Loading

چند لحظه ...
رویکردهای خلق استراتژی

رویکردهای خلق استراتژی
معرفی تجربه خلق استراتژی در شرکت‌‌های منتخب

نسخه الکترونیک رویکردهای خلق استراتژی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۱۹,۷۵۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره رویکردهای خلق استراتژی

شناسایی رویکرد‌‌های خلق استراتژی خود مستلزم تعریف صحیح استراتژی است. دانشمندان زیادی این عبارت را تعریف کرده و تلاش کرده‌‌اند تا قواعد مشخصی برای تعیین و اجرای آن ارائه کنند. در اینجا هدف آن نیست تا مروری کامل بر تمامی منابع علمی مرتبط با استراتژی به‌‌عمل آید که در این صورت به زمان و مجال بسیار زیادی نیاز است. اما لازم است تا در حد یک فصل از این کتاب به مهم‌‌ترین موضوعات مرتبط با شناخت استراتژی پرداخته شود. تلاش بر آن است تا ضمن ارائه تعاریف مختلف استراتژی، انواع آن نیز معرفی شود. این امر کمک می‌‌کند تا معیارهای دسته‌‌بندی استراتژی‌‌‌‌ها تعیین شود. در این فصل معیارهای شناسایی شده از سوی دانشمندان مدیریت برای دسته‌‌بندی استراتژی‌‌ها مورد بررسی قرارمی‌‌گیرد. به نظر می‌‌رسد کماکان می‌‌توان با تعریف معیارهای جدید، گروه‌‌بندی‌‌های جدیدی را نیز ارائه نمود. پس از گروه‌‌بندی استراتژی‌‌های سازمان باید تلاش نمود تا مبنای استخراج یا شناسایی هر کدام مورد بررسی قرار‌‌ گیرد. بنابراین با شناسایی خواستگاه هرکدام از استراتژی‌‌های تعیین شده می‌‌توان رویکردهای متعددی برای شناسایی استراتژی‌‌ها معرفی کرد. در بخش دیگر این فصل ضمن بررسی رویکردها یا روش‌‌های خلق استراتژی ارتباط آنها با متغیرهای محیطی و سازمانی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. کوشش‌‌های به‌‌عمل آمده در زمان‌‌ها و مکان‌‌های مختلف منجر به معرفی رویکردهای متعددی در خلق استراتژی شده‌‌اند که گاه به آسانی قابل طبقه‌‌بندی و معرفی سیستماتیک نیستند. بیشتر دانشمندان مدیریت بر روش‌‌های کمی، منطقی یا مبتنی‌‌بر تحلیل اطلاعات متمرکز بوده‌‌اند و عده‌‌ای نیز تلاش کرده‌‌اند تا از رویکردهای طبیعی یا تفسیری برای خلق استراتژی دفاع کنند. این گستره پهناور در حوزه مبانی نظری استراتژی که باعث شده است تا مینتزبرگ آن را جنگل استراتژی بنامد، به آسانی قابل چارچوب‌‌بندی به‌‌گونه‌‌ای که جامع و مانع باشد نیست و حتی با تمام تلاش‌‌های صورت گرفته در این کتاب برخی از یافته‌‌های دانشمندان خارج از چارجوب معرفی شده قرار گرفته است.

ادامه...

مشخصات رویکردهای خلق استراتژی

بخشی از رویکردهای خلق استراتژی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره رویکردهای خلق استراتژی