Loading

چند لحظه ...
کتاب رساله نوین۳

کتاب رساله نوین۳
احکام و موضوعات خانواده- ترجمۀ بخش‌هایی از تحریرالوسیلۀ امام خمینی(ره)

نسخه الکترونیک کتاب رساله نوین۳ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۹,۷۵۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب رساله نوین۳

این کتاب که به عنوان جلد سوّم رسالۀ نوین راجع به مسائل و احکام فقهی خانواده به خوانندگان گرامی تقدیم می‌‌شود، طبق معمول با دو مقدمه آغاز می‌‌گردد که مقدمۀ ۱ نشانگر مظلومیّت و محرومیّت‌های زن در طول تاریخ و نجات و رهایی وی توسط اسلام، و مقدمۀ ۲ بیانگر نظام خانواده در اسلام است. مباحث کتاب به ترتیب سیر زندگی طبیعی انسان، طرح‌ریزی شده است و شامل احکام فقهی راجع به تشکیل خانواده و حقوق آن، کارهای داخلی و خارجی و رفتن به شکار و آوردن غذا برای خانواده، ذبح شرعی، خوردنی‌های حلال و حرام ـ اعمّ از دریایی، زمینی، هوایی، معدنی، نباتی و حیوانی ـ‌، نوشیدنی‌های حلال و حرام، سرگرمی‌ها و تفریحات حلال و حرام، و نیز احکامی راجع به طلاق، مرگ و پس از مرگ، و ارث خواهد بود. مهم‌ترین ویژگی احکام خانواده در اسلام، رعایت کامل عدالت و حقوق همه جانبۀ زن، مرد و کودک و دادن اهمیت، اصالت و استقلال به خانواده ـ این واحد بنیادین جامعه ـ، به همان اندازه‌ای است که به اجتماع و مملکت اهمیت، اصالت و استقلال داده شده؛ تا بدانجا که در این کتاب می‌‌بینیم در مقابل حقوق جامعه، حقوق خانواده و در برابر اقتصاد جامعه، اقتصاد خانواده و در قبال دفاع از کشور، دفاع از خانواده و در کنار بیمه‌های اجتماعی، صلۀ رحم و بیمۀ عاقله و در جنب ولایت و سرپرستی امام در جامعه بر اساس میثاق و تقوی، ولایت و سرپرستی پدر نسبت به اعضای خانواده براساس تقوی و میثاق محکمی که زن از مرد در برابر خدا گرفته است، قرار دارد. دیگر از ویژگی‌های احکام خانواده در اسلام که در این کتاب بدان اشاره شده است، حل اختلافات زناشویی از طریق حکمیّت فامیل زوجین می‌‌باشد که نه تنها کار دادگستری و ادارۀ کشور را آسان نموده بلکه حکومت مستقیم قانون و مردم را تحقق بخشیده است. اشتباه حرمت ازدواج با محرمیّت در مورد خواهر زن در چاپ اول این کتاب که برای بعضی از خوانندگان به وجود آمد، سبب خیری شد که تمامی رساله‌های فارسی امام با دقت بیشتری مورد اصلاح و تطبیق با تحریرالوسیله قرارگیرند و استفتائات جدید و بسیاری از مسائل روز بدان‌ها افزوده شود.

ادامه...

مشخصات کتاب رساله نوین۳

بخشی از کتاب رساله نوین۳

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب رساله نوین۳