Loading

چند لحظه ...
کتاب تجلّی کمالات الهیه در صفات محمّدیه

کتاب تجلّی کمالات الهیه در صفات محمّدیه

نسخه الکترونیک کتاب تجلّی کمالات الهیه در صفات محمّدیه به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۵,۹۵۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب تجلّی کمالات الهیه در صفات محمّدیه

بدان که خداوند تبارک و تعالی را اسمایی ذاتی است که عالم کون را راهی برای معرفت و شناخت آن‌ها نیست، و آن‌ها نزدش مستأثر بوده و در غیبش برای خویش برگزیده است. خداوند سبحان از روی بخل آن‌ها را از بندگانش پنهان نداشته است، بلکه از جهت قالب آنان است که امکان معرفت آن‌ها را ندارند و آن اسمای ذاتی مستأثر، تنها از خصوصیات او سبحانه و تعالی می‌باشد. برخی اسماء از بعضی از خلقش پنهان است و برای بعض دیگر مباح می‌باشد، پس آن‌ها از خصوصیات خواص او تعالی می‌باشد. پس این اسماء، بعضی از خواص را به سبب علوّ و بلندی اصل و حصول استعداد و پاکی محل، به خود اختصاص می‌دهند؛ چون آن‌ها عین اویند. از این جهت آنان ـ بعد از معرفتشان بدان‌ها ـ نزد او مستأثراند، برای این‌که آنان همویند. اگر گویی که آن‌ها مستأثراند، درست است و اگر بگویی غیرمستأثراند، بازهم درست است؛ بنابراین آن‌ها از وجهی مستأثراند و از وجهی دیگر غیرمستأثر. و او را اسمائی است که بدان‌ها خویش را به خلقش می‌شناساند و معلوم می‌کند. آن‌ها هم او را بدان اسماء می‌شناسند، و این اسمای شناساننده خلق بسیار و بی‌شمار است، و جمع‌شان یکصد و سی و هفت اسم است که خداوند سبحان در کتابش بدان‌ها نامیده شده است. این یکصد و سی و هفت اسم، اسمای حسنای او را که نود و نه اسم‌اند فرا می‌گیرد، و اسم «رحمان» این اسمای حسنا را فرا می‌گیرد، و آن‌چه را که اسم «رحمان» او فرا گرفته است، اسم «الله» او که رویهم یکصد اسم او می‌شود فرا گرفته.

ادامه...

مشخصات کتاب تجلّی کمالات الهیه در صفات محمّدیه

بخشی از کتاب تجلّی کمالات الهیه در صفات محمّدیه

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب تجلّی کمالات الهیه در صفات محمّدیه