0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
روزی که شیرها کاهو میخورند
٪50

معرفی، خرید و دانلود کتاب روزی که شیرها کاهو میخورند

درباره روزی که شیرها کاهو میخورند

تحلیل روانشناسی رفتار و گفتگوهای روزمره‌ی انسان‌ها یکی از موضوعات جذابی است که جای خود را در دنیای ادبیات پیدا کرده است و نویسندگان زیادی با تلفیق این دو حوزه، داستان‌های پرکشش و دوست داشتنی را خلق کرده‌اند. اینبار رافائل ژیئوردانو در کتاب «روزی که شیرها کاهو می‌خورند» مسمومیت‌های رفتاری را دستمایه‌ی رمان خود قرار داده است. او با  شناسایی رفتارهای مضر و مسموم دیگران در ارتباط با انسان درصدد بهبود کیفیت زندگی و ایجاد یک زندگی شاد و سالم است.

‌درباره‌ی کتاب روزی که شیرها کاهو می‌خورند اثر رافائل ژیئوردانو

روزی که شیرها کاهو می‌خورند نام کتابی به قلم رافائل ژیئوردانو است. او در این کتاب زنی جوان را به تصویر کشیده است که مدیریت یک انجمن موسوم به مسمومیت‌های رفتاری را بر عهده دارد. رومن نام زن جوان است که بار اصلی داستان را به دوش می‌کشد. رافائل ژیئوردانو برای دومین بار زندگی سالم و شاد را دستمایه‌ی اصلی داستان خود قرار داده است. او که به آموزه‌های روانشناسی تسلط دارد با خلق شخصیت‌های مختلف پدیده‌ی مسمومیت رفتاری را بررسی می‌کند. او با  وارد کردن شخصیت‌های گوناگون  رفتار و واکنش‌های مسموم را خلال مکالمات آنها  شناسایی می‌کند و انواع آنها را توضیح می‌دهد.  این کتاب را می‌توان تلفیقی از ادبیات و علم روانشناسی دانست.

رومن زنی سی ساله و جذاب است که سخنرانی‌های متعددی درباره‌ی مسمومیت‌های رفتاری ارائه میدهد. در آغاز، داستان از زاویه‌ی راوی اول شخص، که رومن است شروع می‌شود. اما در فصل دوم دوشخصیت جدید به ماجرا اضافه می‌شود و راوی تغییر می‌یابد. رومن تحلیل‌گر رفتارهاست و پس از ملاقات با افراد جدید آنها را آنالیز می‌کند و یک نوع از مسمومیت رفتاری توضیح می‌دهد.

این کتاب دارای 54 فصل کوتاه است. قلم روان و گیرای رافائل ژیئوردانو  مخاطب را به خوبی با خود همراه می‌کند بدون آنکه از حجم 318 وحشت زده شود. در انتهای کتاب یک واژه‌نامه برای مسمومیت زدایی تدوین شده است که مفاهیم بیان شده در کتاب را به صورت مختصر نشان می‌دهد

‌درباره‌ی رافائل ژیئوردانو نویسنده‌ی کتاب روزی که شیرها کاهو می‌خورند

رافائل ژینور دانو نقاش و هنرمند برجسته‌ی فرانسوی ( متولد 19 آوریل 1974، پاریس) است. او در زمینه‌ی تکنیک‌های ارتباطات و مدیریت استرس آموزش دیده است. موفقیت اولین رمان او با نام «زندگی دومت زمانی آغاز می‌شود که می‌فهمی فقط یک زندگی داری» که یک رمان روانشناختی است، مرتبط با همین مهارت و آموزش‌ها بوده است.

رافائل ژیئوردانو  تحصیلات خود را در مدرسه هنرهای تجسمی در پاریس آغاز کرد و پس از 5 سال تحصیل در رشته‌ی هنر در نمایندگی‌های ارتباطات، طراحی گرافیک مشغول به کار شد. او خیلی اتفاقی، به عنوان "نویسنده ویراستار" استخدام شد. همین اتفاقات در زندگی سبب شد تا به دنبال علاقه خود یعنی نوشتن برود. اولین اثر این نقاش و نویسنده‌ی ‌موفق نوشته با زندگی شخصی او ارتباط نزدیکی دارد. جملات به کار رفته در این کتاب سراسر انرژی، می تواند شادی از دست رفته‌ی زندگیتان را به شما بازگرداند. شاید بتوان گفت که هدف رافائل ژیوردانو از نوشتن این کتاب درمان بسیاری از رفتارهای درونی و بیرونی افرادی بود که با هیچ چیز خوشحال نمیشدند.

رافائل ژیئوردانو فردی خلاق و رویا پرداز است. او همیشه در عالم خیال به سر می‌برد و رویا برای او مانند پناهگاه است. او در رویاهای خود داستان‌هایی مانند فیلم ساخته‌ است. همچنین یادداشتها، اشعار، و شروع رمان ها را در سبک کتاب های مورد علاقه انتخاب کرده است. نقاشی و نوشتن مهم‌ترین بخش زندگی او را تشکیل داده است و در نهایت او را بر آن داشت تا سبک جدیدی خلق کند. او با تلفیق کلمات و تصویر «رمانهای تصویری» را آغاز نمود

ترجمه‌ی کتاب روزی که شیرها کاهو می‌خورند به فارسی

معصومه خطیبی بایگی دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته‌ی مترجمی زبان فرانسه است. این مترجم جوان فعالیت خود را در ترجمه آثار فرانسوی به تازگی آغاز کرده است و تاکنون سه کتاب را به زبان فارسی برگردانده است . از آثار او می‌توان به کتاب‌های «خاطرات» و « زندگی دومت زمانی آغاز می‌شود که می‌فهمی فقط یک زندگی داری» اشاره کرد. انتشارات البرز کتاب روزی که شیرها کاهو می‌خورند را با ترجمه‌ی معصومه خطیبی بایگی  در سال 1397عرضه کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرارداده است.

چرا باید کتاب روزی که شیرها کاهو می‌خورند را خواند؟

کتاب روزی که شیرها کاهو می‌خورند در دسته‌ی کتاب‌های رمان و ادبیات فرانسه  قرار دارد. این کتاب مناسب برای گروه سنی بزرگ‌سال است. تعداد صفحات نسخه‌ی چاپی کتاب 318 صفحه است که با مطالعه‌ی روزانه 20 دقیقه می‌توانید این کتاب را در 15 روز بخوانید.

کتاب روزی که شیرها کاهو می‌خورند جزو کتاب‌های حجیم و بلند با موضوع رمان و ادبیات فرانسه  است. این کتاب برای افرادی که وقت بیشتری برای مطالعه دارند و می‌خواهند در زمینه‌ی  رمان و ادبیات فرانسه زمان بیشتری را به مطالعه اختصاص داهند انتخاب مناسبی است.

‌در بخشی از کتاب روزی که شیرها کاهو می‌خورند می‌خوانیم

رومن با عجله ماشینش را پارک کرد و با نگاه سریعی شماره‌ی جایگاه را حفظ کرد و از صندوق عقب کیف پر از وسایلش را برداشت و خودش را به خروجی پارکینگ رساند. با گروهش در جایی که خیلی دوست داشت قرار ملاقات گذاشته بود: شهرک علم و فناوری درپارک ویلت پاریس. از حس و حال این شهرک خیلی خوشش می‌آمد. هرکسی, با هر سطح دانشی، می توانست فرهنگ علمی و فناوری را بشناسد. همین که پایش به در ورودی رسید گروهش را دید. همه آمده بودند؟ چهره‌ها را زود از نظر گذراند. چشمش به دنبال یک نفر خاص می‌گشت... از بابت دلهره ای که گرفت، جواب سوالش را فهمید. کیفش را محکم تر به شکمش چسباند تا به خودش جرئت بیشتری بدهد. اضطراب مخفی‌اش را پنهان کرد و با خوشحالی گفت: «سلام به همگی! خوبید؟ برای یک جلسه‌ی دیگر آماده اید؟»

برونو با شک پرسید: «کجا می رویم؟»

«قرار است غافلگیر شوید! دنبالم بیایید!»

مکسیمیلیان با حالتی نیمه مسخره و نیمه جذاب گفت:«می‌رویم آخر دنیا»

رومن خیالاتی شده بود یا واقعا مکسیمیلیان می‌خواست جذابیتش را به رخ او بکشد. مهم نبود! به اين بازی‌های بی مزه‌ی مسموم عادت داشت. ضد ضربه شده بود... البته تقریبا در دوره‌ای از زندگی اش قبل از ازدواجش با پیتر گاردنن عاشق و دیوانه‌ی مردهای مسموم بود! اگر در صد متری‌اش مرد مسمومی بود، رومن متوجه می شد! همه‌ی رفتارهای مسمومشان را از بر بود و از دور آنها را می‌شناخت... دوگانگی‌اش همین بود: همه‌ی زندگی‌اش را صرف مبارزه با مسمومیت رفتاری کرده بود ولی هنوز هم جذب مردهای مسموم می‌شد. ظاهرا از زمختی شخصیت و ملاحت رفتارشان خوشش می‌آمد. وقتی هم که خودش را راضی کرده بود تا به حرف عقلش گوش کند و با مرد سالمی مثل پیتر گاردنر که هیچ رفتار مسمومی نداشت و بسیار مهربان، آرام و صبور بود، ازدواج کند. تا سرحد مرگ از این مرد حوصله‌اش سر رفت و رابطه‌شان باهم به هم خورد. البته، پیتر همچنان مرد ایدئالی بود! ولی رومن نمی‌توانست با او ادامه بدهد. دل، منطق سرش نمی‌شود و راه خودش را می‌رود. هنوز هم بابت این رفتارها از دست خودش عصبانی بود و فکر می‌کرد اگر زندگی زناشویی شان زندگی ایدئالی نبود. خودش مقصر بود.

آن‌چه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب روزی که شیرها کاهو می‌خورند اثر رافائل ژیئوردانو بود.خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی رمان و ادبیات فرانسه  می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
1.۹۳ مگابایت
تعداد صفحات
318 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۱۰:۳۶:۰۰
نویسندهرافائل ژیئوردانو
مترجم معصومه خطیبی بایگی
ناشرانتشارات البرز
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
le jour ou les lions mangeront de la salade verte,۲۰۱۷.
تاریخ انتشار
۱۳۹۸/۰۷/۰۳
قیمت ارزی
3 دلار
قیمت چاپی
130,000 تومان
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۱.۹۳ مگابایت
۳۱۸ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
3.5
از 5
براساس رأی 6 مخاطب
5
ستاره
33 ٪
4
ستاره
33 ٪
3
ستاره
0 ٪
2
ستاره
16 ٪
1
ستاره
16 ٪
3 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
2

من نسخه چاپی کتاب رو خوندم و به زور تمومش کردم. در کل زیاد طرفدار کتابایی با محوریت توسعه فردی نیستم اما به جز این، میشه گفت کتاب طرح ساده‌ای داشت و هیچ نقطه ی اوجی توی داستان نبود که آدم رو به خوندنش تشویق کنه.

4

درباره گروه درمانی برای افرادی که ناخواسته باعث رنجش دیگران میشن و عزیزانشونو طردمیکنن. رویهمرفته کتتب خوبی، راهکارهای خوبی میده برای درمان، حالا یه داستان عشقی هم ضمیمه کرده که جذابیتش یالاتربره

4

در حد آشنایی با گروه درمانی و تاثیراتش کتاب خوبی بود.

3.5
(6)
40,000
٪50
20,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
روزی که شیرها کاهو میخورند
٪50
روزی که شیرها کاهو میخورند
رافائل ژیئوردانو
انتشارات البرز
3.5
(6)
40,000
٪50
20,000
تومان