فیدیبو نماینده قانونی فیدیبو و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
میکروبوک میکروبوک مشترک

میکروبوک میکروبوک مشترک

نسخه الکترونیک میکروبوک میکروبوک مشترک به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۱,۱۴۰ تومان دریافت کنید!

درباره میکروبوک میکروبوک مشترک

مشترک (۲۰۱۸) به یک مدل کسب و کار نگاه می‌کند که در حال حاضر از موفقیت بی‌سابقه‌ای در سراسر جهان برخوردار است: اشتراک‌ها. شرکت‌های نت‌فلیکس، اسپاتیفای یا اوبر و همچنین شرکت‌های دیگر متوجه شده‌اند که علاقه افراد نسبت به سرویس بیشتر از مالکیت است. به‌عنوان مثال به جای خود اتومبیل، کاری که اتومبیل برای آن‌ها انجام می‌دهد (یعنی جابه‌جا شدن) را می‌خواهند. این بینشی است که به‌معنای واقعی کلمه میلیاردها دلار ارزش دارد. اما ارزشش بیش از آن است و در واقع آینده را رقم می‌زند. اگر می‌خواهید در بازار شلوغ امروز موفق شوید، ارزشش را دارد که نگاهی دقیق‌تر به این پدیده بیندازید. میکروبو‌ک‌ ها خلاصه‌ ای کوتاه از کتاب‌ ها هستند که می توان آن ها را در مدت زمان کمی خواند و عادت به مطالعه روزانه را از طریق آن ها در خود شکل داد. برای تولید میکروبوک های فیدیبو همواره تلاش شده که کتاب ها از میان پرفروش ترین های بازار و در موضوعات مختلف انتخاب شوند تا بتوانند توجه مخاطبین بسیاری را به خود جلب کنند. هم چنین با دقت فراوان گزیده ای از محتوای اصلی کتاب گلچین شده، به گونه ای که به شالوده اصلی آن لطمه وارد نشود و هدف غایی نویسنده به خواننده به طور کامل منتقل گردد.گاهی از میکروبوک ها با عنوان کتابچه یا کتاب کوتاه یاد می‌شود. با دانلود میکرو بوک می توانید به صورت اجمالی در کمتر از ۲۰ دقیقه برترین کتاب های جهان را مطالعه کرده و لذت ببرید. سایت و اپلیکیشن فیدیبو با صدها نسخه صوتی و الکترونیکی از میکرو بوک ها، تجربه ای متفاوت از کتابخوانی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

ادامه...
 • ناشر فیدیبو
 • تاریخ نشر
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 0.2 مگابایت
 • تعداد صفحات ۰ صفحه

بخشی از میکروبوک میکروبوک مشترک

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

میکروبوک چیست؟

میکروبوک ها چکیده ای از برترین کتاب های غیر داستانی جهان هستند که با هدف صرف زمان و هزینه کمتر برای مطالعه تهیه شده اند. برای تهیه میکروبوک های فیدیبو همواره تلاش شده که چکیده کتاب ها از میان پرفروش ترین های بازار و در موضوعات مختلف انتخاب شوند و پاسخگوی نیازهای تعداد بیشتری از مخاطبان باشند.
میکروبوک ها با انتخاب و اشاره به نکات اصلی یک کتاب، امکان دریافت بهتر از متن اصلی را به خوانندگان می دهند و در عین حال محتوایی مستقل، قابل فهم و کاربردی هستند.
با خواندن میکروبوک های فیدیبو می توانید در کمتر از ۲۰ دقیقه با محتوای برترین و پرفروش ترین کتاب های جهان آشنا شوید و گستره جذابی از موضوعات متنوع، مانند: روان شناسی و موفقیت، خودیاری، مدیریت، کسب وکار، سبک زندگی، تاریخ، زندگینامه افراد موفق، انگیزش و الهام بخشی، مهارت های ارتباطی و فروش و بازاریابی پیش روی شماست.
فیدیبو تلاش دارد با انتشار صدها نسخه الکترونیک و صوتی برترین میکروبوک ها، کتابخوانی را تبدیل به عادتی روزمره و دلنشین کند.

مشترک: چرا مدل حق اشتراک، آینده شرکت شما خواهد بود و درباره آن چه باید کرد

نویسنده: تین زو

معرفی اجمالی

مشترک (۲۰۱۸) به یک مدل کسب و کار نگاه می کند که در حال حاضر از موفقیت بی سابقه ای در سراسر جهان برخوردار است: اشتراک ها. شرکت های نت فلیکس، اسپاتیفای یا اوبر و همچنین شرکت های دیگر متوجه شده اند که علاقه افراد نسبت به سرویس بیشتر از مالکیت است. به عنوان مثال به جای خود اتومبیل، کاری که اتومبیل برای آن ها انجام می دهد (یعنی جابه جا شدن) را می خواهند. این بینشی است که به معنای واقعی کلمه میلیاردها دلار ارزش دارد. اما ارزشش بیش از آن است و در واقع آینده را رقم می زند. اگر می خواهید در بازار شلوغ امروز موفق شوید، ارزشش را دارد که نگاهی دقیق تر به این پدیده بیندازید.
چه کسانی باید این میکروبوک را بخوانند؟
 • کارآفرینان و صاحبان کسب وکاری که به دنبال ایده های جدید هستند
 • هر کسی که تا به حال به این فکر کرده است که شرکت های آمازون و اوبر چگونه به این موفقیت دست پیدا کرده اند
 • مشترکانی که در مورد نحوه کارکرد خدماتی که استفاده می کنند، کنجکاو هستند.

درباره نویسنده

تین زو هم بنیانگذار و مدیر عامل زورا(۱) عرضه کننده پیشرو در نرم افزارهای ابری است. این شرکت به شرکت هایی که می خواهند مدل کسب و کار خودشان را به مدل اشتراکی تغییر دهند سرویس می دهد. زو پیش از راه اندازی زورا، مدیر ارشد بازاریابی و استراتژیست ارشد در Salesforce بود. او همچنین میزبان کنفرانس جهانی Subscribed نیز هست.
یک مطالعه علمی در مورد مدل های کسب وکار مبتنی بر حق اشتراک
انقلاب های کسب وکار دنیا را تغییر می دهند. به عنوان مثال تقسیم کاری که آدام اسمیت در کارخانه سوزن دوزی انجام داد باعث ایجاد انقلاب صنعتی شد و پیشرفت تکنولوژی قرن بیستم بدون هنری فورد و معرفی خط مونتاژ، غیر ممکن و حتی تصورنکردنی بود.
امروزه، ما در میان یک تحول عظیم دیگر هستیم. این که مدل کسب وکار آینده چیست؟ نگاهی به تاریخچه مرورگر و یا برنامه های روی موبایل خود بیاندازید. نام های آشنایی که در آنجا خواهید دید (مثل آمازون، اسپاتیفای(۲)، یا نتفلیکس(۳))، روش جدیدی برای انجام کسب وکار دارند که نام آن، «مدل حق اشتراک» است.
اصل اساسی آن چیست؟ مردم اهمیتی به تملک «چیزها» نمی دهند. آن ها «خدمات» می خواهند. همان طور که تین زو(۴) می گوید، این شیر گاو است که مشتریان واقعاً به آن علاقه دارند، نه خود گاو.
فقط این که، این بینش، ارزش آن همه پول را ندارد. ویژگی اشتراک، به معنی تحول در روش غذا خوردن، سفر کردن، خرید رفتن، تماشای فیلم، گوش دادن به موسیقی (و همانطور که می دانید اگر دارید از این برنامه استفاده می کنید)، حتی به معنای تغییر در یاد گرفتن تان است.
این یعنی آشنا شدن با این نگرش اقتصادی جدید ارزشش را دارد. خوشبختانه، ما کسی را داریم که که کل حرفه اش را وقف کمک به شرکت ها کرده است و مانند یک راهنمای تور به آن ها کمک کرده تا در این حوزه ناآشنا شرکت خود را به سان یک کشتی به جلو هدایت کنند.
در این بخش یاد می گیرید که:
 • چگونه انقلاب داده ها اقتصاد مبتنی بر اشتراک را تغذیه می کند؛
 • چرا اینترنت اشیا، پدیده بزرگ بعدی است که قرار است تولید شود؛ و
 • چگونه شرکت خود را به یک مدل اشتراک تبدیل کنید.
شرکت های بیشتری به مدل های حق اشتراک گرایش پیدا کره اند تا بتواند نیازهای در حال تغییر مشتریان شان را برآورده کنند.
در ۲۰۱۵، تین تزو مقاله ای برای فورچون نوشت و در آن بیان کرد که مدل کسب وکا پیشین وقت تلف کردن بود. دلیل او چه بود؟ زیرا در مدل کسب وکار سنتی معمولاً فقط ایده اصلی را می آموزید: یک محصول فوق العاده تولید کنید و مقدار زیادی از آن را بفروشید.
او گفت که جهان و به تبع آن، مشتریان تغییر کرده اند. هیچ چیزی بهتر از ظهور مدل کسب وکار اشتراکی نمی تواند این مطلب را بیان کند. بنابراین چرا مدل حق اشتراک اینقدر عالی است؟ دو نکته در آن وجود دارد: دسترسی و خدمات.
امروزه مردم علاقه کمتری به مالکیت محصولات دارند. آنچه مردم واقعاً می خواهند این است که بتوانند از آن محصولات استفاده کنند. شرکت های مدرن و به روز سی دی یا اتومبیل نمی فروشند. در عوض، دسترسی به موسیقی یا حمل ونقل را ارائه می دهند.
این موضوع نقطه مشترک تعدادی از موفق ترین کسب وکارهای جهان است.
شرکت هایی چون اوبر، نت فلیکس(۵) و اسپاتیفای را در نظر بگیرید. مشتریان مالک آلبوم، وسایل نقلیه و ویدیوهای واقعی و فیزیکی نمی شوند بلکه با پرداخت حق اشتراک، هر وقت به آن ها احتیاج داشته باشند می توانند به آن ها دسترسی پیدا کنند.
افراد برای سرویس ارزش بیشتری نسبت به محصولات فیزیکی قائل هستند. خودِ موسیقی مهم تر از دیسک نقره ای است که موسیقی در آن ذخیره می شود، درست همان طور که رسیدن از نقطه A به نقطه B مهم تر از ماشین آلات دست وپاگیر است که امکان سفر را فراهم می کنند.
هنگامی که شرکت ها روی چیزی که مشتریان در واقع می خواهند و نیاز دارند تمرکز می کنند، در جایگاه بهتری برای مطابقت دادن محصول با خریدارانش قرار دارند. این یعنی خدمات بهتر!
اما مسئله فقط سوار شدن بر موج های تعییر سلیقه با هدف کسب مزیت در بازار نیست بلکه مسئله شکست یا موفقیت است. تغییر به مدل مشتری محور اشتراکی برای بقای یک شرکت ها بیش از پیش حیاتی است.
تنها ۱۲ درصد از شرکت هایی که در سال ۱۹۵۵ در لیست فورچون ۵۰۰ حضور داشتند (شاخصی از ۵۰۰ شرکت بسیار سودآور در ایالات متحده) امروزه هنوز در این فهرست هستند. آن هایی که باقی مانده اند به دلیل تغییرات اساسی که متحمل شده اند شباهتی به قبل ندارند.
به عنوان مثال جنرال الکتریک در سال ۱۹۵۵ در رتبه چهارم و در سال ۲۰۱۷ در رده سیزدهم قرار داشت. این شرکت در اواسط قرن بیستم، به عنوان تولیدکننده لامپ ها و لوازم روشنایی شناخته می شد. امروزه، بیشتر درآمد آن از طریق خدمات اشتراکی دیجیتال، مانند خدمات داده ای ایجاد می شود.
همین مساله برای IBM نیز صدق می کند. این شرکت از رتبه شصت و یکم در سال ۱۹۵۵ به سی و دوم در سال ۲۰۱۷ صعود کرد. راز موفقیت آن چیست؟ این شرکت از فروش ترازوهای تجاری و تجهیزات اندازه گیری به ارائه خدمات اشتراکی IT یه کسب وکارها تغییر روند داده است.
پس چه اتفاقی برای ۸۸ شرکت هایی افتاد که دیگر در فهرست فورچون ۵۰۰ حضور نداشتند؟ آن ها نتوانستند با سرعت تغییر کنار بیایند. آن ها به اندازه کافی قابلیت سازگاری نداشتند نبودند.
صنایع ویدیو، موسیقی و حتی خرده فروشی در حال حاضر تحت سلطه خدمات اشتراکی هستند.
شرکت هایی مانند نت فلیکس، اسپاتیفای و Amazon امروزه در همه جا حاضر هستند. در واقع، دشوار است تصور کنیم که زندگی قبل از آن ها چه شکلی بود. به احتمال زیاد، شما یک حساب کاربردی در حداقل یکی از آن ها دارید. آن ها چگونه به این نقش تاثیرگذار در زندگی ما رسیدند؟
دسترسی اشتراکی به موسیقی و ویدیو در چند سال گذشته به میزان زیادی رشد کرده است.
اینترنت و رسیدن سایت های اشتراک فایل مانند نپستر(۶)، شرایط را برای جهش رشد سرویس های اشتراکی در اوایل قرن جدید فراهم کردند.
این دوره برای استودیوهای بزرگ فیلم و شرکت های ضبط موسیقی بسیار دشوار بود. آن ها نگران این بودند که چرا بازار در حال کشیده شدن از دستشان است و به همین خاطر حمله ای قانونی ترتیب دادند و سعی کردند رقبای تازه کار خود را از صحنه خارج کنند.
ولی آنچه که آن ها متوجه نشدند، پتانسیل عظیم این بازار جدید بود.
استارتاپ ها در این بازار بسیار سریع تر عمل کردند. آن ها محاسبه کردند که اگر راهی برای ورود به این بازار پیدا کنند، قادر خواهند بود با شرکت های قدیمی رقابت کنند و احتمالاً حتی بر آن ها تسلط پیدا کنند.
این کار یک قمار زیرکانه بود. نت فلیکس شروع به استریمینگ فیلم در سال ۲۰۰۷ کرد. طی یک دهه آینده، تعداد مشتریانش از صفر تا ۱۰۰ میلیون مشترک افزایش یافت! امروزه، حدود دو سوم از تمام آمریکایی ها اشتراک خدمات استریمینگ ویدیویی این شرکت را دارند.
در این میان اسپاتیفای در مدت نه سال از صفر به ۵۰۰ میلیون مشترک رسید. این شرکت اکنون حدود ۲۰ درصد از درآمد صنعت موسیقی کل جهان را تشکیل می دهد.
شرکت های بزرگ همچنین نتوانستند اثر جانبی افزایش خدمات استریمینگ را پیش بینی کنند: دسترسی آسان به موسیقی های گمنام باعث افزایش فروش خرده فروشی شده و به یک دوره ۱۵ ساله کاهش درآمد پایان داد!
سرویس های اشتراکی هم به لطف تجارت الکترونیک شیوه خرید مردم را تغییر داده اند و این بازار دیگری است که به سرعت در حال رشد است. رشد سالیانه آن حدود ۱۵ درصد تخمین زده می شود و تجارت الکترونیک در حال حاضر ۱۳ درصد کل بازار خرده فروشی را تشکیل می دهد.
این در مقابل رشد سالانه فقط سه درصدی فروشگاه های فیزیکی و بسته شدن ۷۰۰۰ فروشگاه آمریکایی تنها در سال ۲۰۱۷ است.
بازاریابی به طور فزاینده ای به شکل آنلاین صورت می گیرد. Amazon بیش از ۹۰ میلیون عضو ویژه آمریکایی دارد، که فقط کمتر از نصف خانواده های آمریکایی را تشکیل می دهد و با این حال، سالانه ۹ میلیارد دلار از حق اشتراک و ۱۱۷ میلیارد دلار از فروش درآمد دارد!
آنچه که همه این کارها را عملی می کند، مزیتی با عنوان حفظ داده ها است که شرکت هایی مانند آمازون از آن استفاده می کنند. از آنجا که آن ها می دانند مشتریان شان چه چیزی می خرند، می توانند حدس بزنند که چه محصولات دیگری را ممکن است دوست داشته باشند.
این بدان معنی است که آن ها می توانند سرویس خود را با افراد سازگار کنند و خرید را تبدیل به تجربه ای بسیار شخصی تر کنند.مشترک

تین زو

ترجمه: گروه ترجمه ناربوحق انتشار الکترونیک برای فیدیبو محفوظ است

نظرات کاربران درباره میکروبوک میکروبوک مشترک