرگ شده ایم که زندگی، روندی منظم از کسب نشان های لیاقت است. اما زندگی هر چیزی می تواند باشد، جز یک روند منظم. اوقاتی هست که همه چیز به خوبی پیش می رود ولی بعد به طرز اسرارآمیزی شانس از ما رو برمی گرداند. آیا این حالت آشنا به نظر نمی رسد؟هرکسی باید مسئول زندگی خودش باشد، ولی این بدین معنا نیست که بر آن کنترل دارد. زیرا کسی که فکر می کند بر همه چیز مسلط است، یک متکبر تمام عیار است ـ درست مانند کارل رُباک. پذیرفتن نقش شانس در زندگی (خواه آن را سرنوشت، فرصت طلایی، تقدیر، مشیت الهی، یا هر چیز دیگری بنامید) نشانه ای از فروتنی است. آیا به واقع هوش زیادی می خواهد که در مقام شخصی باشید که کارها را سرپرستی و اداره می کند؟ آیا واقعا سالی فردی ساده است؟
برای ما بسیار جالب بود، وقتی برای تدوین این کتاب نظر مردم را در مکان ها و زمان های متفاوت در مورد شانس جویا شدیم و عجیب آن که متوجه شدیم، اشخاصی مانند سالی بسیارند. در طول تاریخ، بزرگ ترین رهبران همیشه به دنبال شانس بوده اند. فیلسوفان بزرگ به تعمق به آن اندیشیده اند؛ و مردمان عادی برای دور شدن از بدشانسی و جذب خوش شانسی متوسل به انواع بی شماری از تشریفات و طلسم و جادو شده اند.
مصریان قدیم تقویم خود را به روزهای خوش یمن و بدیمن تقسیم کرده بودند. رومی های قدیم الهه شانس به نام فورتونا(۵) را ستایش می کردند. نه تنها تک تک مردم از طلسم شخصی ویژه ی خود برای جلب خوش شانسی استفاده می کردند (که البته این حالت همان منشا استفاده از جواهرآلات است)، بلکه تمام بشر طلسم های ویژه ای برای خوش شانسی جمعی داشتند و به دقت آن ها را مخفی می کردند تا از چشم دشمن در امان باشند و دشمن نتواند آسیبی به خوش شانسی آن ها بزند.به طور خلاصه اعتقاد به شانس، باوری جهانی است. بنابراین طبق همین اعتقاد ـ صرف نظر از افراد کمی که از ابتدا خوش شانس به دنیا می آیند ـ خوش شانسی پدیده ای نسبی است، گاهی می آید و گاهی می رود. هیچ کس نباید مطمئن باشد که هفته آینده صاحب خوش شانسی می شود (نروژی ها می گویند: خوش شانسی عاریتی است، نمی توان آن را تحت تملک درآورد) و یا مثل: "کاملاً آشکار است که بدشانسی تغییر می کند، در واقع به این خصلتِ شانس اشاره دارد". (کولی ها می گویند: پشت هر بدشانسی، خوش شانسی می آید.) از ازل تا کنون خواسته ی مردم این بوده است که بفهمند چگونه خوش شانسی به دست آمده را در طول زندگی به جریان بیاندازند و چگونه زمانی که از دستش می دهند، آن را دوباره به چنگ بیاورند. خوش شانسی همیشه یک معما بوده است. یک معمای حل نشدنی و این همان موضوعی است که این کتاب درباره اش بحث می کند.
وقتی صفحات این کتاب را ورق بزنید خواهید دید که چگونه خوش شانسی مورد احترام و تحسین تمام دنیا بوده است. امیدواریم از خواندن فرهنگ قدیمی مردم لذت کافی ببرید. و به همین ترتیب از مراسم طلسم و جادوهایی که توسط قهرمانان ورزشی و ستارگان سینما استفاده می شود. برای آن ها استفاده از مراسم و طلسم های خوش شانسی ابزار پرقدرتی است تا در مرکز توجه و در "صدر کارها" قرار بگیرند. خوش شانسی برای موفقیت آن ها مفید است، همین طور برای موفقیت در تجارت شان. ولی بسیاری از مردان و زنان موفق و خودساخته این موضوع را در جمع، آشکار نمی گویند. برخلاف آن ها خواهید دید، بسیاری از میلیاردرهای برجسته آمریکایی نقش اساسی آن را در زندگیشان به راحتی اعلام می کنند.
جای تعجب نیست که شما هم با خواندن این کتاب احساس کنید می توانید از راز خوش شانسی انسان های برجسته برخوردار شوید. برای بیشتر آمریکایی ها شانس، موضوعی کاملاً شخصی است. آن ها به آن اعتقاد دارند و هرچه را که لازم باشد برای به دست آوردن آن انجام می دهند. (تقریبا ۴/ ۳ از افراد بزرگسال آمریکایی حداقل یک طلسم و تعویذ برای کسب خوش شانسی دارند.) اما اکثر آمریکایی ها در مورد آن سکوت می کنند. بعضی ها از عنوان کردن آن خجالت می کشند ـ افراد کمی هم در مورد آن با خود کنار نیامده اند و بعضی ها هم در مورد آن کنجکاوند. آمریکایی ها بیشتر به شجاعت و دل و جرات اعتقاد دارند تا شانس. ولی هنوز هر ساله آمریکایی ها یک سوم از یک تریلیون دلار را صرف بازی بینگو، ماشین قرعه کشی، مسابقه ی اسب دوانی، شرط بندی ها، بازی ها و بلیط های بخت آزمایی می کنند.
امروزه آمریکایی ها به شدت با شانس مخالفند. قسمتی از آن مربوط می شود به بعضی از مردم که زندگی خود را به خاطر اتکاء بیش از اندازه به آن خراب می کنند. دلیل دیگر آن نیز مربوط می شود به این که شانس همیشه تحت اختیار خرافات قرار داشته است. وقتی موشکافانه آن را بررسی می کنیم، خرافات همچون دام و خیال واهی است و نمی شود آن را مورد بحث قرار داد. اگر قرار بود شانس ساختنی باشد دیگر اسمش شانس نبود.
اما می خواهیم بعضی از فرهنگ های قدیمی مردم را در اختیار شما قرار دهیم، زیرا وقتی به طور تمثیلی آن را می نگریم بی شباهت به سرودن یک شعر نیست: "گرفتن یک برگ افتان، شمردن لکه های پشت یک کفش دوزک، در دست نگاه داشتن یک سکه و آرزو کردن در زیر نور ماه نو" همگی مانند اجرای یک شعر است. تمام این تشریفات قدیمی بیانگر زیبا و ساده ی هنر مردمی است. ما فکر می کنیم داشتن یک طلسم خوش شانسی راهی است برای تقاضای کمک از سرنوشت. ممکن است کل ایده شانس به نظر شما پست و حقیر بیاید، یا شاید با جد و جهد به یکی از آن ها متوسل شوید، یا بعضی از آنها را شوخی قلمداد کنید و احساس کنید که "چیزی نمی تواند به شما صدمه بزند." بسیار خوب حرفی نیست، فقط اشتباه کارل رُباک را تکرار نکنید: خرافات را با شانس اشتباه نگیرید. شانس پدیده ای واقعی و انکارناپذیر است. شانس آنجاست و منتظر شماست.
می دانید وقتی چند اتفاق خوب همه باهم به سراغ شما بیایند چه می شود؟ وقتی چنین اتفاقی بیافتد، شما گرم می شوید. گرمایی که از نوعی انرژی جادویی ناب سرچشمه گرفته و تمام جان شما را فرامی گیرد. این گرما آن قدر محسوس است که همه را تحت الشعاع قرار می دهد به طوری که تمام مردم دوست دارند در کنار شما باشند و خودشان را به شما بچسبانند. خوب، این همان چیزی است که امیدواریم در این کتاب انجام داده باشیم. ما خواسته ایم صفات این کتاب را برای شما تبدیل به طلسم خوش شانسی کنیم و سعی کرده ایم کل خوش شانسی را با یک اشاره در اختیار شما قرار دهیم تا قلبتان را تکان دهیم، روحتان را شاد و متعالی کنیم و امیدتان را افزایش دهیم. هر قدر هم که خوش شانس نباشید، خوش شانسی مطالب این کتاب به بدن شما سرایت خواهد کرد. اگر خوش شانسی می توانست اهداکردنی باشد، مطالب این کتاب قِلِق آن را نشانتان می دهد.

نظرات کاربران درباره کتاب خوش‌شانسی

به نظرم کتاب زیاد جالبی نیست ولی به هرحال باید به نویسنده احترام گذاشت.سپاس
در 7 ماه پیش توسط razhan keshvarparast
این کتاب pdfمشکل داره!
در 2 سال پیش توسط sol...ior
عاشقتونم با این کتابای بت حالتون!!!
در 2 سال پیش توسط had...meh