Loading

چند لحظه ...
جرگه و باغ جمعه

جرگه و باغ جمعه
داستان‌های سه نسل از داستان نویسان دیار نون

نسخه الکترونیک جرگه و باغ جمعه به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره جرگه و باغ جمعه

دراز و زرد رنگ‌. واقعاْ این درست است که جد بزرگ آقای کریم این پاشنه‌کش را از عشق‌آباد خریده بوده که به حاجی صمد هدیه بدهد‌؟ این مسأله تا به امروز حل نشده است و آقای کریم که به کتاب‌های پلیسی علاقه فراوانی دارد‌، یک روز تصمیم گرفت این راز را با توسل به شیوه‌های کارآگاهی (ولی قرار ما این نیست که جمله‌پردازی کنیم‌.) مادر! چیزی یادت می‌آید‌؟ خوب‌، یک چیزهایی‌. پدرت خدابیامرز وقتی ده ساله بود و شاگرد پدرش بود یک روز می‌رود توی پستوی دکان و آنجا قبای پدرش را می‌بیند که گوشه‌ای مچاله شده است‌. دست می‌کند تو جیب قبا و این پاشنه‌کش را پیدا می‌کند‌. آن را برمی‌دارد‌، بهتر بگویم می‌دزدد‌. بعد کتک مفصلی هم می‌خورد‌، با تعلیمی. ولی مادر! من خیال می‌کردم (کجا شنیده بودم‌؟) که پاشنه‌کش مال جد مادری من است‌. پدر من‌؟ یعنی می‌گویی پدر من پاشنه‌کش داشته باشد‌؟... مادر به گریه افتاد و هیچ‌کدام از شیوه‌های معمول کارآگاهی نتوانست معلوم کند که بالاخره جد مادری شهرام پاشنه‌کش را از عشق‌آباد خریده است یا جد پدری‌اش‌. اما یک نکته مسلم بود‌؛ جد بزرگ او وقتی از عشق‌آباد برمی‌گردد در خانه‌اش سور می‌دهد‌. ابول جارچی از صبح زود با دهل و نقاره در کوچه‌های ده راه می‌افتد و جار می‌زند‌. پسرش‌، پابرهنه و با چشم‌های تراخمی‌‌، دنبالش می‌دود‌. انبوه مگس‌ها دور سر کچلش ‌هاله‌ای از صدا ساخته‌اند که به نظر می‌آید مثل‌ هاله سرهای قدیسین ابدی باشد‌. خانه بزرگِ جدّ بزرگ پر می‌شود‌. سبیل به سبیل‌. همه چهارزانو نشسته‌اند و بفهمی نفهمی‌ یکدیگر را محترمانه هل می‌دهند‌. معلوم نیست با این فضای کم‌، تکلیف کسی که باد در دلش بپیچد چیست‌. به هر حال هرکس راه حل خودش را دارد‌. سبیل به سبیل‌. چای و شیرینی و میوه و قلیان‌. تازه وارد. همه با هم بلند می‌شوند‌. دولا و راست می‌شوند و می‌نشینند‌. یاالله! باز بلند می‌شوند‌. تازه وارد می‌گوید: یاالله‌، می‌نشیند‌. صدای قلیان‌. خوب می‌فرمودید! بله‌، هنوز سوار نشده بودیم که... الله اکبر! چه قیامتی‌، چه محشری!

ادامه...

مشخصات جرگه و باغ جمعه

  • ناشر انتشارات شفاف
  • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۷۰,۰۰۰ تومان
  • تاریخ نشر ۱۳۹۷/۰۴/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.63 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۵۶ صفحه
  • شابک

بخشی از جرگه و باغ جمعه

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره جرگه و باغ جمعه