0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
آرمان‌ های سیاسی
٪30

معرفی، خرید و دانلود کتاب آرمان‌ های سیاسی

درباره آرمان‌ های سیاسی

آرمان‌های سیاسی


کتاب آرمان‌های سیاسی اثر برتراند راسل، فیلسوف، منطق‌دان، ریاضی‌دان، مورخ، جامعه‌شناس، برنده جایزه نوبل ادبیات و فعال صلح‌طلب انگلیسی، در سال ۱۹۱۷ منتشر شد. این کتاب در بحبوحه جنگ جهانی اول نوشته شده است و راسل در آن به بررسی آرمان‌های سیاسی و اجتماعی می‌پردازد.

راسل معتقد است که هدف سیاست باید ایجاد شرایطی باشد که در آن زندگی افراد تا حد ممکن خوب باشد. او بر این باور است که آرمان‌های سیاسی باید بر آرمان‌های زندگی فردی استوار باشند. راسل در این کتاب به بررسی انواع نظام‌های سیاسی، از جمله دموکراسی، سوسیالیسم، و فاشیسم می‌پردازد. او هر یک از این نظام‌ها را از نظر مزایا و معایب مورد ارزیابی قرار می‌دهد. راسل در این کتاب همچنین به بررسی مسائلی مانند آزادی، برابری، و عدالت می‌پردازد. او معتقد است که این مسائل باید در هر نظام سیاسی مورد توجه قرار گیرند.

کتاب آرمان‌های سیاسی یکی از مهم‌ترین آثار برتراند راسل است. این کتاب به عنوان یکی از آثار کلاسیک فلسفه سیاسی شناخته می‌شود و تأثیر زیادی بر اندیشه‌های سیاسی معاصر داشته است.

برای خواندن کتاب‌های علوم سیاسی به فیدیبو سر بزنید.


آشنایی با برتراند راسل نویسنده کتاب

برتراند آرتور ویلیام راسل، سومین ارل راسل (۱۸ مه ۱۸۷۲ – ۲ فوریه ۱۹۷۰)، فیلسوف، منطق‌دان، ریاضی‌دان، مورخ، جامعه‌شناس، نویسنده، فعال سیاسی، برنده نوبل ادبیات و فعال صلح‌طلب بریتانیایی بود. راسل در خانواده‌ای اشرافی در ترلچ، ولز، به دنیا آمد. او تحصیلات خود را در دانشگاه کمبریج گذراند و در آنجا به تحصیل ریاضیات و فلسفه پرداخت.

راسل یکی از چهره‌های برجستهٔ فلسفهٔ قرن بیستم است. او یکی از بنیان‌گذاران فلسفهٔ تحلیلی است و به دلیل آثارش در منطق و فلسفهٔ زبان شناخته می‌شود. راسل همچنین به دلیل فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی‌اش، از جمله مخالفت با جنگ جهانی اول و جنگ جهانی دوم، و دفاع از حقوق بشر، شهرت دارد.

مهم‌ترین آثار برتراند راسل عبارتند از:

در ستایش بطالت

عرفان و منطق

تحلیل ذهن

راسل در سال ۱۹۵۰ به دلیل آثار ادبی و فلسفی‌اش برندهٔ جایزهٔ نوبل ادبیات شد. او در سال ۱۹۷۰ در سن ۹۸ سالگی در ولز، درگذشت.


چرا باید کتاب آرمان‌های سیاسی را بخوانیم؟

این کتاب را باید خواند زیرا:

-       تشریح روابط بین آرمان‌های سیاسی و زندگی فردی: راسل معتقد است که آرمان‌های سیاسی باید بر آرمان‌های زندگی فردی استوار باشند. او می‌گوید: هدف سیاست باید ایجاد شرایطی باشد که در آن زندگی افراد تا حد ممکن خوب باشد.

-       آشنایی با انواع نظام‌های سیاسی: راسل در این کتاب به بررسی انواع نظام‌های سیاسی، از جمله دموکراسی، سوسیالیسم، و فاشیسم می‌پردازد. او هر یک از این نظام‌ها را از نظر مزایا و معایب مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

-       آشنایی با مفاهیم آزادی، برابری، و عدالت از دیدگاه راسل: راسل همچنین به بررسی مسائلی مانند آزادی، برابری، و عدالت می‌پردازد. او معتقد است که این مسائل باید در هر نظام سیاسی مورد توجه قرار گیرند.


در بخشی از کتاب آرمان‌های سیاسی می‌خوانیم

بهترین زندگی زندگی‌ای است که در آن امیال آفرینش‌گرا بیشترین و امیال مالکیت‌گرا کمترین نقش را بازی کنند. این کشف جدیدی نیست. انجیل می‌گوید: نگران نباشید و نگویید چه بخوریم؟ چه بنوشیم؟ چه بپوشیم؟ فکری که به این چیزها اختصاص می‌دهیم از موضوعات مهم‌تر گرفته می‌شود. و بدتر این‌که عادت ذهنی‌ای که با فکر کردن به این چیزها ایجاد می‌شود عادت بدی است و به رقابت، حسادت، سلطه، ستم‌گری، و تقریباً همه‌ی شرهای اخلاقی‌ای که آفت این جهان شده‌اند می‌انجامد. و به‌ویژه، به استفاده‌ی وحشیانه از زور منجر می‌شود. دارایی‌های مادی را می‌توان با زور گرفت و سارق می‌تواند از آن‌ها بهره‌مند شود. دارایی‌های معنوی را نمی‌توان این‌چنین از کسی گرفت. می‌توانید هنرمند یا اندیشمندی را بکشید، ولی نمی‌توانید بدین شیوه هنر یا اندیشه‌اش را کسب کنید. می‌توانید مردی را به این دلیل که هم‌نوعانش را دوست می‌دارد به مرگ محکوم کنید، ولی این‌چنین نخواهید توانست مهربانی او را، که علّت شادمانی‌اش است، به‌دست آورید. در چنین موضوعاتی زور ناتوان است؛ و تنها در رابطه با خیرهای مادی مؤثر است. از این‌رو کسانی که به زور اعتقاد دارند افرادی هستند که افکار و امیال‌شان درگیر خیرهای مادی است.

وقتی امیال مالکیت‌گرا نیرومند هستند فعالیت‌هایی را که خوب است به‌طور خالص آفرینش‌گرا باشند آلوده می‌کنند. شخصی که کشف ارزشمندی انجام داده‌ ممکن است حسادت زیادی نسبت به یک کاشفِ رقیب داشته باشد. اگر فردی درمانی برای سرطان و دیگری درمانی برای بیماری سِل یافته باشد و کشف یکی از آن‌ها اشتباه از آب در آید، دیگری ممکن است به‌جای این‌که به‌خاطر رنج بیماران ـ که درغیر این‌صورت جلویش گرفته می‌شد ـ افسوس بخورد، خوشحال شود. در چنین مواردی، فرد به‌جای طلبیدن دانش به‌خاطر خود دانش یا به‌خاطر کاربردش، آن را به‌مثابه‌ی وسیله‌ای برای کسب شهرت می‌طلبد. هر میل آفرینش‌گرایی در سایه‌ی یک میل مالکیت‌گرا قرار دارد؛ ممکن است حتی فردِ جویای قداست به قدیسِ موفق‌تر حسادت ورزد. بیش‌تر محبت‌ها با مقدار کمی حسادت همراه‌اند؛ این حسادت یک میل مالکیت‌گرا است که به منطقه‌ی آفرینش‌گرا داخل شده ‌است. از این حیث، بدتر از همه حسادت محض کسانی است که هرچه را در زندگی ارزشمند بوده از دست داده‌اند و به‌طور غریزی مصمم‌‌اند نگذارند دیگران از آنچه خود نداشته‌اند بهره‌مند شوند. در برخورد سالمندان با جوانان اغلب مقدار زیادی از این نوع حسادت وجود دارد.

پیشنهاداتی برای خوانندگان کتاب آرمان‌های سیاسی

اگر از خواندن کتاب آرمان‌های سیاسی لذت بردید، پیشنهاد می‌کنیم که از خواندن کتاب‌های زیر غافل نشوید.

۱- کتاب ما چگونه ما شدیم؟

۲- کتاب افشای واتیکان

۳- کتاب هنر جنگ

 

 

 

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
1.۴۲ کیلوبایت
تعداد صفحات
95 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۰۳:۱۰:۰۰
نویسندهبرتراند راسل
مترجمارحام عموی‌فومنی
ناشرنشر مرکز
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
Political ideals
تاریخ انتشار
۱۴۰۲/۰۹/۰۶
قیمت ارزی
6 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۱.۴۲ کیلوبایت
۹۵ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
5
از 5
براساس رأی 1 مخاطب
5
ستاره
100 ٪
4
ستاره
0 ٪
3
ستاره
0 ٪
2
ستاره
0 ٪
1
ستاره
0 ٪
5
(1)
25,000
٪30
17,500
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
آرمان‌ های سیاسی
٪30
آرمان‌ های سیاسی
برتراند راسل
نشر مرکز
5
(1)
25,000
٪30
17,500
تومان