0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
چارچوب اجرای استراتژی

معرفی، خرید و دانلود کتاب چارچوب اجرای استراتژی

نقشۀ راهی برای رسیدن به ابرهدف سازمان
درباره چارچوب اجرای استراتژی

احتمالاً در شرکت یا سازمان شما هم پیش آمده است که پس از ماه‌ها بررسی، تحقیق و جلسه با اعضای تیمتان به هدف و برنامه‌ای رسیده باشید که فکر می‌کردید با محقق شدنش مشکل سازمانتان برطرف می‌شود و می‌توانید به موفقیت مورد نظرتان دست پیدا کنید؛ اما وقتی سراغ اجرایش رفته‌اید، با انبوهی از کارها و مسائلی مواجه شده‌اید که اگر بهشان رسیدگی نمی‌شد، از همین حداقل عملکرد هم باز می‌ماندید-‌کارهایی که همیشه فوریت دارند. از طرف دیگر، همیشه مسائل پیش‌بینی‌نشده‌ای از راه می‌رسند؛ مسائلی از سمت بازار و فضای اقتصادی یا مسائل کارکنان که رسیدگی بهشان در اولویت قرار می‌گیرد و به‌نظر حیات سازمان به آنها بستگی دارد. بعد از مدتی، متوجه می‌شوید آن هدف مهم و آن برنامه به فراموشی سپرده شده است و به این نتیجه می‌رسید که چنین برنامه‌ریزی‌هایی روی کاغذ خوب است، ولی درعمل چنان مشکلات گوناگونی پیش رویتان قرار می‌گیرد که نمی‌توان کاری کرد. البته این موضوع فقط مختص شما نیست و در بیشتر منابع با عنوان «شکاف بین برنامه‌ریزی و اجرا» از آن یاد می‌شود.

نویسندگان این کتاب، با در نظر گرفتن این مسائل و بررسی شرکت‌ها و سازمان‌ها، برای اجرایی کردن و به سرانجام رساندن هدف کلیدی‌ای که تداوم و آیندۀ سازمان به آن بستگی دارد مدل ۴ ضابطۀ اجرا را ارائه کرده‌اند. مدلی که تابه‌حال در بیش از ۳۰۰۰ سازمان بزرگ و کوچک و با حل انواع‌واقسام مسائل آزمایش خود را پس داده است. ۴ ضابطۀ اجرا مدلی کاربردی، عملیاتی و مبتنی بر قواعدی ساده است که با وجود همۀ مقاومت‌هایی که در برابر تغییر وجود دارد و مسائلی که در این مسیر پیش می‌آید اجرایی کردن را ممکن می‌سازد. به گفتۀ نویسندگان، ۴ ضابطۀ اجرا الگوی رفتاریِ منظم برای رسیدن به ابرهدف است.

همان‌طور که از مثال‌ها و نمونه‌های کتاب هم مشخص است، مخاطب این کتاب صرفاً مدیران و کارشناسان سازمان‌های بزرگ، که استراتژی‌های مفصل و مستند دارند، نیستند؛ بلکه مخاطب این کتاب افرادی در سازمان‌های بزرگ و کوچکی‌اند که برای رفع مسئلۀ کلیدی خود هدفی را انتخاب می‌کنند و نیاز دارند به آن دست پیدا کنند.لازم به ذکر است، کتاب حاضر نسخۀ به‌روزشده‌ای است که در سال ۲۰۲۱ منتشر شده و به گفتۀ نویسندگان حاوی ۳۰ درصد محتوای جدید است که برآمده از تجربه، تکرار و به کار گرفتن این مدل در فاصلۀ انتشار این دو نسخه است.

ما در آریاناقلم امیدواریم این کتاب کاربردی، که بیشتر به چگونگی دستیابی اهداف می‌پردازد، در کنار سایر کتاب‌های این حوزه و آثاری که به چیستی موضوعات سازمان می‌پردازند کمک کند تا بتوانیم برای انتخاب‌های پیش رویمان و اجرای برنامه‌های شرکت به‌درستی تصمیم بگیریم.

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
5.۳۸ کیلوبایت
تعداد صفحات
400 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۱۳:۲۰:۰۰
نویسندهشان کاوی
نویسنده دومکریس مک‌چزنی
نویسنده سومجیم هیولینگ
مترجمرضا رایان‌راد
مترجم دومطاهر شریعت‌پناهی
ناشرانتشارات آریانا قلم
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
the۴ disciplines of execution
تاریخ انتشار
۱۴۰۲/۰۹/۱۳
قیمت ارزی
10 دلار
قیمت چاپی
318,000 تومان
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۵.۳۸ کیلوبایت
۴۰۰ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
0
(بدون نظر)
96,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
چارچوب اجرای استراتژی
چارچوب اجرای استراتژی
نقشۀ راهی برای رسیدن به ابرهدف سازمان
انتشارات آریانا قلم
0
(بدون نظر)
96,000
تومان
با کد zibal این کتاب را با ۴٠٪ تخفیف دریافت کنید.

از همین نویسنده مطالعه کنید

مشاهده بیشتر