دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب سیری در ادیان جهان

کتاب سیری در ادیان جهان

نسخه الکترونیک کتاب سیری در ادیان جهان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب سیری در ادیان جهان

در دنیای کوچک و پیچیدۀ قرن بیست و یکم آگاهی گسترده و فزاینده‌‌ای نسبت به اهمیت ادیان و باورها به چشم می‌خورد. این امر با اشتیاق رو به رشد و یقیناً نیاز به دانشی مطمئن و در دسترس همراه بوده است. ادیان نه تنها به پایه‌ریزی تمدن‌ها در سراسر تاریخ یاری رسانده‌اند، بلکه مناسبات بین‌المللی معاصر و رویدادهای پراهمیت دنیای ما را نیز تحت تأثیر قرار داده‌اند. صرف‌نظر از اندیشیدن یا نیندیشیدن به جهانی‌شدن «بنیادگرایی‌ها»، سیاست دینی، ظهور ادیان گوناگون جدید، یا افزایش کثرت‌گرایی در جوامع ما، شهروند مطلع قرن بیست و یکم نمی‌تواند از کسب نوعی شناخت در بارۀ باورها و شعایر دینی چشم‌پوشی کند. این کتاب مجموعه‌ای است از مدخل‌های ژرف، برانگیزنده و قابل فهم بر تاریخ، باورها و شعایر ادیان از دوران پیش از تاریخ تا تحولات قرن بیست و یکم. مقاله‌‌های کتاب در عین قابل فهم بودن، دقیق و موثقند، چون نتیجۀ پژوهش گروهی بین‌المللی از کارشناسان خبره‌اند. افزون بر این، کتاب مزین به تصویرها، عکس‌ها، نقشه‌ها و نمودارهای بسیاری است که ادیان را در معرض دید قرار می‌دهند. افزون بر پرداختن به ادیان خاص، کتاب در آغاز بخش مهمی دارد در باب مطالعۀ دین که طی آن خواننده با بعضی از اندیشمندان مؤثر در تاریخ مطالعۀ جدید ادیان و برخی مسائل و رویکردهای اساسی در مطالعۀ دین آشنا می‌شود. همچنین، فرهنگ اصطلاحات در انتهای کتاب، که بسیاری از خوانندگان آن را بسیار سودمند یافته‌اند، کاملاً به‌روز شده است. در پایان، بخش اصلی نهایی شامل بحث‌هایی در بارۀ برخی تحولات در دنیای جدید است مانند ظهور ادیان و کیش‌های معنوی جدید، تأثیر پُست‌مدرنیسم بر تفکر دینی و مباحث مربوط به زوال برخی اشکال دینی که زمانی رایج بوده‌اند (مانند مسیحیت در دنیای غرب). این مقاله‌ها نیز بر مبنای تازه‌ترین پژوهش‌ها و اندیشه‌ها در حوزه‌های مربوط نوشته شده‌اند و به همین دلیل مقدمه‌های پراهمیتی برای شناخت دین در دنیای جدید در اختیار خواننده می‌گذارند.

ادامه...

مشخصات کتاب سیری در ادیان جهان

بخشی از کتاب سیری در ادیان جهان

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب سیری در ادیان جهان

فیدیبو هر بار می‌خوام فهرست این کتابو باز کنم بلااستثنا ارور میده و از اپلیکیشن خارج میشه.
در ۲ سال پیش توسط hoo...hsh ( | )
#کتاب_بعدی_من مهمترین مسئله در طول تاریخ بشر مسئله دین بوده، لذا مطالعه ادیان جهان بهترین روش برای شناخت این مهمترین مسئله بشر خواهد بود، لذا کتاب بعدی که من ترجیح مطالعه کنم این کتاب است.
در ۲ سال پیش توسط Reza razligh ( | )
برای شناخت هر چه بیشتر انسانیت باید هرچه بیشتر خواند و تفکر کرد
در ۴ ماه پیش توسط 912...484 ( | )
کتاب خوبیه
در ۳ سال پیش توسط Amir rahimi ( | )
عالی با عکس
در ۴ سال پیش توسط moh...dai ( | )