Loading

چند لحظه ...
کتاب آیا چربی و کلسترول برای شما مفید است؟

کتاب آیا چربی و کلسترول برای شما مفید است؟

نسخه الکترونیک کتاب آیا چربی و کلسترول برای شما مفید است؟ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب آیا چربی و کلسترول برای شما مفید است؟

در اوائل قرن بیستم، مصرف کره و گوشت در آمریکا زیادتر بود اما بیماری‌های قلبی در آن زمان مشاهده نمی‌شد یا بسیار نادر بود. برعکس در طول سالیان اخیر مصرف چربی‌های حیوانی، کره، گوشت و تخم‌مرغ به علت تبلیغات پی‌درپی به شدت کاهش و مصرف روغن‌های گیاهی ۴۰۰ درصد افزایش یافته است. اما با کمال تعجب بین سال‌های ۱۹۶۰ـ۱۹۳۰ امراض قلبی و عروقی در آمریکا و انگلستان ۱۰ برابر افزایش یافته بود. بدون شک مردم آن دو کشور ۱۰ برابر بیشتر از غذاهای حیوانی استفاده نکرده و کلسترول خون‌شان هم ۱۰ برابر افزایش نیافته بود. باید یادآوری شود که کلسترول خون مردم آمریکا در اوایل قرن بیستم پایین نبود و یا با داروها پایین آورده نشده بود که بتوان اذعان داشت امراض قلبی در پی این تدابیر، نایاب و کمیاب بوده است. اکنون مردم آن کشور از چربی‌های حیوانی و تخم‌مرغ و گوشت قرمز پرهیز کرده سعی فراوان می‌کنند تا سطح کلسترول خون‌شان را پایین بیاورند. در ضمن ۱۵ درصد کل جمعیت بالای ۲۰ سال داروهای ضد کلسترول و تری‌گلیسرید مصرف می‌کنند تا کلسترول خون‌شان را پایین بیاورند که به طور متوسط به ۱۹۶ میلی‌گرم در هر ۱۰۰ میلی‌مترمکعب رسیده است اما متأسفانه شیوع این بیماری‌ها نه تنها کاهش نیافته بلکه سیر صعودی نیز پیدا کرده است.

ادامه...

مشخصات کتاب آیا چربی و کلسترول برای شما مفید است؟

بخشی از کتاب آیا چربی و کلسترول برای شما مفید است؟

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب آیا چربی و کلسترول برای شما مفید است؟