دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۳۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب صوتی تاریخ علم تبیین جهان هستی کتاب صوتی

کتاب صوتی تاریخ علم تبیین جهان هستی

نسخه الکترونیک کتاب صوتی تاریخ علم تبیین جهان هستی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

نسخه نمونه کتاب صوتی تاریخ علم تبیین جهان هستی را رایگان بشنوید

درباره کتاب صوتی تاریخ علم تبیین جهان هستی

- کشف علم یا ابداع علم، مسأله این است! ال.پی.هارتلی در رمان واسطه می‌گوید: «گذشته کشور بیگانه‌ایست، مردم در آن کارها را جور دیگری انجام می‌دهند». گذشته‌گان ما آنچه را که ما درباره‌ی جهان هستی می‌دانیم، نمی‌دانستند. از آن مهم‌تر، نمی‌دانستند چه چیزهایی را باید درباره‌ی جهان هستی بدانند و چگونه باید آن‌ها را بیاموزند. یکی از ویژگی‌های هر کتابی با موضوع تاریخ علم این است که بگوید نسل بشر چگونه پدیده‌های گوناگون جهان هستی را آموخته است. اگر انسان‌ها علم را به‌ کار نمی‌بردند، آیا علمی وجود می‌داشت؟ آیا علمی که امروزه به این شکل وجود دارد به دلیل آن است که طبیعت آن را دیکته کرده است؟ آیا علم فنّی است که منتظر مانده که انسان‌ها آن را کشف کنند؟ پاسخ به سوال‌هایی از این دست مستلزم آن است تا کند و کاوی در فعالیت‌های گذشته بشر تا به امروز در زمینه علم انجام دهیم. - تاریخ علم از زبان یک فیزیکدان: بیشتر کتاب‌های تاریخ علم که تاکنون منتشر شده توسط تاریخ‌دانانی نوشته شده‌اند که چهره‌های شاخصی در علم نبوده‌اند. کتاب حاضر توسط استیون واینبرگ، یکی از برجسته‌ترین فیزیکدان‌های نظری در شاخه کیهان‌شناسی و ذرات بنیادی به رشته تحریر درآمده است. وی برنده جایزه نوبل فیزیک در سال ۱۹۷۹ است. واینبرگ در کتاب تاریخ علم بر فیزیک و اخترشناسی تأکید دارد. به این دلیل که نخستین بار در فیزیک بود که علم به شکل مدرن درآمد و سپس در اخترشناسی به کار برده شد. او‌ عامدانه در این کتاب سعی کرده است دست‌آوردهای بزرگانی چون افلاطون، ارسطو، بوعلی‌سینا، دکارت و … را با معیارهای امروزی داوری کند. البته هدف او از کار این نیست که فلاسفه‌ی طبیعی گذشته را بخاطر اشتباهاتشان در علم سرزنش کند، بلکه به دنبال آن است تا نشان دهد که کشف علوم مدرن چقدر دشوار بوده است. در دو بخش آغازین کتاب، واینبرگ به پیدایش فیزیک و اخترشناسی در یونان باستان می‌پردازد. در این بخش‌ها با نظریات تالس، فیثاغورس، ارسطو، افلاطون و دیگر فلاسفه طبیعی یونان باستان آشنا می‌شویم. در بخش سوم به پیشرفت‌های علمی در قرون وسطی، در حوزه متفاوت پرداخته است؛ یکی اعراب و دیگری اروپای قرون وسطی. فعالیت‌های علمی ابوریحان بیرونی، ابوعلی سینا، خوارزمیو دیگر دانشمندان مسلمان در قسمت اول این بخش و فعالیت‌های راجر بیکن، بوریدان، هیتس بری، اورم و دیگر معاصرانشان در قسمت دوم این بخش توصیف شده‌اند. در بخش چهارم کتاب به سراغ انقلاب علمی در قرون ۱۶ و ۱۷ میلادی می‌رود و فعالیت‌های بزرگانی چون سر فرانسیس بیکن، دکارت، اسحاق نیوتن، هویگنس و … را شرح می‌دهد. نسخه صوتی کتاب تاریخ علم حاصل همکاری نشر صوتی آوانامه با انتشارات مازیار است که با صدای اکرم پریمون منتشر می‌شود.

ادامه...

مشخصات کتاب صوتی تاریخ علم تبیین جهان هستی

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی تاریخ علم تبیین جهان هستی

کتاب و روایت بسیار خوب است، اما جای مقدمه و بخش اول از فصل اول در چیدمان فایل‌های صوتی اشتباه است.
در ۲ سال پیش توسط مصطفی آگاه ( | )
کتاب خوبی بود، ای کاش تاریخ بعد از نیوتون هم داخل کتاب بود.
در ۱۲ ماه پیش توسط kam...ham ( | )
به نظرم و به تحقیق این کتاب به شکل صوتی هم که شده است و عجب کار خوب و جالبو تاثیر گذاری شده است، یکی از بهترینهاست. و حسابی برای هر دوستداری مفید و تاثیر گذار خواهد بود که اندکی هم لذتی دراماتیکی
در ۱ سال پیش توسط 919...442 ( | )
استیون واینبرگ از فیزیکدانان بنام و برنده جایزه نوبل در این کتاب به شرح وتبین تاریخ علم از روزگاران باستان تا عصر حاضر میپردازد . ترجمه روان ست و صدای راوی عالی و بر تاثیر پذیری کتاب افزوده ست .
در ۱ سال پیش توسط 935...536 ( | )
کتاب خوبیه، ولی بنظرم ترجمه های جمیل آریایی خیلی متوسطه
در ۱ سال پیش توسط a.c...ied ( | )