فیدیبو نماینده قانونی انتشارات پیدایش و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب شب‌ادراری

کتاب شب‌ادراری

نسخه الکترونیک کتاب شب‌ادراری به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۱,۶۲۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب شب‌ادراری

طبق نظر دکتر اسمیت، شب‌ادراری کودکان با تنبلی و کاهلی آنها در رفتن به دستشویی یا تأخیر انداختن آن در روز، ارتباط مستقیمی دارد. این کتاب به والدین اطلاعات مفیدی می‌دهد تا خود را برای کمک به فرزندشان و گذر از این مسیر آماده کنند، او را همراهی نمایند و تحمل خود را از دست ندهند. والدین نباید تصور کنند که می‌توان این عارضه را بلافاصله با دارو یا جراحی، درمان کرد. تعهد و حس وظیفه‌شناسی دکتر اسمیت در کمک به کودکان و والدینشان امری ستایش‌برانگیز است. خوشحالم که در نقش همکار ایشان توانسته‌ام قدمی برای کودکان مبتلا به مشکل شب‌ادراری و مسائل جانبی آن، بردارم. امروزه این مشکلات به طرز چشمگیری در خانواده‌ها متداول شده است. بسیاری از خانواده‌ها به دلیل نوع مشکل، مایل هستند این مسئله را مخفی نگه دارند. امیدوارم این کتاب وسیلۀ خوبی برای این خانواده‌ها و همۀ افرادی باشد که به گونه‌ای با این مسئله رو‌به‌رو هستند.

ادامه...

بخشی از کتاب شب‌ادراری

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:پیش گفتار

خوشحالم که این فرصت به من داده شده تا برای این کتاب، پیش گفتار بنویسم. امروزه مشکلات مربوط به شب ادراری در جامعه ما، رو به افزایش است. خوشبختانه این مشکلات به طور جدی سلامت کودکان را تهدید نمی کند، اما روی زندگی خانوادگی والدین و کودک اثر می گذارد. من بیشتر به مراجعان خود می گویم که سابقه خانوادگی، جزء اصلی ترین مواردی است که باید در مشاوره به آن توجه شود.
می توان پیش بینی کرد کودکانی که والدینشان در کودکی دچار شب ادراری بوده اند، بیشتر از بچه های دیگر به این عارضه مبتلا شوند و اغلب والدین قبل از آنکه فرزندشان به این مشکل مبتلا شود از سابقه یکدیگر اطلاعی ندارند!
این کتاب تمامی مسائل مربوط به شب ادراری و آنچه که باید درباره فیزیولوژی بدن بدانیم و انواع راه های درمان آن را به خانواده ها معرفی می کند تا با برنامه ریزی صحیح و با توجه به نتایج آن، بهترین شیوه را انتخاب کنند. خوشبختانه امروزه، خانواده ها مراجع خوبی در اختیار دارند تا این مسئله را از همه جوانب بررسی کنند.
من کاملاً با نظر دکتر اسمیت درباره اهمیت عادات کودک برای رفتن به دستشویی در طول روز، به عنوان اولین قدم موافق هستم؛ حتی وقتی که والدین ظاهراً حس می کنند که فرزندشان از لحاظ وضع مزاجی مشکلی ندارد! دکتر اسمیت همانند بسیاری از پزشکان متخصص اورولوژی کودکان، برنامه ها و راه های متفاوتی را در اختیار شما قرار می دهد. انتخاب نوع درمان و موفقیت آن، بستگی به فرزند شما دارد. بیشتر مواقع نیاز است که بچه ها با همکاری و حمایت کامل خانواده، درمان را پیگیری کنند. طبق نظر دکتر اسمیت، شب ادراری کودکان با تنبلی و کاهلی آنها در رفتن به دستشویی یا تاخیر انداختن آن در روز، ارتباط مستقیمی دارد. این کتاب به والدین اطلاعات مفیدی می دهد تا خود را برای کمک به فرزندشان و گذر از این مسیر آماده کنند، او را همراهی نمایند و تحمل خود را از دست ندهند.
والدین نباید تصور کنند که می توان این عارضه را بلافاصله با دارو یا جراحی، درمان کرد.
تعهد و حس وظیفه شناسی دکتر اسمیت در کمک به کودکان و والدینشان امری ستایش برانگیز است. خوشحالم که در نقش همکار ایشان توانسته ام قدمی برای کودکان مبتلا به مشکل شب ادراری و مسائل جانبی آن، بردارم. امروزه این مشکلات به طرز چشمگیری در خانواده ها متداول شده است. بسیاری از خانواده ها به دلیل نوع مشکل، مایل هستند این مسئله را مخفی نگه دارند. امیدوارم این کتاب وسیله خوبی برای این خانواده ها و همه افرادی باشد که به گونه ای با این مسئله رو به رو هستند. در تهیه و جمع آوری مطالب این کتاب انرژی و زمان زیادی صرف شده است تا بهترین شیوه ها به طور خلاصه، یکجا و به زبان ساده به خواننده ارائه شود.
در اینجا به نوبه خود از طرف همه خانواده ها، دوستداران و حامیان سلامت و بهداشت جامعه، از دکتر اسمیت قدردانی می کنم.

میشل پسمانیک
پرستار متخصص رسمی بخش نفرولوژی، کلیه و مجاری ادرار

درباره نویسنده

دکتر پریستون اسمیت فارغ التحصیل رتبه اول در رشته اقتصاد از دانشگاه رایس است. پس از فارغ التحصیلی از این رشته، به تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه پزشکی تگزاس هوستون پرداخت و پس از اتمام دوره پزشکی، دو سال در دانشگاه پزشکی تنسی، جراحی عمومی خواند. در سال ۱۹۹۳ دوره رزیدنتی اورولوژی دانشگاه نورت وسترن شیکاگو را به پایان رساند و در سال ۱۹۹۵ برای تکمیل دوره آموزشی خود دو سال در بیمارستان کودکان تنسی در ممفیس و لبونمور به فعالیت پرداخت که در پایان توانست مدرک فوق تخصص بیماری های کلیه و مجاری اداری کودکان را اخذ کند. دکتر اسمیت بورد تخصصی دارد و مقالات متنوع و چند کتاب در زمینه بیماری های کلیه و مسائل گوارشی کودکان نوشته است که تحقیقات او در تمامی دنیا نیز ارائه شده است. معروف ترین کتاب های او عبارتند از: «آموزش دستشویی رفتن برای کودکان» و «درمان بیماری های گوارشی کودکان».
دکتر اسمیت متاهل است و سه فرزند دارد. او در حال حاضر، مشغول مطالعاتی در زمینه پزشکی اورولوژی است. او عضو آکادمی پزشکان آموکیا، کالج جراحان و انجمن متخصصان اورولوژی است. علاقه و اشتیاق او در کمک به کودکان مبتلا به عارضه شب ادراری و دیگر مسائل در این زمینه سبب شده است تا موسسه ای به نام «پاتی ام.دی» راه اندازی کند. دکتر اسمیت امیدوار است در این موسسه بتواند به هزاران کودک و همچنین پزشکان همکار خود، در زمینه مسائل شب ادراری، عادات غلط استفاده از دستشویی، یبوست، بی اختیاری و... کمک کند.

مقدمه

شب ادراری یا خیس کردن شب هنگام رختخواب، حالتی است که میلیون ها کودک به آن مبتلا هستند. در حالی که تاکنون درمان قطعی و معجزه آسایی برای آن پیدا نشده است، این کتاب بهترین شیوه های درمان را در اختیار کودکان و خانواده هایشان قرار می دهد. با وجود روش های درمانی بسیار، هنوز مشخص نشده است که چرا برخی از آنها مفید واقع می شوند و بعضی دیگر بی نتیجه می مانند.
شب ادراری برای بچه ها، مشکل بزرگی محسوب می شود. تعدادی از کودکان از اینکه نمی توانند روی این موضوع کنترل داشته باشند، خشمگین می شوند و گروهی دیگر، از خیس بودن غیرعادی خود، احساس شرم و خجالت می کنند. این عصبانیت و شرمساری در آینده می تواند زمینه ساز مشکلات اجتماعی و خانوادگی باشد. حتی ممکن است این موضوع موجب شود که کودک از برقراری رابطه با سایر بچه ها خودداری کرده و خود را از بازی و تفریح محروم کند. اینکه کودکان فقط به دلیل خیس کردن خود، این قدر سختی می کشند، مسئله بسیار تاسف برانگیزی است.
ما، در جایگاه والدین یا پزشک، باید هر کاری از دستمان بر می آید برای کودکان انجام دهیم و به آنها بیاموزیم شب ادراری چیست و شیوه های درمان آن کدام است.
کتاب ها، کارتون ها و فیلم های ویدیویی وجود دارد که این مشکل را از زوایای مختلف بررسی می کند. هدف این کتاب نیز، فراهم آوردن دستاوردی خلاصه، اما جامع و مفید درباره انواع روش های درمانی این مشکل است.
در این کتاب، برنامه درمانی و شیوه های جدیدی را در درمان شب ادراری مطرح کرده ام که این، نکته قابل توجه و تفاوت برانگیز با سایر کتاب های دیگر در این زمینه است.
من به عنوان پزشک متخصص کلیه و مجاری ادرار کودکان (اورولوژیست) و در جایگاه پدری که صاحب ۳ فرزند است، تجربه زیادی دارم در معالجه انواع مشکلات مربوط به ''دستشویی رفتن'' کودکان، که شب ادراری هم یکی از آنهاست.
من تقریباً همه مطالب موجود در خصوص شب ادراری کودکان را خوانده و به تحقیق و آزمایش درباره آنها پرداخته ام. شوق زیادی برای رسیدن به آرزویم دارم که آموزش پزشکی درباره موضوعات مختلف شب ادراری برای خانواده ها و گروه های مختلف جامعه است؛ آموزش هایی که تنها به تجویز آزمایش، دارو، استفاده از لوازم و تولیدات مختلف شرکت های خاص محدود نباشد. هدف ما دستیابی به نتیجه سریع و موثر، البته با کمترین هزینه و بدون نیاز به مداخله های پزشکی است. البته ممکن است این اهداف، همیشه در کنار هم محقق نشوند، اما باید برای بهترین ها تلاش کنیم. امیدوارم این کتاب بتواند به پزشکان و والدین، شناخت بیشتری در مواجهه با مسئله شب ادراری و درک علت های آن بدهد.
ما در کنار یکدیگر می توانیم به بینش جدیدی درباره این مشکل دست یابیم که به شکل روزافزونی در میان کودکان شایع شده است. من صادقانه بر این باورم که شما بعد از خواندن این کتاب دید وسیع تری نسبت به درمان این بیماری پیدا می کنید و در حقیقت به جستجوی شیوه ای پیشرفته تر و آسان خواهید پرداخت.
پس راحت بنشینید و با فراغ بال درباره آنکه شب ادراری چیست و بهترین روش درمان آن، برای کودک شما کدام است، مطالعه کنید.

تعریف شب ادراری (اصطلاح پزشکی)

شب ادراری (طبقه بندی DSM- IV )

• دفع مکرر ادرار در لباس یا رختخواب:
۱. بی اختیار یا به صورت ارادی
• معیار های قابل توجه بالینی یکی از این سه مورد است:
۱. دو بار در هفته به مدت حداقل سه هفته متوالی
۲. اضطراب شدید
۳. عملکرد همراه اختلال
• مقطع سنی ۵ سال یا بالاتر
• علت های نا مشخص دیگر:
۱. استفاده از دارویی خاص
۲. مرض قند
۳. اسپینا بیفید (عارضه ای مادرزادی در ستون فقرات که بیشتر اوقات موجب فلج می شود.)

شب ادراری در اصطلاح عامیانهاگر دفع ادرار در اینجا اتفاق بیفتد!و در اینجا اتفاق نیفتد!و اگر از لحاظ پزشکی هیچ مشکلی وجود نداشته باشد، می توان گفت که فرزند شما یک «رختخواب خیس کن» است!

نظرات کاربران درباره کتاب شب‌ادراری