دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۵۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب خاطراتی از سازمان افسران حزب توده ايران فیدی‌پلاس

کتاب خاطراتی از سازمان افسران حزب توده ايران

نسخه الکترونیک کتاب خاطراتی از سازمان افسران حزب توده ايران به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب خاطراتی از سازمان افسران حزب توده ايران

کتاب حاضر، بیان گوشه‌هایی از تاریخ میهن ماست از دوره رضاشاه تا انقلاب ۱۳۵۷. مؤلف به سهم خود کوشیده است رویدادها و تحولات سیاسی و اجتماعی را که در ساختن آن نقش داشته یا شاهد آن‌ها بوده است توضیح دهد. این خاطرات در آبان ماه ۱۳۷۴ در گفتگو با حمید احمدی و در چارچوب «طرح تاریخ شفاهی چپ ایران» در برلین شکل گرفته است و مرتضی زربخت در آن تلاش کرده است در بیان رویدادها از منظر امروز به گذشته نگاه نکند و نگرش و دیدگاه جدید خود را در آن دخالت ندهد؛ زیرا، مداخله دادن قضاوت‌ها و داوری‌های امروز در بیان وقایع گذشته موجب حذف یا دستکاری آن وقایع می‌شود که با هدف بازگویی خاطرات مغایرت دارد.

ادامه...

مشخصات کتاب خاطراتی از سازمان افسران حزب توده ايران

نظرات کاربران درباره کتاب خاطراتی از سازمان افسران حزب توده ايران

کتاب مهمی در شناخت حزب توده ایران است. حافظه شگفت انگیز راوی، بی طرفی و تسلط جناب احمدی به تاریخ جریانات چپ، یادکرد از بیش از هفتصد فعال سیاسی و چپ ایران، بیان خیانتها و نیز وفاداریهای افراد و جریانات سیاسی و نظم در روایت رخدادها این کتاب را خواندنی و آموزنده کرده است.
در ۱ سال پیش توسط mos...kka ( | )
انگار آدم پای صحبت ها و خاطره گویی های یک پدربزرگ نشسته. چندان جامع و تاریخی نبود. به شکل سرسام آوری هم پر از اسم بود. یک اشکال فنی هم داشت. بعضا از پانویس ها به یادادشت ها ارجاع داده میشد که متاسفانه با ضربه به یاداداشت متصل نبود و شماره ی یادداشت را باید دستی پیدا می کردیم و در نتیجه بازگشت به متن کتاب مشکل و اعصاب خرد کن میشد.
در ۳ سال پیش توسط افشین همایونفر ( | )