0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
تقویم آموزشی شبکه تعاونی‌ های روستایی و کشاورزی سال ۱۳۹۵

معرفی، خرید و دانلود کتاب تقویم آموزشی شبکه تعاونی‌ های روستایی و کشاورزی سال ۱۳۹۵

(همراه با مباحث آموزش و نیازسنجی)

نویسنده:
محسن سلمان
درباره تقویم آموزشی شبکه تعاونی‌ های روستایی و کشاورزی سال ۱۳۹۵

آموزش نوعی سرمایه گذاری مفید و یک عامل کلیدی در توسعه محسوب می شود که چنانچه به درستی و شایستگی برنامه ریزی و اجرا شود، می تواند بازده اقتصادی قابل ملاحظه ای داشته باشد.ارائه آموزش اثربخش در یک سازمان مستلزم تفکر جدید، رویکرد جدید و ابزار و مکانیزم های جدید می باشد.یکی از وظایف اصلی و حیاتی هر سازمان آموزش مدیران و کارکنان است.آموزش کارکنان سازمان یکی از اساسی ترین و پایدارترین طرق رشد و ترقی هر سازمان است.سیستم آموزش سازمان باید طوری باشد که اطلاعات، مهارت ها و بینش لازم را به کارکنان ارائه کند تا برای احراز مشاغل مختلف همواره آمادگی لازم را داشته باشند.

داشتن کارکنان و مدیران ورزیده، یکی از مهمترین عوامل در میزان کارآیی و کارآمدی سازمان است. به بیانی دیگر نیروی انسانی، ارزشمندترین و بزرگترین ثروت هر جامعه است و تحقق توسعه و رشد جامعه تا حد قابل توجهی به نحوه مدیریت این ثروت و منبع حیاتی بستگی دارد.از طرف دیگر نظام بهسازی نیروی انسانی برای تحقق اهداف خود از ابزارهای متعددی سود می جوید که مهمترین ابزار آن آموزش کارکنان می باشد(سعادت، ۱۳۷۹). زیرا آموزش یکی از ابزارهای موثر برای افزایش کیفیت زندگی انسانها است و نظریه سرمایه انسانی بر آن باور است که آموزش ظرفیت های مولد افراد را افزایش داده و منافع دراز مدتی برای آنها به همراه می آورد(نادری، ۱۳۸۳).

آموزش و بهسازی منابع انسانی یکی از کارکردهای مدیریت منابع انسانی است که در واقع یکی از راه های اصولی و منطقی هدایت تلاش های کارکنان در سازمان است و باعث بکارگیری استعدادهای نهفته، قدرت تخیل و بوجود آمدن حس انعطاف پذیری فکری لازم،تسهیل در راه نیل به اهداف سازمانی، ایجاد هماهنگی در نحوه انجام فرآیندها در سازمان، تقویت روحیه پرسنل و ایجاد ثبات عملیاتی در سازمان، ایجاد زمینه رشد و موفقیت در امور شغلی مدیران و کارکنان خواهد شد(نوری، ۱۳۸۹).

بنابراین آموزش و بهسازی کارکنان اقدامی راهبردی است که در سطح فردی باعث ارزشمندی فرد، در سطح سازمانی باعث بهبود و توسعه سازمان و در سطح ملی و حتی فراملی منجر به افزایش بهره وری خواهد شد.پس می توان گفت که یکی از اقدامات زیر بنایی که باعث کارآمدی سازمان ها می شود ایجاد یا در اختیار گرفتن و توسعه پیوسته سرمایه انسانی از طریق آموزش و بهسازی آن است.

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
5.۳۶ کیلوبایت
تعداد صفحات
110 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۰۳:۴۰:۰۰
نویسندهمحسن سلمان
ناشرآذربرزین
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۴۰۲/۰۸/۰۶
قیمت ارزی
3 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۵.۳۶ کیلوبایت
۱۱۰ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
0
(بدون نظر)
50,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
تقویم آموزشی شبکه تعاونی‌ های روستایی و کشاورزی سال ۱۳۹۵
تقویم آموزشی شبکه تعاونی‌ های روستایی و کشاورزی سال ۱۳۹۵
(همراه با مباحث آموزش و نیازسنجی)
آذربرزین
0
(بدون نظر)
50,000
تومان