دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب نقش رهبری اخلاقی بر رفتار شهروند سازمانی فیدی‌پلاس

کتاب نقش رهبری اخلاقی بر رفتار شهروند سازمانی

نسخه الکترونیک کتاب نقش رهبری اخلاقی بر رفتار شهروند سازمانی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب نقش رهبری اخلاقی بر رفتار شهروند سازمانی

نیروی انسانی که امروزه از آن به عنوان سرمایه انسانی یاد می­کنند یکی از مهمترین سرمایه های هر سازمانی است که کیفیت آن می تواند در رشد و تعالی سازمان نقش بسزایی داشته باشد و با توجه به پیچیدگی­های آن مباحث مختلف در ابعاد رفتاری در حال ظهور می باشد که یکی از انها در سالهای اخیر موضوع رفتار شهروندی سازمانی می باشد که به طور کلی رفتار شهروندی یک نوع رفتار ارزشمند و مفید است که افراد ان را به صورت دلخواه و داوطلبانه از خود بروز می دهند به این ترتیب مطالعه و بررسی اینگونه رفتار افراد در سازمان که به رفتار شهروندی سازمانی شهرت یافته است بسیار مهم و ضروری به نظر می رسد (ارنست، ۲۰۱۷). مدیران سازمان‌ها بیش از هر چیز خواستار کسب مزیت رقابتی نسبت به سایر سازمان‌ها می­باشند و باید دانست که برای رسیدن به این مهم، تصمیم‌گیری درست بر اساس آن‌چه که در جهت خیر سازمان و محیط است و هم­چنین ایجاد محیطی که روابط متقابل و مؤثری بین کارکنان برقرار باشد، تنها از رهبر و مدیر اخلاق مدار برمی آید (دیویس، ۲۰۱۶). رفتار شهروندی سازمانی یکی از شاخص­هایی است که موجب بهبود عملکرد کارکنان می­شود و سازمان را به­سوی تحقق اهداف سوق می­دهد، توجه به رفتارهای شهروندی سازمانی به این دلیل در سازمان­ها مهم بوده که سازمان­ها از طریق شرح شغل رسمی قادر نیستند رفتارهای مورد نیاز برای تحقق اهداف سازمان را از کارکنان انتظار داشته باشند. به­طور کلی رفتار شهروندی سازمانی به کارایی و اثربخشی سازمان­ها از طریق تحولات منابع، نوآوری و پذیرش تغییرات کمک می­کند(زندی­راد،۱۳۸۹). از طرف دیگر اکثر مقالات نوین در رابطه با سازمان­ها بر اهمیت ارزش­های حیاتی سازمان تاکید دارد و رهبری اخلاقی به مثابه یک ارزش انسانی ممکن است به­منزله یک ارزش اساسی سازمان شناخته شود، به­علاوه امروز رهبری اخلاقی در سازمان­های خدماتی در مقالات مدیریتی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. زیرا موفقیت سازمان­های خدماتی به هنگام ارائه خدمت به مشتری تا حد زیادی تحت تاثیر رفتار عاملین ارائه خدمت قرار می­گیرد و به­ویژه به­دلیل نقش حائز اهمیت عاملین ارائه خدمت در جلب مشتریان، اهمیت رهبری اخلاقی در برخورد با این کارکنان بیشتر مورد نظر قرار می­گیرد، زیرا ادراک رفتار مبتنی بر اخلاق توسط عاملین ارائه خدمت موجب رضایت آن­ها از سازمان گردیده و رضایت عاملین ارائه خدمت(کارکنان) به جهت ارتباط رودرو با مشتریان به افزایش رضایت مشتری می­انجامد که در بلند مدت ضامن بقای سازمان است و بر میزان سودآوری سازمان اثر می­گذارد(زینالی صومعه،۱۳۸۳). به‌منظور کسب مزیت رقابتی، سازمان‌ها به کارکنانی نیاز دارند که خود تمایل دارند پا را فراتر از الزامات رسمی شغلی‌شان گذاشته و رفتارهایی فراتر از نقش خود بروز دهند. چنین رفتارهایی را رفتار شهروند سازمانی می‌خوانند. این رفتار بر مشارکت کارکنان در موفقیت سازمان تأکید ویژه دارد و موجب بهبود عملکرد شغلی آنان می­گردد (میرسپاسی و معمارزاده،۱۳۹۰). اورگان (۱۹۸۸)، رفتار شهروند سازمانی را وضعیت مطلوبی می­داند که از یک طرف منابع موجود و در دسترس را افزایش و از سوی دیگر، باعث کاهش نیاز به راه­های نظارت رسمی و روش­های پر هزینه در سازمان می­گردد. رفتار شهروند سازمانی موجب به حداقل رسیدن تعارضات به وجود آمده در انتظارات شغل و کاهش احتیاج به منابع کمیاب در سازمان می­گردد .

ادامه...

مشخصات کتاب نقش رهبری اخلاقی بر رفتار شهروند سازمانی

  • ناشر متخصصان
  • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۱۶,۰۰۰ تومان
  • تاریخ نشر ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.39 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۵۷ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب نقش رهبری اخلاقی بر رفتار شهروند سازمانی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب نقش رهبری اخلاقی بر رفتار شهروند سازمانی