فیدیبو نماینده قانونی انتشارات نگاه و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب پنجاه و سه نفر

کتاب پنجاه و سه نفر

نسخه الکترونیک کتاب پنجاه و سه نفر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۶,۰۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب پنجاه و سه نفر

«پنجاه و سه نفر» نوشته «بزرگ علوی»(۱۳۷۵-۱۲۸۲) نویسنده، سیاست‌‌مدار و روزنامه‌نگار نوگرای ایرانی است. او را همراه صادق هدایت و صادق چوبک، پدران داستان‌نویسی نوین ایرانی می‌دانند. بزرگ علوی جزو افرادی بود که به عنوان عضو گروه ۵۳ نفر در دوره پهلوی اول دستگیر شدند تا به این وسیله جمعی از فعالان چپ و منتسب به حوزه توده یکجا دستگیر و روانه زندان شوند. در بین آنها تنها بزرگ علوی بود که داستان‌نویس به حساب می‌آمد. آنها در سال ۱۳۱۶ بازداشت شدند. برخی از آنها در زندان جان باختند و مابقی پس از شهریور ۱۳۲۰ و برکنار شدن رضاخان از حکومت، از زندان آزاد شدند. بزرگ علوی در این کتاب شرح زندانی شدن خود و سایر همق‌طارانش را نوشته و داستان و مستندنگاری را به هم آمیخته است.

ادامه...

بخشی از کتاب پنجاه و سه نفر

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب پنجاه و سه نفر

کتاب ما وبیگانگان نوشته اقای جهانشاهلو که خودش یکی از ۵۳نفربوده هم کتاب کاملی هست.البته بعید می دونم بدون سانسور فیدیبو بتونه بگذاره تو برنامه.ولی جستجو کنید توی اینترنت پیدا می کنید.
در 1 سال پیش توسط aav...914
به باور من جلد اول خاطرات سه جلدی دکتر انور خامه ای با عنوان ”پنجاه نفر و سه نفر“ (انتشارات هفته, سال ۱۳۶۲) مکمل خوبی برای این کتاب می تواند باشد. امیدوارم دوستانمان در فیدیبوبرای انتشار خاطرات دکتر خامه ای که نسخه چاپی آن نایاب است تلاش کنند.
در 4 سال پیش توسط محمد فیروزآبادی
کتاب جالبیه و دید آدم رو باز میکنه در ارتباط با جو اختناق اواخر دوره رضا شاه
در 1 سال پیش توسط محسن سراج
کتاب آنچنان قدرت ادبی ندارد.اما برای علاقمندند به تاریخ و کسانی که به تاریخ احزاب علاقه دارند مناسب است.به نظرم ارزش خواندن دارد.
در 1 سال پیش توسط معصومه حاتمی
کتاب خوبیه ولی بعضی جاهاش نیاز به ویرایش و اصلاح جمله بندی داره
در 1 سال پیش توسط محسن سراج