پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب الکی خوش و چهار نمایشنامه کمدی دیگر

کتاب الکی خوش و چهار نمایشنامه کمدی دیگر

نسخه الکترونیک کتاب الکی خوش و چهار نمایشنامه کمدی دیگر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب الکی خوش و چهار نمایشنامه کمدی دیگر

لشکری در نمایشنامه‌های خود که با مقدمه‌ای از دکتر محمود عزیزی منتشر شده است، به سراغ ادبیات رئالیستی طنزآمیز برای ترسیم موقعیت‌ها و بیان کلام خود رفته است؛ کلامی که پیش از هر چیز نمایش‌دهنده موقعیت‌های اجتماعی ناشی از تفکر زندگی انسان امروز دارد و بر خلاف بستر و موقعیت رخداد طنز‌آمیز خود، بسیار قابل اعتماد و اعتناست. لشکری در نمایشنامه‌های خود در این کتاب بیش از هر چیز سعی کرده تا با کم کردن پرسوناژهای نمایش و تمرکز بر روی دیالوگ به عنوان واحد کلام و ترسیم رخدادها در پلاتوهای کوچک و ساده، بر درون انسان‌های حاضر در نمایش‌نامه‌هایش، تفکر آنها و نیز نوع نگاه و اندیشه‌شان و تصمیم‌گیری‌های ناشی از آنها، تمرکز کند. انسان‌های نمایشنامه‌های لشکری همگی بسیار ساده و قابل ترسیم در مختصات ذهنی مخاطبشان هستند. هیچ نوع پیچیدگی ساختاری و ظاهری برای خلق آنها در نظر گرفته نشده؛ اما بدون اغراق باید اذعان داشت که هیچ کدام از آنها بر خلاف این ظاهر ساده، انسان‌هایی قابل پیش‌بینی نیستند و این مسئله به زیباترین شکل در پایان‌بندی‌های لشکری در این چهار اثر قابل رویت است.

ادامه...

مشخصات کتاب الکی خوش و چهار نمایشنامه کمدی دیگر

بخشی از کتاب الکی خوش و چهار نمایشنامه کمدی دیگر

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب الکی خوش و چهار نمایشنامه کمدی دیگر

کتاب جالبیه و به خریدش می ارزید😊❤
در ۱ سال پیش توسط hsr...382 ( | )
متوسط بود
در ۴ ماه پیش توسط 913...312 ( | )
منم خریدم باید بخونم
در ۶ ماه پیش توسط محمد حسین رضاپور ( | )
خوبه
در ۲ سال پیش توسط ami...789 ( | )
واقعا اگر این نمایشنامه ها کمدی هستند کارهای نیل سایمون و وودی آلن در چه دسته ای قرار می گیرند!!؟
در ۲ سال پیش توسط احمد ملک نژاد ( | )