فیدیبو نماینده قانونی گروه انتشاراتی ققنوس و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب ژاک لاکان

کتاب ژاک لاکان

نسخه الکترونیک کتاب ژاک لاکان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۴,۷۴۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب ژاک لاکان

ژاک لاکان بی‌تردید مهم‌ترین روانکاو پس از زیگموند فروید، بنیانگذار و پدر روانکاوی است. کار لاکان به طرزی عمیقاً بحث‌انگیز روانکاوی را هم در مقام نظریه ذهن ناخودآگاه و هم در مقام فعالیتی بالینی دگرگون کرده است. اکنون بیش از پنجاه درصد روانکاوان دنیا از روش‌های لاکانی استفاده می‌کنند. در عین حال تأثیر لاکان در فراسوی دیوارهای اتاق معاینه بین اندیشمندان روانکاوی مدرن بی‌نظیر است. تفکر لاکانی امروزه در رشته‌های مطالعات ادبی و سینمایی، مطالعات زنان و نظریه اجتماعی نفوذ کرده است و در حوزه‌های گوناگونی مانند آموزش و پرورش، مطالعات حقوقی و روابط بین‌الملل به کار می‌رود. از چشم‌انداز مطالعات ادبی، منتقدان ادبی فمینیست و مارکسیست با کشف لاکان در اواسط دهه هفتاد میلادی جان تازه‌ای در تجربه نقد روانکاوانه کمابیش در حال احتضار دمیدند و روانکاوی را به جبهه مقدم نظریه انتقادی برگرداندند. پس از جوش و خروش اولیه خوانش‌های فرویدی و پسافرویدی در ادبیات (در باره خوانش‌های کلاسیک فرویدی نگاه کنید به رایت، ۱۹۹۸)، نقد روانکاوانه به روال فروکاهنده تشخیص الگوهای ادیپی و یافتن نمادپردازی فالوسی در متن نزول کرد.

ادامه...

نظرات کاربران درباره کتاب ژاک لاکان

به گفتهٔ خیلی از صاحبنظران و خود ژیژک، این کتاب بهترین کتاب برای شروع لکان هست
در 2 سال پیش توسط نوید جهان شیر
بی تردید اطلاعات بیشتر از کتاب به مخاطب و خریدارِ آن کمک خواهد کرد تا با بینشِ فزون تری کتاب مورد نظر خود را برگزیند. همچنین جا دارد تعداد صفحات کتاب نیز درج شود. با تشکر
در 3 سال پیش توسط d.o...ian
خوب است مطالعه کنید
در 4 ماه پیش توسط زهرا گل سعدی
منظم و روان. برای شروع کتاب خوبیه
در 5 ماه پیش توسط محمدحسین و یاسی
مکتب روانکاوی ژاک لکان غامض و مشکل است . شون هومر در طراحی ساختار موضوعی و ارائه مباحث مفهومی و تفاسیر آن خلق اثر کرده ! ترجمه بکر با واژگان استاندارد و رعایت علائم و فواصل حروف و نشانه ها به زیبایی و دقت آن افزوده و حسن سلیقه قابل تقدیر است ! ققنوس و فیدیبو تشکر !
در 12 ماه پیش توسط امیر هاشمی
لطفا کتاب لاکان-هیچکاک رو هم اضافه کنید
در 2 سال پیش توسط msh...i47
در کتاب تحسین شده ی "چرندیات پست مدرن" از ژاک لاکان به عنوان یکی از روشنفکران قلابی نام برده شده و با بررسی برخی ایده های لاکان به وضوح چرند بودن نظریات ایشون در برخی حوزه ها رو نشون داده. البته نمیشه به همه ی نظریاتش تعمیم داد ولی نشون میده خیلی نباید جدی گرفتش.
در 3 ماه پیش توسط میثم