پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب دراماتورژی تیاتر و نمایش رادیویی

کتاب دراماتورژی تیاتر و نمایش رادیویی

نسخه الکترونیک کتاب دراماتورژی تیاتر و نمایش رادیویی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب دراماتورژی تیاتر و نمایش رادیویی

کتاب دراماتورژی تیاتر، نمایش رادیویی و فیلم نخستین بار در سال ۱۹۴۱ در برلن منتشر شد و بسیار زود به چندین چاپ رسید. نکته‌ی مهم این‌که مولر در این تجدید چاپ‌ها هیچ‌گونه دگرگونی به‌وجود نیاورد؛ زیرا منتقدین وی اعتقاد داشتند که کتاب نیاز به ویرایش مجدد نداشته است و نشانه‌های ارایه شده در این اثر دارای اعتبار همیشگی هستند. مولر برای نوشتن این اثر از تمام تجارب سفرهایش به کشورهای گوناگون و آموزش زبان و فرهنگ آن‌ها یاری جسته است. همکاری تنگاتنگ او با فیلم‌سازان معتبر، موقعیتی مغتنم بوده است. در فیلم بیسمارک او دستیار ولفگانگ لیبن آینر بود. به همین دلیل نخستین چاپ این کتاب و چاپ‌های بعدی آن همیشه با پیشگفتار آینر همراه است. آینر در این پیشگفتار توضیح می‌دهد که چگونه این اثر از سرچشمه‌ی تجارب تیاتر غرب نشأت گرفته و به بسیاری از پرسش‌های مربوطه پاسخ داده است. مولر در این کتاب به بررسی قواعد و قوانینی پرداخته است که کاربرد آن محدویت حوزه‌ی جغرافیایی نمی‌شناسد. کتاب دراماتورژی در سال‌های پسین به‌عنوان شاخص‌ترین اثر در این زمینه شناخته و ارزیابی شد و به یاد و سپاس از دکتر مولر، مجالس بزرگداشتی برپا شد و نقدها و سخن‌های فراوانی پیرامون این اثر به چاپ رسید و لقب هنر دراماتورژی آینده را به این کتاب ارزانی داشتند.

ادامه...

مشخصات کتاب دراماتورژی تیاتر و نمایش رادیویی

  • ناشر نشر قطره
  • تاریخ نشر ۱۳۹۲/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.73 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۲۴ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب دراماتورژی تیاتر و نمایش رادیویی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب دراماتورژی تیاتر و نمایش رادیویی