فیدیبو نماینده قانونی گروه انتشاراتی ققنوس و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب رامسس

کتاب رامسس
پسر نور

نسخه الکترونیک کتاب رامسس به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۵,۶۴۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب رامسس

نام رامسس تجسم شکوه و قدرت تمدن فراعنه است. او که پسر نور، فرزند آفتاب بود، بیش از شصت سال سلطنت کرد و مصر را به درجه‌ای از عظمت رساند که در تاریخش بی‌سابقه بود. رامسس، قهرمان یک رمان نیست، قهرمان چند رمان است، قهرمان حماسه‌ای واقعی است. این حماسه از آشنایی او با رموز کشورداری تحت هدایت پدرش، ستی، که به قدر خود او در تاریخ اهمیت دارد، آغاز می‌شود و تا مرگ رامسس ادامه می‌یابد. طی این مدت آزمون‌های فراوانی را از سر می‌گذراند. به همین دلیل است که این سلسله رمان‌های دنباله‌دار که از پنج جلد تشکیل شده‌ است، به او اختصاص یافته تا بتواند ابعاد خارق‌العاده سرنوشتی را ترسیم کند که قهرمانان فراموش نشدنی بسیار، چون ستی و همسرش، تویه، نفرتاری، ایزت‌زیبا، همر شاعر، ستائوی مارافسا، موسای عبرانی و بسیاری دیگر، که این اوراق به آن‌ها جان می‌بخشد، در آن سهیم هستند. کریستین ژاک با قلم جادویی خود عهد باستان را از جزوه‌های درسی بیرون می‌کشد و به خواننده، قلمرو وسیعی از تاریخ، رؤیا، مبارزه وشعر تقدیم می‌دارد. گفتنی است هر یک از این کتاب‌ها به طور مستقل به رویدادی جداگانه می‌پردازد و در نهایت خواننده علاقه‌مند به سرنوشت رامسس می‌تواند با خواندن هر پنج جلد کتاب راز و رمز جاودانه آنها را کشف و در ادامه آن را دنبال کند. «پسرنور»، «معبد چند هزار ساله»، «نبرد قادش»، «بانوی ابوسمبل»، و در نهایت«زیر اقاقیای مغربی» عناوین این کتاب‌ها هستند .

ادامه...

بخشی از کتاب رامسس

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

یادداشت ناشر

کتابی که از نظر خوانندگان عزیز می گذرد، شرح زندگی رامسس کبیر یکی از بزرگ ترین فراعنه مصر است. گویند که زندگی این فرعون با سلطنت دو تن از بزرگ ترین امپراتوران حِتی، موواتالی و حاتوسیل، و یکی از پیامبران بزرگ الهی، حضرت موسی علیه السلام، همزمان بوده است.
هیچ کشوری در دوران باستان از نظر ثروت و شوکت و عمق دانش و حکمت با مصر برابری نتوانست کرد. همین ویژگی سبب شده بود که امپراتوری های قدرتمند دوران به این سرزمین چشم طمع بدوزند و پیوسته آن را مورد هجوم و تاخت و تاز قرار دهند.
یکی از این امپراتوری ها که در دوران سلسله نوزدهم خیال حمله و تسخیر مصر را در سر می پخت حِتی بود که سلسله متصرفات آن در زمان رامسس از آسیای صغیر تجاوز کرده و به جنوب دمشق رسیده بود.
بخش عمده زندگی رامسس در نبرد با حِتیان گذشته است که قومی مخوف و جنگجو بودند و نامشان در کتاب مقدس به کرّات آمده است. به همین دلیل بخش عمده مطالب این پنج جلد به مبارزات رامسس با این قوم اختصاص دارد، اما همان طور که گفته شد، حضرت موسی نیز ظاهرا در زمان رامسس زندگی می کرده است و بر اساس کتاب مقدس سازنده پایتخت جدید مصر یعنی پی ـ رامسس بوده است. روابط حضرت موسی و این فرعون و مسئله خروج یهودیان از مصر بخشی جزئی از مطالب کتاب اول و دوم و بخش مهمی از مطالب کتاب چهارم
را تشکیل می دهد. نویسنده این بخش ها را با کمک گرفتن از نیروی تخیل خود و الهام گرفتن از کتاب مقدس بازسازی کرده است. رامسس در سراسر رمان شیفته شخصیت نیرومند موسی است و آرزومند آن است که او را به همکاری با خود وادارد، امّا موسی سودای دیگری در سر می پرورد و همین سوداست که او را به ماجراهایی سوق می دهد که شرحشان در کتاب مقدس آمده است و در این پنج جلد بخش هایی از آن بازآفرینی شده است.
بدیهی است اشاره به شخصیت حضرت موسی (ع) در این رمان جنبه داستانی دارد و بر اساس تورات و اعتقادات مبتنی بر آن نگارش یافته و ممکن است در بخش هایی متناسب با آیات قرآنی نباشد.
نشر ققنوس امیدوار است با انتشار کتاب هایی از این دست بتواند در عین پر کردن اوقات فراغت خوانندگان، دامنه دانش و معلومات آنان را در باب وقایع تاریخی گسترش دهد و گامی در راه اعتلای فرهنگ این دیار بردارد.


پیش درآمد

ژان فرانسوا شامپولیون که درهای مصر را با خواندن خط هیروگلیف به روی جهانیان گشود، رامسس دوم را «فاتح بزرگ و شاه خورشید و نگهبان حقیقت» خوانده است.
نام رامسس قرن ها را در نوردیده و زمان را به زانو در آورده است؛ این فرعون به تنهایی تجسّم قدرت و عظمت مصر فراعنه است که مادر معنوی تمدن های غربی است. رامسس «پسر نور» از سال ۱۲۷۹ تا ۱۲۱۲ ق. م. مدت شصت و هفت سال سلطنت کرد و مصر را به اوج شکوه و افتخار رساند و خرد و حکمت مصریان را تابان نمود.
مسافری که به خاک مصر گام می نهد، در هر گام با رامسس روبرو می شود؛ مگر نه آن که نشان او بر شمار فراوانی از یادمان ها که در زمان سلطنت او بنا یا مرمت شده اند، دیده می شود؟ کسی که از مصر بازدید کرده است، نمی تواند دو معبد ابوسمبل را که رامسس و نفرتاری، شهبانوی بزرگ، بر آن ها فرمانروایی می کنند، تالار ستوندار معبد کرنک یا تندیس غول پیکر معبد الاقصر را از یاد ببرد.
رامسس، قهرمان یک رمان نیست، قهرمان چند رمان است، قهرمان
حماسه ای واقعی است. این حماسه از آشنایی او با رموز کشورداری تحت هدایت پدرش، ستی، که به قدر خود او در تاریخ اهمیت دارد، آغاز می شود و تا مرگ رامسس ادامه می یابد. طیّ این مدت آزمون های فراوانی را از سر می گذراند. به همین دلیل است که این سلسله رمان های دنباله دار را که از پنج جلد تشکیل شده است، به او اختصاص داده ام تا بتوانم ابعاد خارق العاده سرنوشتی را ترسیم کنم که قهرمانان فراموش نشدنی بسیار، چون ستی و همسرش، تویه، نفرتاری، ایزت زیبا، همر شاعر، ستائوی مارافسا، موسای عبرانی و بسیاری دیگر، که این اوراق به آن ها جان می بخشد، در آن سهیم هستند.
مومیایی رامسس باقی است. از خطوط چهره این مرد بزرگ قدرت فوق العاده ای متصاعد می شود. بسیاری از دیدارکنندگان از تالار مومیایی موزه قاهره این احساس را دارند که او روزی بیدار خواهد شد. چیزی که مرگ جسمانی از رامسس دریغ می کند، جادوی رمان می تواند به او ببخشد. به مدد تخیل و مصرشناسی می توانیم در دلهره ها و امیدهای رامسس سهیم شویم، و شاهد شکست ها و موفقیت هایش باشیم، زنانی را که به آنان عشق ورزیده است، بشناسیم، از خیانت هایی که به او شده است دل افسرده و از دوستی های زوال ناپذیرش خرسند شویم، با نیروهای شرّ مبارزه کنیم و به جستجوی نوری بر آییم که همه چیز از آن پدید می آید و همه چیز به سوی آن باز می گردد.
از نخستین نبرد او با ورزای وحشی تا سایه آرامش بخش اقاقیای غرب، این سرنوشت فرعونی بزرگ است که در پیوند با سرنوشت مصر، سرزمین محبوب خدایان به نمایش در می آید. سرزمین آب و آفتاب، که در آن واژه های درستی، عدالت و زیبایی معنا دارند و در زندگی روزمره تبلور می یابند. سرزمینی که در آن این جهان و آن جهان در تماس دائم هستند، زندگی ممکن است از مرگ زاده شود، حضور ناپیدا در آن محسوس است، عشق به زندگی و نیروهای لایزال قلب آدمیان را وسعت می بخشد و مسرور می کند. در حقیقت این مصر رامسس است که ما در این پنج مجلد آن را می شناسیم و دنبال می کنیم.

نظرات کاربران درباره کتاب رامسس

کریستین ژاک با قلم جادویی خود عهد باستان را از جزوه های درسی بیرون می کشد و به خواننده قلمرو وسیعی از تاریخ، رویا، مبارزه و شعر تقدیم می دارد
در 2 سال پیش توسط P D
کتاب عالیه یادمه سه سال پیش کل ۵ جلد رو خریدم ۳۵ تومن
در 2 سال پیش توسط زهرا صادقیان