Loading

چند لحظه ...
کتاب مرکز رشد صنایع فرهنگی

کتاب مرکز رشد صنایع فرهنگی

نسخه الکترونیک کتاب مرکز رشد صنایع فرهنگی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب مرکز رشد صنایع فرهنگی

صنایع فرهنگی در دنیای امروز ابزار قدرتمندی است که شامل تمامی گونه‌های هنری و رسانه‌ای مانند انتشار کتاب و مطبوعات، فیلم و تلویزیون، پویانمایی، بازی‌های ویدئویی، نرم‌افزارهای رایانه‌ای و... می‌شود و با به‌کارگیری ابزارهای تجاری و صنعتی مانند بازار و نظام‌های توزیع درصدد ثروت آفرینی و سودآوری هر چه بیشتر شده است. اما توفیق تجاری تنها هدف متولیان صنایع فرهنگی نبوده و امروزه بر کسی پنهان نیست که فرهنگ و رسانه اهداف سیاسی و اجتماعی و حتی امنیتی را نیز نشانه گرفته‌اند. تحلیل‌گران، اثرگذاری شگرف صنایع فرهنگی که در دهه‌های اخیر فناوری‌های پیشرفته را هم به کمک خلاقیت هنرمندان آورده‌اند، به‌درستی درک کرده‌ و کارکردهایی مانند آموزش و اطلاع‌رسانی را نیز در کنار سرگرمی آفرینی، برای آن‌ها قائل شده‌اند. در ایران، محصولات و صنایع فرهنگی امری ناشناخته نبوده و نیست و هنرمندان و اهالی فرهنگ از تأثیرات محصولات فرهنگی بر جامعه آگاه بوده و بر حمایت از آن‌ها تأکید می‌کنند ولی ابعاد تجاری و صنعتی این حوزه تاکنون کمتر موردبررسی قرارگرفته و بیشتر بر وجوه هنری آن تمرکز شده است. این در حالی است که ازنظر تجاری صنایع فرهنگی از سودآوری بسیاری در کنار دیگر آثار رسانه‌ای و فرهنگی برخوردار است و این موضوع لزوم سرمایه‌گذاری در این حوزه و ایجاد و تسهیل سازوکارهای موردنیاز برای آن را بیشتر روشن می‌نماید. با درک اهمیت یادشده و نقصان موجود در کشور، پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت بر آن شد تا در قالب یک طرح تحقیقاتی به بررسی گوشه‌ای از ابعاد تجاری و صنعتی این موضوع بپردازد تا قدمی در راه توسعه متوازن و همه‌جانبه صنایع فرهنگی در ایران بردارد و در اولین گام به بررسی مراکز رشد صنایع فرهنگی به‌عنوان الگوی موفق در جهان برای حمایت از مراکز نوپا و استعدادهای جوان، و مطالعه امکان تأسیس مراکز مشابه در کشور پرداخت. مراکز رشد در معنی عام به مراکزی گفته می‌شود که شرکت‌های نوپا و کارآفرینان بی‌تجربه را در ابعاد گوناگون حمایت کرده و تا حد زیادی به ورود موفقیت‌آمیز آن‌ها به بازار کمک می‌نماید. این حمایت‌ها بیش از اینکه جنبه مالی داشته باشد، جنبه خدماتی و مشاوره‌ای دارند. پدیده مراکز رشد صنایع فرهنگی، پدیده‌ای نوظهور است که در سال‌های اخیر و با توجه به گستردگی صنایع فرهنگی به وجود آمده‌اند که در این کتاب به‌تفصیل به آن‌ها پرداخته خواهد شد.

ادامه...

مشخصات کتاب مرکز رشد صنایع فرهنگی

بخشی از کتاب مرکز رشد صنایع فرهنگی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب مرکز رشد صنایع فرهنگی