دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب صوتی شاد بودن کتاب صوتی

کتاب صوتی شاد بودن

نسخه الکترونیک کتاب صوتی شاد بودن به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

نسخه نمونه کتاب صوتی شاد بودن را رایگان بشنوید

نقد و بررسی کتاب صوتی شاد بودن

کتاب صوتی «شاد بودن» یکی از آثار محبوب و پرفروش «اندرو ماتیوس» است. ماتیوس در کتاب شاد بودن، یک راز ساده را فاش می‌کند: راز شاد بودن! این شادی از روش‌های مختلفی به دست می‌آید که ماتیوس همه‌ی این راه‌ها را در این کتاب به شما نشان می‌دهد. کتاب شاد بودن با ترجمه‌ی «فرخ بافنده» و با صدای «شهره روحی» در انتشارات جیحون منتشر شده است.

درباره کتاب صوتی شاد بودن

این کتاب پر است از نکات کوچک و بزرگی که برای تبدیل شدن به فردی شاد و سرزنده در زندگی باید آن‌ها را بدانید. ابزارها و راهکارهای این کتاب ساده و کاربردی هستند. خیلی زود یاد می‌گیرید که چطور در لحظه زندگی کنید، الگوهای رفتاری خود را بشناسید، اشتباهات و محدودیت‌های خود را بپذیرید، قدرت ریسک کردن را پیدا کنید و به آرامش ذهنی و جسمی برسید.

ماتیوس با زبانی بسیار ساده و روان این کتاب را نوشته است. برای این که کار خواندن این مطالب آسان‌تر شود، نویسنده آن‌ها را به اجزای کوچک‌تر و ساده‌تری تقسیم کرده‌ است. استفاده از مثال‌های ملموس و داستان‌های واقعی، آن هم با زبان طنز و شیرین ماتیوس، باعث شده تا حال و هوای این کتاب شباهتی به فضای خشک و ملال‌آور کتاب‌های خودپروری نداشته باشد.

در این کتاب از هر دری صحبت شده است، از تصاویر ذهنی گرفته تا قوانین حاکم بر طبیعت. به این ترتیب می‌توانید به‌راحتی مباحثی که برای‌تان جالب‌تر است انتخاب کنید و بشنوید. با این حال، نویسنده فصل‌ها و مطالب کتاب را طوری نوشته‌ که وقتی پشت سر هم قرار می‌گیرند، مثل یک نقشه‌ی راه همه چیز را به شما نشان می‌دهد. پس بهتر است فصل‌ها را به ترتیب بشنوید، چون هر فصل ادامه‌ی فصل قبل است. راهکارهای زیادی در این کتاب وجود دارد. این که بخواهید از میان چند راهکار یکی را انتخاب کنید، ممکن است تمام تلاش‌های‌تان را هدر دهد. تمام راهکارها را امتحان کنید تا ببینید کدام یک بیشتر با شخصیت و سبک زندگی‌تان سازگاری دارد. اگر از همه‌ی این امکانات استفاده کنید، امکان این که بتوانید به شخصیت مورد علاقه‌ی خود نزدیک‌تر شوید هم بیشتر می‌شود.

راهکارهای این کتاب برای شروع تغییر در زندگی طراحی شده‌اند. پس نمی‌توانید مطالب را صرفا بشنوید و آن‌ها را در ذهن‌تان آرشیو کنید. بهترین روش این است که فصل‌های کتاب را آرام و باحوصله بشنوید و تمرین‌ها و راهکارهای آن را از همان لحظه در زندگی اجرا کنید. پس از مدتی می‌بینید که شخصیت، افکار و کیفیت زندگی خودتان و اطرافیان‌تان چقدر تغییر کرده است. تکرار این راهکارها تبدیل به عادت می‌شود و می‌تواند تاثیر زیادی در زندگی شخصی و حرفه‌ای داشته باشد. لازم است یک دفترچه‌ی کوچک یادداشت و مداد برای این کتاب داشته باشید، تا بتوانید نکات کوچک و کاربردی آن را بنویسید و همیشه آن‌ها را مرور کنید.

درباره‌ی اندرو ماتیوس

اندرو ماتیوس نویسنده، سخنران و کارتونیست استرالیایی است که در سال 1957 به دنیا آمده است. او در سال 1988 کتاب شاد بودن را منتشر کرد و تا امروز بیش از 7 میلیون نسخه از آن در تمام دنیا و به زبان‌های مختلف به فروش رسیده است. کتاب‌های ماتیوس به بیش از 43 زبان دنیا ترجمه شده‌اند. این کتاب‌ها در اوج سادگی به قدری کاربردی هستند که بسیاری از روان‌شناس‌ها و مشاوران این کتاب‌ها را به مراجعه‌کنندگان خود تجویز می‌کنند. اندرو ماتیوس در تمام دنیا کارگاه‌های شادی و خوشبختی برگزار می‌کند و با بیش از 1000 شرکت بین‌المللی در رابطه با لذت بردن از کار و زندگی همکاری دارد. «60 درس سرنوست‌ساز»، «شادی برای همه»، «راحت باش گیر نده» و «زندگی اینجوریه» از سایر کتاب‌های محبوب و موفق این نویسنده هستند.

مروری بر مطالب کتاب صوتی شاد بودن

فصل اول الگوها

الگوهای نمایشی

الگوهای تصادف

الگوهای بیماری

الگوهای آشفته‌بازار

الگوهای بی‌پولی

الگوهای اتفاق‌های حتمی

الگوهای تغییر شغل

تغییر همیشه کار سختی است

شکل‌گیری الگوها

تصویری که از خودمان داریم

تعریف و تمجید دیگران را با یک متشکرم مودبانه بپذیریم

منی که دیگران می‌بینند

ارزش تو

داستان رپانزل

ناخودآگاه و تصویری که از خودمان داریم

رفتاری که نشان‌دهنده‌ی داشتن تصویر ضعیفی از خودمان است

همسایه‌ات را مانند خودت دوست بدار

شکسته‌‌نفسی دروغین

سلامتی

درد

ما قسمتی از دنیای روزمره‌مان می‌شویم

ثروت

موانع رسیدن به پول

چه کاری می‌توانم بکنم

فصل دوم - زندگی در لحظه‌‌ی حال

منتظر چیزی بودن

بخشش

بخشيدن ديگران

بخشيدن خودمان

شادی

کمال و شادی

مقابله با افسردگی

شوخ‌طبعی

فصل سوم - ذهن تو

ناخودآگاه تو

تخيل

تخيل و روياپردازی‌ها

تمرين ذهنی

ما چيزی را كه انتظار داريم به دست می‌آوريم

قانون جذب

به كسانی گوش بده كه زندگی‌شان به خوبی پيش می‌رود

ما چيزی را كه از آن می‌ترسيم جذب می‌كنيم

وقتی با ترس‌های‌مان رو‌به‌رو می‌شويم ناپديد می‌شوند

قدرت كلمات

كلمات بر حافظه‌ی ما تاثير می‌گذارند

تلقين

شكرگزار بودن

فصل چهارم - اهداف

قانون امتيازات فرعی

دليل ديگری برای داشتن هدف

هدف‌هاي‌ات را روی كاغذ بياور

محدوديت‌ها

نقض‌ها

مشكلات

اشتباه‌ها

قانون كاشت و برداشت

ريسک

تعهد

تلاش

تمام تلاش‌ات را صرف كاری كن كه داری انجام می‌دهی

لحظه‌ی آخر

استقامت

تقاضا كردن

دليل يا نتيجه

فصل پنجم - يادگيری از طبيعت

يادگرفتن از طبيعت

وقت گذاشتن

چرخه‌ها

استراحت

عشق

يادگيری از بچه‌ها

از پا نايستادن

استفاده كن وگرنه از دستش می‌دهی

آرام باش و رها کن

عدم وابستگی

تغییر

بدان

ما واقعا چقدر می‌دانیم؟

زندگی بی‌ارزش است؛ تو به زندگی ارزش می‌دهی

در بخشی از کتاب صوتی شاد بودن می‌شنویم

زندگی وقتی تغییر می‌کند که ما تغییر می‌کنیم.

بیا نگاهی به ذهن‌ات بیندازیم. وقتی داری از خیابان رد می‌شوی، آیا روی تک‌تکِ قدم‌های‌ات تمرکز می‌کنی؟ وقتی داری آدامس می‌جوی، آیا به نحوه‌ی جویدن آن فکر می‌کنی؟وقتی پیتزا می‌خوری، روی هضم آن کار می‌کنی؟ مثلا پیش خود می‌گویی «اگه بتونم این غذا رو زودتر هضم کنم، می‌تونم استراحت کنم و بگیرم بخوابم». آیا وقتی به خواب می‌روی لازم است تمرکز کنی تا به نفس کشیدن‌های‌ات ادامه بدهی؟ تو هیچ کدام از این کارها را با ذهن خودآگاه‌ات انجام نمی‌دهی. مگه نه؟ آن‌ها را با ناخودآگاه‌ات انجام می‌دهی. می‌توان گفت ذهن مثل کوه یخ است. بخشی از آن هست که ما می‌بینیم، یعنی خودآگاه؛ و بخش به مراتب بزرگ‌تر آن را که نمی‌بینیم، یعنی ناخودآگاه. ذهن ناخودآگاه ما، مسئول بخش بزرگی از نتایجی است که ما در زندگی‌مان به دست می‌آوریم.

وقتی می‌بینیم که تاریخ در زندگی‌های‌مان تکرار می‌شود و اتفاق‌های قبل باز هم برای‌مان رخ می‌دهد، در حقیقت این بخش ناخودآگاه ذهن‌مان است که مسئول چنین تکراری‌ست.

مشخصات کتاب صوتی شاد بودن

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی شاد بودن

۱۵سالم بود که این کتابو خوندم و ب طور کلی خط فکریم عوض شد...فکر نمیکردم کتابه ب این کوچیکی بتونه انقد تاثیر گذار باشه
در ۲ سال پیش توسط ر محمدی ( | )
پیشنهاد میکنم این کتاب را مطالعه کنید
در ۲ سال پیش توسط هما راستین ( | )
این کتاب روانشناسیه؟ لطفا جواب منو بدید. من ۱۲ سالمه. این کتاب می تونه روی من تأثیر بزاره؟
در ۲ سال پیش توسط s.a...y68 ( | )
عالی،،، در یک کلام????
در ۱۲ ماه پیش توسط 930...490 ( | )
اندرومتیوس روانپزشک و نویسنده شهیری در حیطه شناخت درمانی است. در گذشته از نوشته های او سود زیادی برده ام و در متحول ساختن زندگی ام تاثیر به سزایی داشته است و این گونه موضوعات نیاز به مرور و یادآوری دارند. و به گمانم کتاب صوتی در حوزه چنین موضوعاتی می تواند اثر گزاری بیشتری داشته باشد. در عین حال در این کتاب اجرای راوی شاید می توانست بهتر و جذابتر باشد.
در ۱ سال پیش توسط biz...440 ( | )
  • ۱
  • ۲
  • بعدی ›
  • آخرین ››