Loading

چند لحظه ...
کتاب مقایسه‌ای میان تورات، انجیل، قرآن و علم

کتاب مقایسه‌ای میان تورات، انجیل، قرآن و علم

نسخه الکترونیک کتاب مقایسه‌ای میان تورات، انجیل، قرآن و علم به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۳,۲۵۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب مقایسه‌ای میان تورات، انجیل، قرآن و علم

موریس بوکای از طریق بررسی واقع‌بینانه متون، افکار دریافتی در باب عهد قدیم، انجیل‌ها و قرآن را با جست‌وجوی تشخیص آنچه در این مجموع متعلق به وحی است از آنچه خطا با تعبیرهای بشری می‌باشد دگرگون می‌سازد. بررسی‌اش با پرتو نوی کتاب‌های مقدس را روشن مینماید. در پایان یک قرائت جذاب مومن را جلوی یک نکته اساسی عبارت از دوام وحیی که از همان خدای یکتا با طرق بیان متفاوت در زمان سرچشمه می‌گیرد قرار می‌دهد و به این امر رهبری می‌نماید که دربارۀ عواملی که در زمان ما باید از لحاظ فکری، یهودیان، مسیحیان و مسلمانان را متحد نه متفرق نمود غور کرد. موریس بوکای که جراح است در موارد چندی موقعیتی داشته که توانسته نه فقط بدن‌ها بلکه روان‌ها را نیز بکاود. بدین نحو تحت تأثیر وجود دیانت اسلامی و نظر گاه‌های اسلام که اکثر غیرمسلمان نسبت به آن جاهلند قرار گرفت. در جست‌وجوی روشنایی‌هایی که مشکل است از طریق دیگر به دست آورد زبان عربی را آموخت و قرآن را مطالعه کرد. و از این به شگفت آمد که در قرآن سخنانی دربارۀ پدیده‌های طبیعی یافت که تنها معارف علمی جدید اجازه درک معنی آن‌ها را می‌دهند. سپس او به مسئلۀ اصالت متون کتب مقدس ادیان توحیدی پرداخت و بالاخره در مورد «عهدین» اقدام به مواجهۀ بین آن و داده‌های علم نمود. نتایج تمام این کاوش‌ها برای وحی یھودی ۔ مسیحی و برای قرآن در کتاب حاضر درج گردیده‌اند.

ادامه...

مشخصات کتاب مقایسه‌ای میان تورات، انجیل، قرآن و علم

نظرات کاربران درباره کتاب مقایسه‌ای میان تورات، انجیل، قرآن و علم

چرا باید کتاب به این با ارزشی را که میتونه خیلی از مردم رو نسبت به قرآن اگاه تر کنه و به نگاهشون عمق علمی ببخشه انقدر بد ترجمه بشه؟
در ۱ سال پیش توسط elh...r70 ( | )
ترجمه و ویراستاری واقعا بد
در ۲ هفته پیش توسط yaz...min ( | )
چگونه صفحه کتاب مورد نظر را باز کنیم؟
در ۲ سال پیش توسط zei...781 ( | )