پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
گونه‌های نقد و روش‌های حل تعارض در اخبار عاشورا

گونه‌های نقد و روش‌های حل تعارض در اخبار عاشورا
تا قرن هفتم هجری قمری

نسخه الکترونیک گونه‌های نقد و روش‌های حل تعارض در اخبار عاشورا به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره گونه‌های نقد و روش‌های حل تعارض در اخبار عاشورا

نقش محوری واقعه عاشورا در هویت بخشی به فرهنگ تشیع حقیقتی انکارناپذیر است. فراوانی روایات مأثور از اهل بیت‌(ع) و منابع پر تعداد که به روایت و تحلیل حوادث این حماسه بی مانند پرداخته‌اند، مؤید این ادعا است. نهضت‌های علویان که در تاریخ تشیع با الهام از این واقعه خونین به وقوع پیوست، از نمونه‌های دیگر این نقش محوری است. یکی از ریشه‌های اصیل و انکار ناپذیر انقلاب اسلامی که بارها در بیانات ارزشمند امام خمینی(ره) مطرح گردید نهضت عاشوراست. رزمندگان سلحشور ایران اسلامی نیز در طی سالهای دفاع مقدّس همراه با الهام از قیام سیدالشهداء(ع)و تأسی به آن حضرت در برابر تجاوز دشمنان ایستادگی کردند. این نمونه‌ها حاکی از زنده بودن حماسه کربلا و نقش‌آفرینی آن در طی تاریخ است. با مروری بر روایات، منابع تاریخی و مقاتل به نظر می‌رسد، برخی دوستان ساده انگار و نیز دشمنان غدَار به نقل اخباری پرداخته‌اند که خواسته یا ناخواسته عظمت این واقعه بی بدیل را خدشه‌دار ساخته، از کارکردهای تاریخ‌ساز آن کاسته‌اند.به رغم تلاشهایی که محدّث نوری در کتاب لؤ‌لؤ و مرجان و استاد شهید مرتضی مطهری در کتاب حماسه حسینی در زدودن تحریف از چهره تابناک قیام عاشورا نموده‌اند، هنوز این سؤال باقی است که آیا همه اخبار ضعیف و بعضاً ساختگی در این خصوص معلوم شده است؛ و با چه روشی می‌توان به نقد اخبار و منابع عاشورا پرداخت؟

ادامه...

مشخصات گونه‌های نقد و روش‌های حل تعارض در اخبار عاشورا

بخشی از گونه‌های نقد و روش‌های حل تعارض در اخبار عاشورا

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره گونه‌های نقد و روش‌های حل تعارض در اخبار عاشورا