0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
صید ماهی بزرگ

معرفی، خرید و دانلود کتاب صید ماهی بزرگ

مراقبه، هشیاری و خلاقیت

نویسنده:
دیوید لینچ
درباره صید ماهی بزرگ
دیوید لینچ، فیلم‌ساز مشهور جهانی، با کتاب صید ماهی بزرگ روزنی کمیاب به روی اسلوب‌های هنری‌اش، سبک‌کار شخصی‌اش، و بهره‌های خلاقانۀ فراوانش از تجربۀ مراقبه می‌گشاید. لینچ شرح می‌دهد که چگونه به درون «شیرجه» می‌زند، ایده‌ها را مانند ماهی «صید» می‌کند و آن‌ها را مهیای صفحۀ تلویزیون، پردۀ سینما یا دیگر رسانه‌های مورداستفاده‌اش نظیر نقاشی، موسیقی و طراحی می‌سازد. لینچ برای اولین بار در مورد تعهّد سی و اندی ساله‌اش به مراقبۀ تعالی‌بخش و تأثیری که بر فرایند خلاقیت او نهاده می‌نویسد. لینچ در فصل‌هایی کوتاه، از شکل‌گیری ایده‌هایش حرف می‌زند – اینکه از کجا می‌آیند، چطور آن‌ها را به چنگ می‌آورد و کدام‌یک بیشتر او را جذب خود می‌کند. او توضیح می‌دهد که چگونه افکارش را به عمل درمی‌آورد و به چه صورت با اطرافیانش تعامل می‌کند. سرانجام به تعمق در مورد «خود» و دنیای پیرامون می‌پردازد – و اینکه چگونه فرایند «شیرجه زدن به درون» که بر کار او تأثیری ژرف نهاده، مستقیماً می‌تواند به دیگران سود برساند. صید ماهی بزرگ برای انبوه طرفداران لینچ همچون مکاشفه‌ای است که موجب درک بهتر دیدگاه شخصی وی می‌شود. در ضمن برای کسانی که نمی‌دانند خلاقیت خود را چگونه رشد دهند، کتابی جالب‌توجه است. دیوید لینچ، کارگردانی که سه بار نامزد جایزۀ اسکار شده است، یکی از فیلم‌سازان پیشتاز دوران ماست. از اوایل دهۀ هفتاد میلادی تا به امروز پروژه‌های عامه و منتقد پسند لینچ، از جمله کله پاک‌کن، مرد فیل نما، قلباً وحشی، توئین پیکس، مخمل آبی، مالهالند درایو و اینلند امپایر در جهان به آثاری تعبیر می‌شوند که دیوار بین سینمای هنری و فیلم‌سازی هالیوودی را فروریخته‌اند.

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
823.۹۹ کیلوبایت
تعداد صفحات
189 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۰۶:۱۸:۰۰
نویسندهدیوید لینچ
مترجم علی ظفر قهرمانی نژاد
ناشرنشر بیدگل
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
Catching the Big Fish
تاریخ انتشار
۱۴۰۰/۱۲/۲۱
قیمت ارزی
5.۵ دلار
قیمت چاپی
56,000 تومان
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۸۲۳.۹۹ کیلوبایت
۱۸۹ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
3.7
از 5
براساس رأی 9 مخاطب
5
ستاره
44 ٪
4
ستاره
22 ٪
3
ستاره
11 ٪
2
ستاره
0 ٪
1
ستاره
22 ٪
4 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
1

متاسفانه یکی از بازیگران معروف در شبکه نمایش خانگی این کتاب رو معرفی کرد و گفت حتما بخونید اما حتی یک صدم اون تعریفات ارزش خوندن نداشت واقعا چیز خاصی نداشت و مطالب بی خاصیت به کرات تکرار میشد اصلا توصیه نمیکنم با خوندن این کتاب وقتتون رو هدر بدید تهش فقط میگه مراقبه خوبه تمرکز کنید انجام بدید فقط همین

4
حال‌خوب‌کن ✨
انگیزه‌بخش 🚀
سرگرم‌کننده 🧩

دیوید لینچ کارگردانی نیست که راجع به معنا و مفهوم فیلم‌هاش صحبت کنه برای همین خوندن اینکه چه چیزهایی توی سرش گذشته تا به این فیلم‌ها رسیده خیلی جالبه و به درک فیلم‌هاش کمک می‌کنه.

4

کسی میدونه موزیکهای استفاده شده تو این کتاب صوتی رو چطور میشه پیدا کرد؟

4

ارزش خواندن رو داره.من دوست داشتم

3.7
(10)
68,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو
صید ماهی بزرگ
صید ماهی بزرگ
دیوید لینچ

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
صید ماهی بزرگ
صید ماهی بزرگ
مراقبه، هشیاری و خلاقیت
نشر بیدگل
3.7
(10)
68,000
تومان