فیدیبو نماینده قانونی انتشارات پرسمان و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب ۱۱۴

کتاب ۱۱۴
از درون تا محیط -جلد اول

نسخه الکترونیک کتاب ۱۱۴ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۶,۰۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب ۱۱۴

- هدف از طراحی این کتاب "تا زمانی­که خودتان و محیط اطرافتان را بدرستی نشناخته باشید، قادر نخواهید بود هیچ­گونه تغییری ایجاد نمایید" ۱- نگرش جدید و واقع گرایانه به مفاهیم موفقیت و مدیریت اثر بخش با محوریت تفاوت انسانهای موفق ۲- خودشناسی و محیط شناسی بعنوان دو فاکتور کلیدی در الگوسازی (از درون تا محیط) ۳- مطالعه سوابق افراد مورد بحث در این کتاب که در فصل سوم و چهارم بصورت طبقه­بندی شده در فعالیت­های مختلف تجربیات متفاوتی کسب کرده­اند. ۴- مطالعه و مقایسه تجربیات افراد انتخاب شده با نظریات شما بعنوان خواننده ۵- خودارزیابی با الگوهای ارائه شده و نتیجه­گیری نهایی ۶- تکمیل مجدد پرسشنامه و ارسال نتیجه­گیری خواننده برای مؤلف و حضور در چاپ­های بعدی کتاب (در صورت تمایل شما خواننده گرامی) مؤلف در نظر دارد پس از تعامل با خوانندگان و جمع­بندی نظرات عمومی، تألیف و تدوین کتاب­های سریالی بصورت طبقه­بندی شده در هر زمینه شغلی یا مدیریتی را با جزئیات تخصصی بیشتری ارائه نماید.

ادامه...

بخشی از کتاب ۱۱۴

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

پیشگفتار

تقدیم به تمامی خوانندگان و انسان­های تاثیرگذار
و به یاد حمید عزیزم

سخنی با خواننده:

خواننده محترم، ضمن تشکر از انتخاب شما لازم به توضیح است که مجموعه موجود با اهداف متفاوت و جهت استفاده از نگرش­ها و عملکردهای منجر به موفقیت، تالیف و طراحی شده که در ادامه نحوه استفاده و بهره­برداری از این مرجع ارائه گردیده است.
- هدف از طراحی این کتاب
"تا زمانی­که خودتان و محیط اطرافتان را بدرستی نشناخته باشید، قادر نخواهید بود هیچ­گونه تغییری ایجاد نمایید"
۱- نگرش جدید و واقع گرایانه به مفاهیم موفقیت و مدیریت اثر بخش با محوریت تفاوت انسانهای موفق
۲- خودشناسی و محیط شناسی بعنوان دو فاکتور کلیدی در الگوسازی (از درون تا محیط)
۳- مطالعه سوابق افراد مورد بحث در این کتاب که در فصل سوم و چهارم بصورت طبقه­بندی شده در فعالیت­های مختلف تجربیات متفاوتی کسب کرده­اند.
۴- مطالعه و مقایسه تجربیات افراد انتخاب شده با نظریات شما بعنوان خواننده
۵- خودارزیابی با الگوهای ارائه شده و نتیجه­گیری نهایی
۶- تکمیل مجدد پرسشنامه و ارسال نتیجه­گیری خواننده برای مولف و حضور در چاپ­های بعدی کتاب (در صورت تمایل شما خواننده گرامی)
مولف در نظر دارد پس از تعامل با خوانندگان و جمع­بندی نظرات عمومی، تالیف و تدوین کتاب­های سریالی بصورت طبقه­بندی شده در هر زمینه شغلی یا مدیریتی را با جزئیات تخصصی بیشتری ارائه نماید.

پیشگفتار مولف

مغز به اندام­ها سر نمی­زند آنها را درک می کند!
امروزه با وجود پیشرفت تکنولوژیک سبک زندگی انسان ها، هنوز تفکر و نوع نگرش به مسائل و چالش­ها در دستیابی به اهداف فردی، اجتماعی و سازمانی جایگاه ویژه ای را داراست.
آیا تا کنون در بررسی دو طرفه یک موضوع بر سر میز مذاکره و یا در مراودات شغلی، اجتماعی فکر کرده اید که پاسخ همان جا روی میز است و گاهی روی نوک بینی! فقط کافی است نوع نگرش و آغاز تفکر خود را بهبود بخشیم.
همواره انسان بدنبال درک روش­های موفق و الگوهای نتیجه­گرا بوده و در اغلب موارد به ناچار از چند الگو تبعیت می­کند چرا که یک الگوی کامل و چند جانبه بندرت در دسترس می باشد.
آیا تاکنون خود را ارزیابی کرده­اید؟ چگونه این کار را انجام می­دهید؟ آیا کلیشه و یا روند مناسبی را یافته­اید؟ آیا کپی برداری کرده­اید و یا براساس شخصیت و محیط خویش الگو ساخته­اید؟ و.......
وقتی با خود فکر می کنم که در طول زندگی شخصی از چه مسیرها، تنگناها، فراز و نشیب هایی عبور کرده ام و در واقع به گذشته می نگرم، تجربه و آگاهی امروزی را به قضاوت در خصوص گذشته می گذارم، نقاط قوت و ضعفی در نوع نگرش و نهایتاً انتخاب هایم که حاصلش کیفیت زندگی امروز من است را درک می کنم که محیط تربیتی، جامعه، درک فردی و الگوهای موجود نقش های تعیین کننده­ای در آنها ایفا کرده­اند.
در پاسخ به سوالات فوق و پرسش­های مشابه، آموزه­های دینی خانواده، نظام حاکم بر سرزمین مادری، جغرافیا و فرهنگ ملی بسیار تاثیرگذار می باشد و در این مجموعه کوشیده­ام تا با بررسی مجدد دنیای اطراف الگوی تمام عیار در زمینه­های مختلف ارائه نمایم که عموماً فراموش شده است.
در کتاب حاضر به بررسی جنبه­های مدیریت فردی و مدیریت جمعی از دیدگاه الگو قیاسی خواهیم پرداخت که ضمن ارائه یک الگوی بسیار کارآمد و همه جانبه، الگوهای فردی و موثر در زمینه های مختلف شغلی، اجتماعی جهت حرکت در مسیر الگو سازی مطرح خواهد شد.
حقیقت این است که ما باید الگو بسازیم نه فقط الگو بیابیم. در وجود هر انسان خصوصیات عمومی، ذاتی و منحصر به فرد نهفته است که هر یک به جای خود در موفقیت، اثرگذاری و احساس خوشبختی وی نقش آفرین خواهد بود.
آیا تا کنون به ساختار بدن انسان بعنوان یک الگوی کامل نگریسته­اید؟!
آیا فکر کرده­اید که شما در مسیر زندگی فردی- اجتماعی خود چگونه باید حرکت کنید؟ آیا سیستمی برای کنترل و راهبری توانایی­های خود پیدا کرده­اید؟
چگونه به اهداف تعیین شده رسیده­اید و دلایل ناکامی­ها چه بوده است؟
در تالیف و تدوین این مجموعه کوشیده­ایم مسائل عمدتا به زبان عمومی و تا حدی تخصصی مدیریتی مورد بررسی قرار گیرد لذا توجه به دسته ها و رده های مختلف خوانندگان ما را از بکار بردن واژه های تخصصی و پیچیده در امر مدیریت و الگوسازی بر حذر داشته است.
در طول چند سال مطالعه در زمینه ارگونومی و پارامترهای انسانی و همچنین توجه به امر نوآوری و پژوهش و نهایتاً توجه به روشهای حل مساله، دریافتم که در تمام زمینه ها نیازمند نوآوری و الگوسازی هستیم خصوصاً مدیریت فردی.
به نظر می رسد که هیچ کار غیر تیمی وجود ندارد فقط گاهی تمام کننده یک فرد خواهد بود و در ظاهر بعنوان کار فردی نمود یافته است در حالی­که قابلیت­ها و تلاش های فردی را ارج می نهم ولی معتقدم کار فردی تبلور یک کار گروهی و یا تحقق یک تفکر و حرکت تیمی می باشد.
در تجربیات موثر خود که حاصل زمان، محیط (خانواده و اجتماع) و آموزه­های مذهبی- دانشگاهی اینجانب می باشد در یافته ام که برای اینکه بتوانیم چند دقیقه ای به چیزی فکر نکنیم بهترین راه این است که فقط به یک چیز یا موضوع خاص فکر کنیم و در واقع به گونه ای متمرکز شویم که بقیه موضوعات تفکر ما را در بر نگیرد.
ظاهراً انسان­ها دوست دارند به چیزی معتاد نباشند، در حالی­که به ندرت می توان فردی را یافت که به موضوع خاصی عادت پی در پی نداشته باشد، در این جا نیز به نظر می رسد برای این­که به موضوعات مخاطره بخش معتاد نشویم لازم است به موضوع یا موضوعات مثبت و یا حداقل خنثی عادت کنیم.
در مورد الگو سازی نیز لازم خواهد بود تمرکز بیشتری داشته و بجای تقلا واعتیاد در الگو یابی، تعهد در الگو سازی را پیشه نماییم.
در ادامه استفاده از فاکتورهای انسانی و سیستم بدن انسان در الگو سازی بعنوان یک روش غیر فرافکنانه تحلیل گردیده است.
در بیشتر بخشهای کتاب سوالاتی مطرح می­گردد که در جهت همسویی تفکر خواننده با مطالب ارائه شده، تحلیل و پاسخ فردی خواننده طراحی شده است.

مقدمه و معرفی گروه پژوهشی روشن طرح

لزوم نگرش از زوایای متفاوت به پارامترهای موفقیت، بنده و گروه پژوهشی روشن طرح را بر این داشت که ضمن ارائه مطالب جدید و مفاهیم نو از موفقیت و مدیریت اثربخش و الگو ساز، طی یک فرآیند دو ساله نظرات و تجربیات یکصد و چهارده فرد موفق و موثر را بصورت مصاحبه و پرسشنامه جویا شویم و پس از ویرایش در اختیار خوانندگان عزیز قراردهیم.
در انتخاب افراد ضمن توجه به عملکرد و خروجی چشمگیر، برداشت عمومی از قضاوت در خصوص موثر و موفق بودن آنها نیز لحاظ گردیده است. در واقع تلاش بر این بوده است که الگوهای متفاوت در زمینه ها، تخصص ها و موقعیت های شغلی و اجتماعی گوناگون، نظریات و تجربیات خود را در پاسخ به سوالات معین ارائه نمایند.
در طراحی پرسشنامه و اینکه این سوالات چگونه تفکرات و عملکرد یک فرد را بروز دهد بررسی های موثری صورت گرفت و پس از جلسات متعدد، تحقیقات و ارزیابی های بعمل آمده بصورت یک پرسشنامه جامع تعریف گردید که راستای عملکرد تیم پژوهشی در قبال هدف از نگارش این کتاب را قابلیت کنترل و ارزیابی داده و استاندارد می­نمود.
در نگارش این کتاب اینجانب محمد ابجدی پس از بیش از ده سال تجربه در عرصه مدیریت صنعتی، ممیزی سیستم های مدیریت یکپارچه و تدریس در دانشگاه ها و مراکز علمی، توجه به نوآوری، خلاقیت و انتخاب را در اولویت فکری خود قرارداده و پس از تالیف بخش اول کتاب با تشکیل تیم پژوهشی مناسبی با تخصص های مختلف تجربیات واقعی، موثر و دست یافتنی انسان های موثر و موفق را در عرصه های متفاوت بعنوان یک منبع گرانبها جمع آوری و طبقه بندی کرده و در فصول بعدی کتاب جهت مطالعه خوانندگان و استفاده بعنوان مرجع جامع با ارائه یکصد و چهارده نگرش، عملکرد و طرز تفکردر دو جلد به چاپ رساندم.
در پایان مقدمه، از زحمات بی­دریغ و خستگی ناپذیر گروه پروژهشی روشن طرح، خانم­ها: سیمین کیانپور، پریسا قربانی، مهری شیردلیان، الهام گودرزی، فرشته ابجدی، پریسا روزبهانی، مریم میرحسینی، شادی ابجدی و آقای امیر موسوی که این کتاب حاصل تلاش آنهاست، قدردانی نموده و آرزومند موفقیت های بعدی اعضاء گروه هستم.

ضمناً تشکر و قدردانی خود را بابت حمایت­های بی­دریغ اعضای هیئت مدیره و سهامداران شرکت­های لوله و ماشین سازی ایران، روشن طرح و تهران کانزاس، اعلام می­نمایم.

م.ابجدی

فصل اول

۱-۱) مشخصه­های بدن انسان

- ساختار کلی
شامل ستون فقرات و استخوان بندی، مغز، اعصاب، اعضاء سیستم گوارش، گردش خون و اندام های ظاهری.
- بررسی فردی و تیمی عضوها:

۱-۱-۱- مغز: به نظر می­رسد مدیریت عمده بدن را بعهده دارد.

در مورد آناتومی مغز، بخش­های مختلف آن و وظیفه تخصصی هر بخش علاقمندان را به مطالعه کتب آناتومی و فیزیولوژی دعوت می­نمایم ولی در این کتاب نگاه مدیریتی و تاثیرگذار در موفقیت در مسیر زندگی فردی اجتماعی مورد نظر می­باشد.
شاید بتوان مغز را بعنوان مدیرعامل کل سیستم بدن انسان تعریف کرد که قدرت تحلیل، تفکر، ارزیابی، نظارت، تصمیم­گیری، صدور فرمان و بازخورد را با توجه به خلقت و پرورش خود یافته است و می­دانیم که برای خاتمه ارتقاء یک راهبر هیچ زمان و محدودیتی مفهوم نخواهد داشت.
*به نحوه مدیریت این عضو دقت کنید!

- مغز به اندام­ها سر نمی­زند بلکه آنها را درک می­کند.

- مغز جهت درک از حسگرهای تخصصی استفاده می­کند.
- چشم و گوش
- اعصاب
- هیپوتالاموس و....
- بندرت اتفاق می­افتد مغز به عملکرد حسگرهای خود شک کند.
- مغز در بالاترین بخش بدن و در محیطی ایمن مانند جمجمه قرار دارد.
- کار مغز تفکر، تحلیل عکس­العمل حسگرها، تصمیم­گیری، فرمان، ارزیابی، نظارت و تجزیه و تحلیل نتایج می­باشد.
- ورزش مغز حرکت نیست، افزایش ظرفیت آن با تدبیر، مطالعه، طراحی، بازیهای فکری و... امکان پذیر است.
- مغز به طور کامل کارآیی هر یک از عضوها را می­شناسد و برحسب توانمندی، استعداد و جایگاه قرارگیری در سیستم بدن از اعضاء و اندام­ها کار می­خواهد.
- مغز برای تمام قسمت­های بدن دلسوزانه مدیریت می­نماید.
- شرح وظایف اندام­ها و عضوها بر اساس قابلیت­های ذاتی – تربیتی آنها برای مغز تعریف شده و در واقع تمام وقایع و فرآیندهای پرورشی ذاتی در مغز مستند سازی گردیده است.
- مغز به گونه­ای مدیریت می­نماید که تمامی اعضاء جهت حفاظت از آن بدون توجه به خود آمادگی دارند.

- مغز هرگز به اعضاء بدن خود دروغ نمی­گوید.

- مغز در دوران پرورش تجربه می­کند ولی تجربه نادرست را تکرار نمی­کند. در واقع مغز اشتباه را باعث تجربه و تکرار آن را باعث پشیمانی و تخریب می­داند.
- مغز از فرآیند فیزیولوژیک سیستم بدن تبعیت می­کند و در واقع نماینده هیئت مدیره و انرژیی است که بدن را زنده و پویا نموده است. به نظر می­رسد این انرژی روح انسان و تجلی قدرت خداوند است.
الگوسازی ۱:
تا اینجا جهت الگو سازی برای خود توجه نمائید که در مورد سیستم، شغل، زمینه فعالیت فردی- اجتماعی خود نقش مغز را بعنوان یک نقش کلیدی بعهده بگیرید.
- پارامترهایی را که مغز دارد بشناسید و بعنوان یک راهبر قابل، در سیستم خود بکار بندید.
- سعی کنید مغز خود را بدرستی بشناسید و از قابلیت­های آن بخوبی بهره بگیرید.
- مغز خود را در مسیر پرورش و آموزش قرار دهید.
- تمرکز و استراحت را نیز فراموش نکنید، تنهایی را بسیار تجربه کنید و اتاق فکر داشته باشید.
- یادتان باشد در سیستم فردی خودتان فعلا نقش مغز را عهده­دار شده­اید.

۱-۱-۲- استخوان بندی:

سیستم بدن نیازمند یک چهارچوب فیزیکی داخلی می­باشد که ضمن رشد از دوران طفولیت تا پایان رشد وظیفه شکل دهی و جانمایی بقیه اعضاء را ایفاء می­نماید.
در واقع سیستم فردی یا گروهی شما نیازمند یک ساختار کوچک کارآمد داخلی می­باشد که سازماندهی سخت­افزاری و فیزیکی شما را نشان می­دهد و با رشد زمینه فعالیت شما باید ارتقاء یابد.
- پس از شروع شکل­گیری یک جنین این ساختار شروع به تشکیل نموده و با رشد انسان و بر اساس نیازمندی هر دوره سنی ارتقاء می­یابد.
- چهارچوب و استخوان­بندی بدن قابلیت ترمیم خود و آسیب­های وارده را دارد و گاها با استفاده از المان­های کمکی مانند پلاتین، پیچ، پین و... صلابت خود را حفظ می­نماید.
الگو سازی ۲:
- برای خود، کار و فعالیت خود یک ساختار و سازماندهی مناسب طراحی و تعریف نمائید.
- در هر دوره­ای سازماندهی شما باید پاسخگوی نیازها باشد و البته قابلیت ارتقاء جهت تامین نیازهای آتی را نیز دارا باشد.
- یادتان نرود هر استخوانی دارای مغز نرم و سازنده است.
- استخوان جهت تقویت نیازمند انواع ویتامین­ها، املاح و... می­باشد، بنابراین شما باید سازماندهی و ساختار فعالیت شغلی یا اجتماعی خود را همواره تقویت نمائید.
- قسمت­های مختلف استخوانبندی ضمن اتصال به هم آزادی عمل در حیطه کاری خود دارند و در مواردی که با ممارست بدست می­آید قابلیت­های ویژه­ای از خود بروز می­دهند، سیستم شما باید ضمن اتصال و صلابت ظاهری انعطاف­پذیر باشد. اگر انعطاف پذیر نباشید خواهید شکست!
تا اینجا برای عملکرد خود ساختار انعطاف پذیر با راهبری مغز طراحی کرده­اید.

۱-۱-۳- حسگرها:

- تقریبا تمامی حسگرهای بدن از جنس نرم و به عبارتی نرم افزاری هستند.
- جریان اطلاعات و فرامین و بازخورها از طریق آنها منتقل می­شوند.
- چشم و گوش (حواس پنجگانه)، پتانسیل عمل (Action Potential) جریان برق در اعصاب، رشته­ها و تارهای عصبی و نخاع وظیفه انتقال اطلاعات دوطرفه از عضو به مغز و بلعکس را دارند.
- نزدیکی چشم و گوش به مغز حائز اهمیت است.
- حفاظت از مسیر و کانال ارتباط ساختاری بسیار مهم است که از طریق ستون فقرات امکان پذیر شده است.
- فاصله زمانی درک و احساس و عکس العمل قابل توجه است.
- سنسورها تا حد امکان اطلاعات نادرست نمی­دهند مگر ورودی­ها را برای اولین بار تجربه کنند.
الگوسازی ۳:
- برای ساختار خود کانال­های جریان اطلاعاتی را ایجاد نمائید.
- سعی کنید در کار خود از امکانات و ابزارهای مناسب جهت درک و شناسایی مسائل داخلی و خارجی استفاده کنید.
- برای سیستم خود افراد، تجهیزات و فرآیندی جهت دیدن، شنیدن و درک عملکردی ایجاد نمائید.
- مانیتورینگ، دنیای نرم افزاری و مجازی، حلقه­های خود کنترلی در سیستم و پاسخگویی سریع و صحیح به دریافت­ها از عوامل موفقیت در کسب و کار و مدیریت فردی اجتماعی امروز است.
- دقت کنید که فرآیندهای حسگر در سیستم شما به روز گردند.
- توجه نمائید احساس باید به سرعت و آنی صورت گیرد ولی عکس­العمل باید عاقلانه و از روی تفکر باشد.
- برای گردش اطلاعات فرآیند قابل اعتمادی طراحی نمائید، و سوابق حاصل از تجربیات اولیه را ضمن محافظت در ارتقاء فرآیند لحاظ نمائید.
- با قراردادن حسگرهای خاص و شاید بازنگری و ارزیابی قادر به کنترل عملکرد حسگرهای سیستم خود خواهید بود.

۱-۱-۴- ورودی ها و خروجی ها:

ورودی­ها در بدن انسان:
- اطلاعات حسگرها و درک
- هوا
- غذا و آب
خروجی­های بدن:
- عکس العمل
- کار و تفکر
- ضایعات
لازم به تاکید است که کلیه اطلاعات حاصل از حسگرها در یک رده ارزشی قرار ندارند در واقع باید همه حس شوند ولی ترتیب و اولویت پاسخگویی متفاوت خواهد بود.
برخی از اطلاعات بعنوان نویز (Noise) و اطلاعات مغشوش می­باشند که مغز و سیستم بدن به آنها توجه ندارد و فقط آنها را تشخیص می­دهد.
استفاده از هوای سالم و پاکیزه، غذا و آب سالم و مناسب نیز بر اساس تجربه و نظریات متخصصین با آگاهی انجام می­شود.
- توجه کنید که خروجی بدن ما در برابر ورودی­ها منجر به انجام فعالیتهای داخلی (تفکر – سوخت و ساز- جریان اطلاعات– گردش خون و...) و خارجی (عملکرد– عکس العمل- بیان تفکر- نوشتن- انجام کار و...) می­گردد.
- بدن به سرعت خود را از شر ضایعات خلاص می­کند و گاهی با آنها می­ستیزد (عملکرد کلیه­ها،کبد، گلبول­ها، سیستم دفاعی و دفع ضایعات بدن)
الگوسازی ۴:
- ورودیها و خروجی­های سیستم فردی، کاری خود را بشناسید.
- برخی ورودی­ها ارزش عکس­العمل ندارند ولی همه ورودی­ها باید توسط سیستم درک شوند.
- دقت کنید برخی ورودی­ها برای زنده ماندن سیستم و فعالیت شما حیاتی هستند و برخی زنده بودن و پویایی واقعی آن را تضمین می­نمایند.
- صرفا با آب و هوا و غذا می­توان بصورت فیزیکی زنده بود ولی با درک و تفکر و هدایت سیستمی و حاصل از تحلیل ورودی­ها می­توان زندگی واقعی را به ارمغان آورد.
- گاهی افراد معلول و بی­حرکت از طریق قدرت تفکر و تحلیل زنده بودن و پویایی را نشان می­دهند. جهت دستیابی به یک سیستم کارآمد باید همه پارامترها را لحاظ نمائید ولی توجه داشته باشید که اغلب خروجی­های موفق از یک تفکر سیستمی و هدایت قدرتمند و ناظر بهره می­گیرند.
- گاهی سیستم خود را در معرض مانور تغییر ورودی­ها قرار دهید. با این کار سیستم در شرایط بحرانی عملکرد بهتری خواهد داشت.
- خروجی سیستم شما باید دسته بندی شود که شامل موارد زیر می­باشد:
- نتیجه تفکر(دستور، مشاوره، نوشته و...)
- کار (تولید محصول، خدمات)
- دفع ضایعات (دور ریزها)
- هرگز بدن اجازه انبارش دی اکسید کربن، مدفوع، اوره و بقیه مواد دفع شدنی در خود را نمی­دهد مگر درشرایط بیماری و به ناچار، بنابراین سیستم خود را به گونه­ای طراحی کنید که به سرعت در مورد دور ریزها اطلاع رسانی کند و تصمیم بگیرد.
در این مورد با مفاهیم اصول () پنج اس آشنا شوید.
- یادتان باشد هر چیزی تاریخ مصرف دارد حتی انرژی، ورودی­ها و خروجی­ها. آگاه باشید که سیستم شما به تاریخ مصرف حساس باشد و آن را درک کرده و رعایت نماید.
- تغییر ورودی­ها، پویایی واقعی و نیز خروجی­های مرتبط باید از توجهات ویژه سیستم شما باشد. در واقع قدرت تفکر تصمیم­گیری، انتخاب، عملکرد و ارائه خدمات شما باید ارتقاء یابد، بازنگری شده و به روز گردد.
- قبل از تصمیم به خروجی نهایی تفکر کنید که آیا فرآیندی که منجر به این خروجی شده صحت دارد. با استفاده از ابزارهایی مانند چرخه دمینگ، کار آزمایشی و مانور قادرید چنین کنترل­هایی را تکمیل کنید ولی آگاه باشید که دوران چرخه­های سعی و خطا به پایان رسیده و لازم است با استفاده از ذهن خلاق بطور مجازی و در دنیای مجازی (کامپیوتری یا خیال) ابتدا از انتها شروع کنید.
- یکی از روش­های عملی کنترل سیستم این است که سیستم را بصورت نا آگاهانه درمسیر یک تست طراحی شده با خروجی مشخص قرار دهید و اگر خروجی سیستم شما با آن مطابقت نداشت متوجه اشکال شوید. گاهی به اطلاعات خروجی یک ماشین حساب شک می­کنید در این حال با جمع دو عدد معلوم و یا ضرب آنها که حاصل را می­دانید ماشین حساب خود را چک می­نمائید.
- بعنوان یک کوهنورد وقتی حاصل فعالیت­های ذهنی، جسمی و برنامه ریزی خود را در صعود به قله می­یابید در نگاه به پایین (از قله) گاهاً متوجه اشکالاتی می­شوید که ممکن است ناشی از موارد زیر باشد:
- برنامه ریزی غلط
- شناخت نادرست از مسیر
- اطلاعات ناکافی
- عملکرد نا مناسب
- ابزارهای نا مناسب
- پیروی از تجربه­های غلط و در دسترس دیگران و البته در مواردی با نگاه به گذشته و پایین احساس رضایتمندی خواهید داشت.
- از آموزه­های غلط، حاصل از تعصب نه تفکر، عادت­های دم دست، تصمیم­گیری با اطلاعات غلط و خیلی کم، عدم شناخت مسیر حرکت و تجهیزات و امکانات لازم، بپرهیزید.
- مسیرهای اغتشاش در اطلاعات ورودی (نویز) و رهایی از شر ضایعات خروجی را شناسایی کنید و تحت کنترل قرار دهید.
- نشخوار ذهنی بعنوان بازنگری و ارزیابی قبل از خروجی را فراموش نکنید.
برای سیستم کاری خود ابزارها و امکانات کنترل سیستمی، فرآیندی و آزمایشات ارزیابی طراحی کنید. همیشه توجه داشته باشید که قادریم کاری را که انجام می­دهیم بهتر انجام دهیم به شرط آنکه قادر به ارزیابی کارمان باشیم.
فراموش نکنید که ما در سیستم خود به تعالی فکر می­کنیم نه به خوب بودن و در درجه خوب ماندن، به نظر می­رسد ما وظیفه داریم خوب باشیم و اینگونه آفریده شده­ایم لذا برای متمایز بودن و مطرح شدن باید به سمت عالی بودن گام برداریم و این بجز شناخت، آگاهی، تغییر، انتخاب، انعطاف و اندازه گیری عملکرد حاصل نمی­گردد. رفع و بهبود نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت یکی از تفکرات حرکت از رتبه خوب به رتبه عالی خواهد بود.
- در فرآیندکاری سیستم خود، نتایج عملکرد متوجه کل سیستم خواهد بود نه فرد. از موفقیت پاها در ورزش دو و میدانی و یا فرار در احساس خطر، کل اندام­ها و سیستم بدن نفع خواهند برد.

۱-۱-۵- اندام ها:

- وظیفه دست­ها، پاها، سیستم گوارش، سیستم تنفسی، سیستم تدافعی و گردش خون کاملاً تعریف شده و توالی عملکردی و زنجیره­ای عملکرد آنها کاملاً رعایت می­شود.
- در برخی موارد خداوند بدن را مجهز به دو عضو موازی کرده است مانند چشم­ها، گوش، کلیه­ها، شش، بافت­های مشابه و... که قادرند سیستم بدن را برای شرایط بحرانی حمایت نمایند.
- برخی عضوها در شرایط خاص می­توانند کار عضو دیگر هم گروه را انجام دهند مانند شکستن یک دست.
- در برخی عضوها و اندام­ها و بافت­ها موقعیت ثابت و حرکت در محدوده دیده شده و برخی قادر به حرکت و جابجایی در کل سیستم هستند و البته براساس نیاز سیستم.
- شما به واسطه پرتاب شیئی به سمت بدن عکس­العمل نشان می­دهید ولی در برابر پرتاب به سمت چشم و سر حاضرید از تمام قابلیت­های حرکتی، دست­ها و غیره استفاده نمایید.
الگو سازی ۵:
- در محل­های بحرانی سیستم کاری، فردی، کسب و کار خود از سیستم­ها، اعضاء یا تجهیزات موازی استفاده کنید.
- تجهیزات و سیستم را به گونه ای تعبیه نمایید که در شرایط معمولی و بحرانی پاسخگو باشند.
- از مکانیزم­های ثابت و متحرک بصورت همزمان استفاده نمایید.
- توجه کنید که برخی افراد یا تجهیزات شروع کننده، برخی وسط کار و برخی تمام کننده هستند، تلاش کنید قابلیت­های مناسب را در این سه بخش و بخش مکمل آنها یعنی نظارت و کنترل بکار گیرید.
- امکانات و سیستم خود را در معرض تست شرایط بحرانی قرار دهید و همه اجزا سیستم را متوجه نتیجه و خروجی نهایی نمایید.
یک تیم فوتبال که به زیبایی بازی کرده و اصول فوتبال شناور را رعایت می­کند ولی نتیجه را واگذار می­نماید؛ مورد قبول نمی­باشد.

۱-۱-۶- سیستم دفاعی بدن:

بدن در شرایط تهاجم داخلی از طریق تمهیدات سیستم خونی و عضوهای فیلتر مقابله نموده و تا حد توان از سیستم حفاظت می­نماید. در تهاجم خارجی مانند پرتاب جسم به سمت بدن و یا در سقوط و تصادفات بدن شکل خارجی خود را تغییر می­دهد. دست­ها جلوی صورت و سر را می­گیرند و بدن تا حد امکان منقبض شده و جمع می­گردد.
الگوسازی ۶:
- برای سیستم خود امکانات دفاع و حفاظت داخلی و خارجی طراحی نمایید.
- تربیت و سازماندهی سیستم باید بگونه­ای باشد که در شرایط ویژه و بحرانی اجزاء سیستم به ترتیب ارزش در زنده نگهداشتن سیستم، آمادگی فدا کردن خود را داشته باشند.
- از امکانات نرم­افزاری و سخت­افزاری برای تقویت قدرت دفاعی استفاده کنید. در مورد بدن داروها، ورزش و روشهای دفاع کاربردی هستند ولی در خصوص سیستم بدنبال آموزش، انعطاف پذیری، مدیریت بحران، تمرین و استفاده از ابزارهای امروزی باشید.

۱-۱-۷- دست ها و پاها:

تمام کننده اغلب کارها در بدن دست­ها و پاها هستند که البته ناشی ار تفکر، تصمیم، همیاری و تلاش برخی از اجزاء سیستم می­باشد.
دقت کنید که توانمندی هر یک از دست­ها و پاها برای بقیه عضوها شناخته شده است.
- دست چپ و راست در موارد خاص می­توانند کار یکدیگر را تا حد لزوم انجام دهند ولی هر یک متخصص انجام وظایف تمرین شده در محدوده آزادی عمل خود هستند.
- در مهارت نوشتن، راه رفتن، ضربه زدن با دست یا پا بر اساس تمرین و آموزشها و پرورش­های ابتدایی هر یک از دست­ها و پاها قابلیت­های مشخص یافته­اند.
- سیستم قادر به ادامه فعالیت و حیات بدون وجود یک و یا دو دست و پا می باشد فقط باید تربیت مجدد و بر اساس شرایط را بپذیرد. اگر فرد معلول و بدن ناقص تربیت خاص نشود خواهد مرد.
- در انجام فعالیت­ها و کار، دست­ها و پاها کاملاً هماهنگ بوده و درراستای هدف تعریف شده حرکت می­کنند هرگز مزاحم عملکرد یکدیگر نیستند.
الگوسازی ۷:
- دستها و پاهای سیستم شما چگونه تعریف شده اند.
- شرح وظایف آنها باید بر اساس تخصص و توانمندی آنها تعریف شده باشند.
- در شرایط خاص پرسنل، کارمندان، کارگران، مدیران اجرایی و مجریان باید بتوانند یکدیگر را حمایت کرده و وظایف محوله را پوشش دهند.
- سیستم خود را قائم به فرد ننمائید و تلاش کنید با آموزش و پرورش امکان جایگزینی را فراهم نمائید.
- مهارت­های فردی و جمعی گروه­ها و اجزاء اجرایی سیستم خود را کنترل نمائید و برای آنها برنامه بهبود و تقویت طراحی کنید. با تغییر شرایط، سیستم باید قادر به تحمل مسائل محیطی و غلبه بر مشکلات باشد بنابراین برای هر جزء سیستم، برنامه ارتقاء سطح مهارتی تدوین و اجراء نمائید.
- توجه داشته باشید که در حرکت در راستای قائم یا افقی کدام بخش­های اجرایی سیستم موثرترند. هدف، جهت حرکت و تشخیص راستای دستیابی به هدف، عملکرد اعضاء را متمایز خواهد کرد.
- دقت کنید در نجات سیستم از غرق شدن هماهنگی دست­ها و پاها بسیارتعیین کننده است، گاهی اجزاء سیستم از تلاش و تقلا در انجام فعالیت­ها خسته می­شوند و در نگاه سطحی بدرستی و صادقانه فعالیت می­نمایند در حالیکه به نتیجه مناسب نمی­رسند و این نشانگر عدم شناخت اعضاء از عملکرد یکدیگر و شاید نا آگاهی و آموزش ندیدن سیستم از چگونگی دستیابی به رکورد می­باشد. برای نتیجه­گیری بهتر در مسابقات شنا لازم است آناتومی بدن، هماهنگی اعضاء، زمانبندی حرکت­ها و تنفس مورد مطالعه قرار گیرد و ضمنا دیدن عملکرد شناگران موفق و آگاهی کل سیستم از نتیجه نهایی بسیار اثر بخش می­باشد.
- در خصوص عملکرد اجزاء و بخش­های سیستم کاری خود مطالعه و نظارت داشته باشید و مشاهده و بررسی سیستم­های مشابه را در فرایند تربیتی سیستم خود در برنامه قرار دهید.
الگوسازی ۸:

۱-۱-۸- ابزار های سازنده:

- در تربیت سیستم خود از امکانات کمکی، آموزشی و مشاوره بهره بگیرید.
- ابزارهای کنترلی و نظارتی مناسب برای سیستم فعالیتی خود طراحی نمائید.
- ابزارهای اجرایی مناسب را شناسایی نموده و درصورت لزوم آنها را تقویت و به روز نمائید.
- سیستم شما باید قادر به تشخیص و شناسایی ابزارها، تجهیزات و ماشین آلات سنتی و تکنولوژیک باشد، توجه نمائید که ابزار نا مناسب سیستم را به مخاطره می­اندازد.
- شکل ظاهری سیستم (پوشش) و طبقه­بندی دسترسی به تجهیزات ایمنی و اجرای کار در دستیابی به خروجیها بسیار موثر خواهد بود.
- همیشه قبل از شروع به فعالیت، بدن یا سیستم خود را گرم کنید. در واقع با انجام کار آزمایشی و نمونه سازی و یا خدمات موردی می­توانید سیستم را برای انجام کارهای سنگین تر آماده نمائید.
- سیستم شما باید مانند بدن در برابر مشکلات ایمن گردد. شناسایی عوامل مخاطره آمیز و واکسیناسیون باید بدرستی و به موقع انجام شود.
- سیستم باید سوابق خطاها و موفقیت­ها را بخاطر بسپرد و مانند بدن از یک ویروس مشابه دو بار بیمار نگردد.
- اعمال فشار در برخی موارد از عوامل درمانی در بدن بشمار می­رود. در بستن سر هنگام سردرد، استفاده از کمربند، مچ بند و امکاناتی که برخی عضوها را در فشار قرار می­دهند؛ در مسیر درمان عامل محرکه ایجاد می­کنیم. سیستم کاری، فعالیت شغلی خود را تحت فشارهای مرحله­ای و تعهدات سخت گیرانه­تر قرار دهید. دقت نمائید که بتن مسلح با استفاده از فشار از پیش تنیده شده از طریق میلگردهای داخل سیمان قابلیت­های بهتری نسبت به بتن معمولی از خود بروز می­دهد.
- توجه کنید که قبول تعهد و اعمال فشار باید بصورت پله­ای و مرحله­ای بعنوان یک عامل محرکه و جلو برنده، سازماندهی شما را به سمت هدف هدایت نماید. گاهی باید روی یک پله ایستاد و پله­های قبلی و بعدی را ارزیابی نمود.
- آگاه باشید که سیستم را زیر فشارهای بیش از حد و مخرب قرار ندهید. شما باید سیستم خود را طی یک برنامه بلند مدت تربیت نمائید.
- اجزاء و بخش­های ضعیف­تر را تقویت نمائید و عوامل انگیزشی را فراموش نکنید. بدن هیچگاه عضو ضعیف­تر را قطع نمی­کند و تلاش می­نماید آن را در خدمت سیستم و کل بدن احیاء نماید.
- قبل از شروع به یک فعالیت؛ همچون شناکردن دریک استخر که علائم راهنما، کیفیت آب و تجهیزات جانبی را مورد مطالعه قرار می­دهید و توانمندی­های خود در شناکردن را می شناسید؛ عمل نمائید. بسیاری از غرق شدگان در دریا تفاوت شنا در استخر و دریا را درک نمی­کردند.
- قبل از شروع یک فعالیت، محیط را بدرستی ارزیابی نمائید و توانمندی­های خود را گام به گام بهبود بخشید.

۱-۲) خلاصه و نتیجه گیری

۱-۲-۱- الگو یابی یا الگوسازی:

امروزه در زمینه­های متفاوت شغلی، اجتماعی و کارآفرینی نیازمند بهره­گیری از سیستم­ها و روش­های کارآمد هستیم. در این مجموعه بدنبال دستیابی به نتایج بهتر در فرآیندهای تجربه شده می­باشیم و در واقع به نحوی مهندسی معکوس را در الگوسازی لحاظ نموده­ایم.
بهترین الگوی موفق و کارآمد ارائه شده در این کتاب بدن انسان و مجموعه فعالیت های سیستمی آن می­باشد که با توجه به مطالعه عملکرد اعضاء قادر به طراحی یک سیستم و الگو برای کار و زندگی خود خواهیم بود.
فقط کافیست مسائلی را که به مرور زمان فراموش کرده­ایم و یا کاملا به ما نزدیک هستند و آنها را نمی­بینیم درک کنیم و شروع به ساختن محیط کاری و شخصی خود نمائیم.
در الگو برداری از بدن انسان بعنوان شاهکار خلقت توجه کنید که:
- مغز به اندام ها سر نمی زند بلکه آنها را درک می­کند.
- استخوان­های به ظاهر سخت، دارای مغز نرم، زنده و سازنده هستند.
- چشم و گوش به مغز نزدیک ترند ولی ارزش یافته های آنها یکسان نیست.
- فاصله زمانی درک، احساس، تصمیم­گیری و عکس­العمل در بدن حائز اهمیت می­باشد.
- کانال جریان اطلاعات توسط ستون فقرات محافظت می شود.
- سنسورهای بدن در بیشتر موارد اطلاعات نادرست نمی دهند مگر آنکه ورودی­ها را برای اولین بار تجربه کنند.
- احساس آنی و عکس­العمل عاقلانه در فعالیت های بدن جالب بنظر می رسد.
- اطلاعات در بدن ارزش های متفاوت دارند و اطلاعات ورودی بی­ارزش بعنوان نویز تلقی می گردند در حالی­که حتماً درک می شوند.
- در بدن هر چیزی تاریخ مصرف دارد حتی ایده.
- بدن خود را از شر ضایعات رها می کند و انباشت ضایعات بعنوان بیماری مطرح می گردد.
- اطلاعات غلط و ناکافی تصمیم­گیری را با مخاطره روبرو می­کند.
- بدن قابلیت پرورش و یادگیری را دارد.
- بدن تجربیات خود را به خاطر می­سپارد.
- بدن قادر به تقویت قدرت دفاعی خود و افزایش قابلیت­های اجرائی و عملکردی خود می­باشد.
- ساختار و سازماندهی اعضاء و عملکردی بدن کاملاً تعریف شده و انعطاف پذیر است.
- سیستم بدن به استفاده از امکانات و تجهیزات کمکی و ماشین آلات سازگاری دارد.
- تفکر سنتی، تکنولوژیک و تغییر در تمام برنامه ریزی های راهبردی بدن درک شده و تاثیرگذار می­باشد.
- بدن نتیجه کار را به عضو خاصی نسبت نمی دهد بلکه موفقیت و شکست را در توان سیستمی یا تصمیم­گیری مدیریتی آن ارزیابی می­نماید.
- بدن شرایط محیط اطراف را می­فهمد، ارزیابی می­کند و عملکرد خود را تطبیق می­بخشد.
- بدن به سادگی تسلیم نمی­شود.
- در بخش­های بعدی بدنبال ارائه الگوهای موفق در محیط اطراف خود هستیم که گاهاً در کنار ما قرار دارند. ولی ما به آنها بی­توجهیم؛ مانند عملکرد بدن خودمان.
- بعنوان مقایسه و بهبود الگویی که تا این بخش در ۸ گام الگوسازی ساخته­اید، مطالب فصول بعدی شامل تجربیات و نظرات با دیدگاه های متفاوت ارائه می گردد و شما را در اصلاح الگوی ساخته شده برای خودتان یاری می­نماید.
توجه نمائید که یک الگوی پیشنهادی برای لباس باید با تن شما سازگار شده و اصلاح گردد در حالی­که در این کتاب سعی براینست که با نوآوری و خلاقیت و دیدن فرآیندهای موفق، الگو بسازیم و الگو باشیم.

نظرات کاربران درباره کتاب ۱۱۴