پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب تاریخ اسلام: جلد دوم

کتاب تاریخ اسلام: جلد دوم
زندگانی حضرت امیرالمؤمنین و فاطمه زهرا و امام حسن مجتبی(ع)

نسخه الکترونیک کتاب تاریخ اسلام: جلد دوم به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب تاریخ اسلام: جلد دوم

فاطمه بنت اسد، مادر علی(ع) نیز از قریش و بنی‌هاشم بود. چون اسد فرزند هاشم بن عبد مناف بوده، از این رو با ابوطالب عموزاده و با رسول خدا(ص) نیز از یک تیره بوده‌اند. فاطمه نسبت به پیامبر(ص) محبت‌های فراوانی کرده و شدیداً مورد علاقه رسول خدا(ص) بود، چون فاطمه نسبت به آن حضرت هم چون مادری مهربان بوده است. و پیامبر(ص) را چون فرزندان خود عزیز داشته و او را بزرگ کرد. «ابن ابی‌الحدید» گوید: فاطمه نخستین زنی است که با رسول خدا(ص) بیعت کرد (بعد از خدیجه) و یازدهمین فرد مسلمانی است که به اسلام گروید، و چون هنگام مرگ او رسید، به رسول خدا(ص) وصیت نمود و آن حضرت و صیت او را پذیرفت و بر او نماز گذارد. و سبقت در اسلام یکی از فضایل به شمار می‌آید، و فاطمه بعد از خدیجه پیشتاز در تشرّف به اسلام بوده از زنان آن روز، و در مهاجرت به مدینه نیز جزو پیشتازان این راه بود. و خلاصه فاطمه بنت اسد از جمله زنان بزرگواری است که این هر دو فضیلت را درک کرد. و چون حضرت رسول خدا(ص) به مدینه هجرت کرد. بعد از سه روز همراه فرزندش علی(ع) و فاطمه زهرا(ع) و فاطمه دختر زبیر به مدینه هجرت کردند.

ادامه...

مشخصات کتاب تاریخ اسلام: جلد دوم

بخشی از کتاب تاریخ اسلام: جلد دوم

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب تاریخ اسلام: جلد دوم

کتاب عالی و خوبیه. مخصوصا قسمت زندگی نامه حضرت زهرا خیلی منو تحت تاثیر قرار داد.
در ۳ ماه پیش توسط علیرضا ( | )