فیدیبو نماینده قانونی گروه انتشاراتی ققنوس و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کتاب قدرت اراده

نسخه الکترونیک کتاب قدرت اراده به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب قدرت اراده

انسان با بالا بردن سطح قابلیت روانی خود و تلاش برای متمرکز ساختن ارادی فعالیتهای آن، عرصه امکانات بهنجار و طبیعی آن را فراختر می‌سازد و توانایی غلبه بر خویش و حتی جهان خارج، اختلالات، مقاومتها و موانع متعددی را که ظاهرا غلبه‌ناپذیر به نظر می‌رسند پیدا می‌کند.
اینکه یک هیجان شدید می‌تواند نیروی عضلانی را یا فلج کند یا آن را چندین برابر سازد، نشان‌دهنده برتری قوای ذهنی و روانی بر قوای فیزیولوژیک است. نیروی ذهنی و روانی هم می‌تواند برخی ضعفهای ارگانیک را تشدید کند و هم فعالانه امکان درمان آنها را تسهیل نماید. سرانجام، اگر احساسات و هیجان انسانی با فورانی برانگیخته شود، حتی بی‌حالترین و سست‌ترین انسانها گاه در برابر حیرت همگان کارهایی ابتکاری و شایان توجه انجام می‌دهند که هیچ کس قبلاً باور نمی‌کرد قادر به انجام آن باشد.
من به یکایک خوانندگان این کتاب اطمینان می‌دهم که هر قدر از قدرت اراده و نیروی ذهنی و روانی محروم باشند، اگر توصیه‌های کتاب را به کار بندند به نتایجی دست خواهند یافت که بسیار فراتر از امیدهای ایشان است.

ادامه...

  • ناشر: گروه انتشاراتی ققنوس
  • تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل: 1.15 مگابایت
  • تعداد صفحات: ۱۷۶صفحه
  • شابک:

چند صفحه از کتاب قدرت اراده


پیشگفتار

اصول و تمرینهای مطرح شده در این کتاب به هیچ وجه ابداع یا بدیهه گویی شخصی نیستند، بلکه من ناچار بوده ام آنها را، مانند هزاران نفر دیگر، از آثار ابداع کنندگانشان بیاموزم. پس از مدتهای مدید تامل، مراقبه، اندیشه، تحقیق و زیستن با این اصول به این نتیجه رسیدم که بهتر است برگردان و روایت جدیدی ارائه دهم... که شاید مطلب برای افراد بسیار زیادتری قابل جذب و هضم گردد.
از آغاز قرن بیستم، کتابها و مقالات گوناگونی، که شمارشان نیز پیوسته افزایش می یافت، همزمان باهم توجه عموم را به پرورش جسمانی و پرورش روانی جلب کرده اند. این دو زمینه گرچه باهم تفاوت دارند ولی مکمل یکدیگرند و هر دو در رشد و بهبود فردیت انسانی نقش دارند. اولی به ایجاد هماهنگی جسمانی، به قدرت و نرمش عضلانی توجه دارد؛ و هدف دومی رشد و پرورش مکانیسمهای گوناگون مغزی است.
استعدادِ خواستن اگر با قاطعیت و استمرار توام باشد روشن بینی روحی را تقویت می کند و باعث برتری مستقیم اندیشه سنجیده بر اندیشه خودکار و بنابراین بر رفتار می شود.
همراه و همگام با افزایش پرورش جسمانی ـ چه از نظر مدت و چه از نظر شدت ـ که قابلیت کار عضلانی را می افزاید و باعث بهبود وضع جسمانی می شود، پرورش روانی نیز رفته رفته تنش انرژی مغزی و روانی را بالا می برد، و در نتیجه بزودی بازتاب درونی و تاثیر بیرونی فکر و اراده ده برابر می گردد.
گستره و عمق دانایی انسان هر چقدر باشد، اگر هوش در معرض فعالیت کافی روانی قرار نگیرد، سست و ثابت و عقیم و منفعل باقی می ماند. هوش و ارگانیسم، محرک پویا و زنده و پرتوبخشی از فعالیت مغزی و روانی دریافت می کنند.
انسان با بالا بردن سطح قابلیت روانی خود و تلاش برای متمرکز ساختن ارادی فعالیتهای آن، عرصه امکانات بهنجار و طبیعی آن را فراختر می سازد و توانایی غلبه بر خویش و حتی جهان خارج، اختلالات، مقاومتها و موانع متعددی را که ظاهرا غلبه ناپذیر به نظر می رسند پیدا می کند.
اینکه یک هیجان شدید می تواند نیروی عضلانی را یا فلج کند یا آن را چندین برابر سازد، نشان دهنده برتری قوای ذهنی و روانی بر قوای فیزیولوژیک است. نیروی ذهنی و روانی هم می تواند برخی ضعفهای ارگانیک را تشدید کند و هم فعالانه امکان درمان آنها را تسهیل نماید. سرانجام، اگر احساسات و هیجان انسانی با فورانی برانگیخته شود، حتی بی حالترین و سست ترین انسانها گاه در برابر حیرت همگان کارهایی ابتکاری و شایان توجه انجام می دهند که هیچ کس قبلاً باور نمی کرد قادر به انجام آن باشد.
من به یکایک خوانندگان این کتاب اطمینان می دهم که هر قدر از قدرت اراده و نیروی ذهنی و روانی محروم باشند، اگر توصیه های کتاب را به کار بندند به نتایجی دست خواهند یافت که بسیار فراتر از امیدهای ایشان است.
پل ژاگو

مقدمه

ـ داشتن یک شخصیت نیرومند؛
ـ اعتماد به نفسی که اجازه دهد دست به اقدام زنیم و موفق شویم؛
ـ اراده ای سنجیده، استوار و سرسخت و مصمم؛
ـ قدرت اینکه با سنجیدگی بر خود غلبه و چیرگی داشته باشیم؛
ـ اطمینانی روشن بینانه، آسوده دلانه و با داوری منصفانه و خوشذوقانه در حضور دیگران؛
ـ استعداد تاثیر بر اندیشه، مقاصد و تصمیمهای دیگران؛
ـ قوه ذهنی و روانی نیرومند و مهارت لازم برای غلبه بر انواع مشکلات متعدد...
... راست آن است که اکثر ما می پنداریم این صفات دست نیافتنی هستند حال آنکه دست یافتنی اند. این کتاب می خواهد این را به شما ثابت کند و بیاموزاند. کتاب به شما نشان خواهد داد که چگونه با روش خاص تمام این استعدادها را، هر قدر هم که آمادگی داشته باشید، در خود بپرورانید.
کارایی این روش را تا حد زیادی خوانندگان این دفتر تایید کرده اند. اگر بدون تبلیغات زیاد و پر سروصدای مطبوعاتی و غیرمطبوعاتی تاکنون حدود ۲۰۰ هزار نسخه از این کتاب به فروش رفته است، از آن روست که هر کسی آن را خوانده از آن راضی بوده و خواندنش را به اطرافیان خود توصیه کرده است.
پس ضعیفترین آدمها نیز باید شجاعت خود را بازیابند و با اعتماد به پرورش تدریجی که ما توصیه می کنیم عمل کنند، در آن صورت هر قدر ضعیف، هر قدر متزلزل و مردد باشند، اراده آنها تقویت می شود و سپس یاد می گیرند که خود را تحمیل کنند.
این پرورش بسیار سودمند است، و خواننده اگر هم توجه اندکی به آن داشته باشد، احساس می کند به تلاش اولیه ای برانگیخته شده است که تلاشهای بعدی را به همراه خواهد داشت. استحکام و تقویتِ قدرت هدایت کننده اراده از طریق آموزش، یک مسئله پرورشی است. پس از اینکه نخستین گام برداشته شود با نمایش امتیازاتی که دارد قوه محرکه ای ایجاد خواهد کرد تا دومین گام با اطمینان بیشتری برداشته شود، و بدین ترتیب هر گام جدید، راه گام بعدی را هموارتر خواهد ساخت.
تبعیت فعالیتهای گوناگون روان ـ تنی [سایکو سوماتیک] از نظارتی که اندیشه سنجیده اعمال می کند، شرط اصلی موفقیت است. این تبعیت قادر است به رغم مانع یا مشکلی که وجود دارد، براساس تصمیمی قاطع عمل کند. قبل از هر چیز به نظر مطلوب و خوشایند می آید چون حداکثر هماهنگی درونی را ایجاد می کند. وقتی تحول جسمانی به حد معینی برسد، اراده همگامی و رابطه ای دایمی و تنگاتنگ با زندگی درونی پیدا می کند. آن گاه هدایت افکار، تعدیل یا تهییج ـ بر حسب مورد ـ احساسات و عواطف یا محرکهای موجود و حاکمیت پیروزمندانه بر حالات حسی را بر عهده خواهد گرفت.
تاثیر تنگاتنگ روحی و جسمی ـ که مفهوم آن با استفاده درمانی از تلقین رایج شده است(۱) ـ با چنان دقت و شدتی در نزد کسانی تجلی می کند که به اندازه کافی برای تمرکز ارادی فکر، خود را پرورش داده اند: یعنی ضمن حفظ تصویر مناسب در آگاهی خود، می توانند کاری کنند که بر عمیقترین بافتهای بدنشان نیز تاثیر گذاشته شود. خواهیم دید که قبل از ایجاد این امکان، تا حدی آسان است که وضع روحی خاصی ایجاد کنیم که بتواند با استواری، نیروی حیاتی و مقاومت در برابر علل بیماریزای مختلف را در ما پدید آورد.
از سوی دیگر معلوم شده است که فکر دارای پرتوافکنی نیرومندی است که از طریق اتر به سوی کسانی که فکر می کنیم امواج نوسانی مکرر(۲) حالات روحی مکمل حالات ما ایجاد می کنند، گسیل می نماید. تصورات ذهنی دقیق، مداوم و شدید البته دارای تاثیر بسیار بیشتری هستند تا تصویرهای غیردقیق، فرّار و سست. بنابراین، تاثیر روانی فردی ضمن کاهش تعدد حالات روحی و آموختن اینکه چگونه با انرژی بیندیشد، افزایش می یابد.
* * *
بدین ترتیب قصد ما این است که در این کتاب روش پرورش اراده را تشریح کنیم تا اولاً بتوان بر خود مسلط شد، ثانیا چگونگی تاثیر از فاصله یا راه دور بر یک یا چند شخص فرا گرفته شود، و بالاخره (برای کسانی که مایل به آزمایش هستند) چگونگی و نحوه اجرای روشهای تنظیم ارادی سرنوشت روشن شود.
نخستین تاثیرات حس شده در آغاز با تحریک قوه ابتکار ذهنی آشکار می شوند، سپس با حس اعتماد و حس قدرت، انسان آگاه می شود که دارای قدرت تلاشهای ارادی شده است. رفته رفته ـ یعنی با همان سرعتی که روش را به اجرا درمی آورید ـ اعتماد به نفس شما استمرارش بیشتر می شود، اندیشه های انگل و مزاحم، حالات عاطفی و احساسی فلج کننده، و خواسته های حسی تحت نفوذ شما قرار خواهند گرفت. تسلط بر خویش کامل می شود(۳) و بزودی با رضایت خاطر فراوانی هدایت حواس، حساسیت و هوش خود را در اختیار می گیریم. در این زمان است که هر کس توانایی تمرکز انرژی روانی خود را بر روی یک تصویر دقیق به دست می آورد و می تواند به نحوی منظم، درمان کننده یا آرام بخش بر کالبد جسمانی خود تاثیر بگذارد.
پیداست کسی که بیاموزد چگونه بر خود مسلط شود، چگونه احساساتش را زیر سلطه عقل درآورد و در حضور هر کسی دارای اعتماد به نفس کامل باشد، می تواند بر تمام کسانی که با آنها سروکار دارد تاثیر بگذارد. یک نگاه مصمم، یک سخن ناب و رفتار خوش قریحه، و یک نگرش پر انرژی توام با آرامش، به نحوی شایان توجه بر دیگران تاثیر خواهد گذاشت.
* * *
صفات ویژه و درونی دیگری علاوه بر عوامل نامبرده پیشین به نفوذ شخص می افزایند، نظیر حضور ذهن، حافظه قوی، پیوستگی و نظم فکری و سرعت جذب مطالب. هر کسی، حتی اگر استعداد متوسطی داشته باشد، اگر با رویدادها یا حوادث پیش بینی نشده و نگرش یا رفتار دیگران غافلگیر و شگفت زده نشود، به طور محسوسی خواهد توانست سرنوشت خویش را تغییر دهد. در واقع چنین شخصی در هر اوضاع و احوالی خواهد توانست هوشیاری و روشن بینی ذهنی خود را برای عمل یا عکس العمل حفظ کند. می تواند بدون آشفتگی بهترین رفتار را برگزیند، و کاملاً آگاه و مسلط بر آنچه که در لحظه لازم باید انجام دهد، به نحوی آرام و مصمم و قاطع به واکنش بپردازد.

نظرات کاربران
درباره کتاب قدرت اراده

حیف پول که بابت این کتاب دادم. خیلی بیخوده بیشترم به خاطر ترجمه ادبی مزخرفشه. شاید بیست صفحه اولش راحت خونده شه ولی کلا اومده رسیدن به قدرت اراده رو فلسفی توضیح داده که قابل اعمال نیس. چیزی که نیاز داریم یه سری راهکاره که روزمره تکرارشون کنی و نتیجه بگیری
در 3 هفته پیش توسط
بنظرم ترجمه خیلی بد هم نیست حداقل بنظر میرسه مثل خیلیا بی درو پیکر ترجمه نکرده و امانت رو حفظ کرده هرچند نسخه اصلی رو ندیدم فقط حدس میزنم
در 1 ماه پیش توسط
مثل همیشه عالی ممنونم فیدیبو
در 1 ماه پیش توسط
بر عکس گفته ی دوستان ترجمه کتاب خوبه منتها متن کتاب کلا سنگینه و ربطی به ترجمه نداره. این یک کتاب عامیانه و بازاری نیست و نباید توقع متن روان و داستانی داشته باشید
در 4 ماه پیش توسط
سلام ترجمه کتاب افتضاحه اول باید یک دوره ادبیات فارسی رو بگذرانید که بفهمید چی میگه
در 4 ماه پیش توسط