دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۵۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب مزاج شناسی

کتاب مزاج شناسی
دانش شناخت شرایط درونی و بیرونی انسان و تأثیر آن بر بدندانش شناخت شرایط درونی و بیرونی انسان و تأثیر آن بر بدندانش شناخت شرایط درونی و بیرونی انسان و تأثیر آن بر بدندانش شناخت شرایط درونی و بیرونی انسان و تأثیر آن بر بدندانش شناخت شرایط درونی و بیرونی انسان و تأثیر آن بر بدن

نسخه الکترونیک کتاب مزاج شناسی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب مزاج شناسی

تمامی جنبه های زندگی ما تحت تاثیر طبیعت بدنمان قرار دارد، نوع غذایی که می خوریم می تواند تاثیرات بسیار مهمی بر تمامی اعضای بدن ما از مغز و اعصاب گرفته تا قلب و معده و کبد و کلیه ها داشته باشد، در بعضی از انواع مزاج ، خوردن یک غذای نامناسب می تواند عواقب زیادی داشته باشد. در ساده ترین حالات آن می بینید ، مثلاً افرادی که حتی با خوردن یک عدد خرما بدنشان جوش می زند ، غذای نامناسب با مزاج شما می تواند موجب تغییرات خواب ، حالت عصبی ، اختلال حافظه ، اختلال هضم ، اختلال دفع ، عوارض پوستی ، نشانه های در گیر ی کبد و قلب و اندام های تناسلی را نشان دهد ، نوع نوشیدنی ها ، لباس ها ، هوای استنشاقی ، مقدار حرکت ها و استراحت روزانه و چگونگی دفع و حالتهای عصبی و روانی ، مستقیما مرتبط با حالات طبیعی یا مزاجی است ، بنابراین برای داشتن زندگی سالم و طبیعی ، وزن مناسب ، و آرامش روحی ، همه ما نیازمند به شناختن مزاج یا طبیعت خود هستیم. هر انسانی در هر مزاجی خوبی ها و بدیهایی دارد هیچ مزاجی فی نفسه خوب مطلق نیست .آنچه مزاجها را زیبا و دوست داشتنی میسازد تمرین برای دفع بدیها و تمرین برای تقویت خوبیهای هر مزاج است و این همان تلاش و مبارزه دائمی است که هر انسانی باید داشته باشد و خداوند به تلاش انسانها پاداش می دهد نه مزاج آنها !چرا که مزاج امری سرشتی است و دست خود انسان نیست اما در تعادل نگه داشتن مزاج و دادن آن در جهت صحیح مرهون تلاش انسان است و آنچه ارزش دارد تلاش و جهد است نه سرشت و ژنتیک ، نادیده گرفتن اثر تلاش هر انسان و تمرکز و توجه به ذات مزاج فرقی با نژاد پرستی نخواهد داشت ! به امید روزی که همه افراد جامعه به اهمیت مزاج خودکه مرتبه ای از معرفت النفس است برسند و با عمل به آن به تعادل جسمی و روحی و اخلاقی نزدیکتر شوند.

ادامه...

مشخصات کتاب مزاج شناسی

نظرات کاربران درباره کتاب مزاج شناسی